Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia wyłączy światło - w biurach

Nokia wyłączy światło - w biurach

LuiN 24 Marca 2009 11:11

0 0

W ramach działań proekologicznych, Nokia Poland bierze udział w akcji "Godzina dla Ziemi" (ang. Earth Hour) organizowanej przez WWF. Firma zachęca wszystkich, aby przyłączyli się do akcji i 28 marca o godz. 20.30 wyłączyli na godzinę światło. Nokia najprawdopodobniej nie wyłączy jednak na ten czas swoich linii produkcyjnych - to kosztowałoby zbyt dużo.

"Godzina dla Ziemi" jest globalną inicjatywą międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem ocieplenia klimatu spowodowanego zużyciem zasobów naturalnych, z których produkowany jest mi. in. prąd elektryczny. Zachęca ona osoby indywidualne oraz firmy i instytucje do wyłączenia światła na jedną godzinę. Celem kampanii jest uświadomienie, że indywidualne działania na masową skalę stanowią ogromy wkład w powstrzymanie zmian klimatycznych.




Telefonów Nokia używa ponad miliard ludzi na całym świecie - to zapewnia firmie Nokia niepowtarzalne możliwości wprowadzania pozytywnych zmian w tym zakresie - czytamy w komunikacie Nokii. W przypadku akcji "Godzina dla Ziemi", rola producenta ogranicza się do czynności informacyjnych - za pośrednictwem banerów na stronach internetowych.

Wątpliwe jest by producent zatrzymał z okazji tej "ekologicznej godziny" swoje linie produkcyjne. Jedna godzina przerwy oznaczałaby dla Nokii o 50,4 tys. mniej wyprodukowanych telefonów (według danych Nokia Test Lab z listopada 2008 roku). Przy średniej cenie sprzedaży na poziomie 71 euro (wartość ASP z 4Q2008) oznaczałoby to prawie 3,6 mln euro straty.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~bledos  2009-03-24 11:27:12  host: 078088096073.lomza.vectranet.pl

    LuiN - pierwszy akapit - godzina być powinna ;)

  • 0

    2.  2009-03-24 11:28:50

    bledos i już poprawione:) Zaabsorbowało mnie wyliczanie strat ;]

  • 0

    3. ~bledos  2009-03-24 11:31:50  host: 078088096073.lomza.vectranet.pl

    :) swoja droga to pachnie troche propaganda... zachecamy wszystkich zeby wylaczyli, nasze linie nie stana :) ale konkurencja moze poslucha? :D

  • 0

    4.  2009-03-24 11:39:52

    Przecież ocieplenia klimatu nie ma. Ziemia zaczyna się ochładzać teraz..Heh, wszechobecna propaganda robi jednak swoje...

  • 0

    5.  2009-03-24 11:46:26

    Animatter - mało tego, z ociepleniem ludzkość sobie poradzi, z masowym wychłodzeniem - już nie będzie tak łatwo;]

  • 0

    6. ~Faz  2009-03-24 12:06:03  host: admx192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A przede wszystkim system energetyczny nie za dobrze zniesie takie masowe wylaczenie swiatla, niestety niewiele "ekologow" wie ze elektrownia to nie pradnica w rowerze i nie da sie jej od tak zatrzymac. Prad wyprodukowany przez nia musi sie gdzies podziac (i to w godzinach szczytu kiedy chodza na zwiekszonej wydajnosci).

  • 0

    7. ~mar  2009-03-24 12:07:57  host: mpk-gw.man.poznan.pl

    i zdalnie podświetlenie we wszystkich swoich telefonach

  • 0

    8. ~ala  2009-03-24 12:08:23  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    a ja włączę 14W świetlówkę a co w przyrodzie ni ie nie :_) Wlo jaka nowa nokie ci obiecali?

  • 0

    9. ~jędrzej  2009-03-24 12:32:00  host: 167.202.221.228

    Może wiecie czy jak przenoszę numer prepaid do innej sieci to czy zostaną mi niewykorzystane pieniądze na koncie?

  • 0

    10. ~  2009-03-24 12:32:36  host: ip-213-17-193-98.netia.com.pl

    Jasne, bo każdy wyłączy światło. Oznaczałoby to miliardowe straty na świecie, a poza tym i tak pewnie nikły % ludzi dowie się o akcji.

  • 0

    11. ~eMb  2009-03-24 12:38:24  host: mail.hp.edu.pl

    @~jędrzej: oczywiscie, ze nie zostana

  • 0

    12. ~miernik  2009-03-24 12:49:20  host: polica.at.xencon.net

    Co za debilizm, fluktuacje temperatury na Ziemi następują niezależnie od działalności człowieka, epoki lodowcowe były i minęły zanim na Ziemi człowiek zaczął wytwarzać prąd. A wyłączanie światła na godzinę po zmroku już na pewno nie będzie miało absolutnie żadnego wpływu na zmiany klimatyczne, za to może mieć wpływ na ilość wypadków. Takie akcje powinno się tępić a nie popierać.

  • 0

    13. ~Gormar  2009-03-24 12:50:33  host: 217.96.62.235

    @4. Ale z nadmierną produkcją CO2 jest jeszcze inny problem. Połowa jest pochłaniana przez oceany co powoduje ich zakwaszenie. Już wiele rozgwiazd na koralowcach z tego powodu cierpi :(, czytaj wygineło. A poza tym mówimy tu o długo terminowych prognozach, a nie przypadku kilku letniego ochłodzenia. To tak samo gdyby ekonomiści przez ostatnie 6 miesięcy jak tylko nastąpi wahnięcie ceny dolara w dół mówili, że wartość dolara spada, gdy de facto wzrost nastąpił o ok 50 % w tym okresie.

  • 0

    14. ~  2009-03-24 12:57:37  host: c171-113.icpnet.pl

    Czego to się nie robi, żeby markę promować. Kompletna BZDURA. Niech WSZYSCY zaczną robić wreszcie produkty o długim okresie działania i trwałości. A tak marnotrawią energię i cenne surowce na produkcję krótkotrwałego badziewia, które dodatkowo jeszcze trzeba utylizować.

  • 0

    15. ~Ziomek  2009-03-24 15:14:21  host: cvj242.internetdsl.tpnet.pl

    Nokia i jej serwis MyNokia ciągle wysyła mi jakieś bzdurne porady na telefon. Dziwne, że o takiej akcji nie postanowili mnie powiadamiać. Godzina dla Ziemi ok, ale Nokia też wyłącza! Ale czy tak naprawdę jedna spośród 8760 godzin w roku coś zmieni? chyba nikt w to nie wierzy? Na pewno na dobre nic, a przyczyni się do niepotrzebnego zamieszania i - nie daj Boże - wypadków.

  • 0

    16. ~  2009-03-24 15:18:20  host: 77-254-20-84.adsl.inetia.pl

    Poj*b*ło ich mówiąc delikatnie. Na energii nie warto oszczędzać, zwłaszcza w Polsce. Co z tego, że zacznę oszczędzać na żarówkach, podgrzewaczach wodny, wyłączaniu sprzętu itp. gdy spadną mi rachunki za prąd a w zamian dostanę 3-4 spore podwyżki za energię elektryczną. Już teraz połowa miesięcznych rachunków to energia elektryczna. Na dzień dzisiejszy nie mam z czego oszczędzać, bo osiągnąłem kres oszczędzania energii elektrycznej i doszedłem do wniosku, że ktoś robi ze mnie ch..a. Brakuje jeszcze, by jakaś elektrownia zaczęła zachęcać swoich klientów.

  • 0

    17.  2009-03-24 21:49:40

    @16 z oszczędzaniem wody i ciepła to samo, ceny rosną przy mniejszym zużyciu ;(

  • 0

    18.  2009-03-24 23:57:18

    prąd i tak musi być wyprodukowany, niezużyty się zmarnuje... więc po co?

  • 0

    19. ~jfi  2009-03-25 10:15:12  host: ifi82.internetdsl.tpnet.pl

    miedzynarodowka ekologiczna... czyzby niesmiertelna ideologia wszechsocjalistyczna znalazla nowy obszar swej ekspansji! to juz dawno przestala byc grupa zielonych oszolomow, to juz miedzynarodowa ekopolityka!! ja zapale wiecej swiatel!! nie dajmy wbic sobie tej CIEMNOTY

Dodaj swoją opinię