Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia wygina wyświetlacze i obudowy

Nokia wygina wyświetlacze i obudowy

Q! 19 Stycznia 2010 17:21

0 0

Nokia złożyła w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o zastrzeżenie urządzenia posiadającego nie tylko elastyczny ekran, ale również obudowę. Czy to oznacza, że już niedługo na rynku zobaczymy urządzenie, które do złudzenia przypominać będzie prototypowy model Morph?

W złożonym przez Nokię wniosku patentowym możemy przeczytać m.in., że dotyczy on interfejsu użytkownika, urządzenia oraz zaawansowanej interakcji z użytkownikiem, głównie z wykorzystaniem elastycznego ekranu. Czy to oznacza, że wizja zaprezentowana przez urządzenie o nazwie Morph jest coraz bliższa realizacji? Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Nowatorska metoda interakcji z użytkownikiem opiera się m.in. na wykonywaniu określonych wcześniej czynności poprzez zmianę kształtu urządzenia. Np. jego zwinięcie w kształt puszki (walca) spowoduje wyszukanie pubów czy barów w okolicy, zarówno dowolnych, jak i konkretnie wcześniej określonych, np. tylko danej sieci.

Wygięcie telefonu do połowy, wnętrzem do góry, spowoduje wyszukiwanie najbliższych restauracji, dowolnych lub zrzeszonych w konkretnej sieci. W przypadku wygięcia telefonu w drugą stronę - rozpocznie się wyszukiwanie znajdującego się w pobliżu noclegu - pokoju gościnnego, hostelu czy hotelu. Również w tym przypadku będzie można określić czy chodzi nam o dowolne, czy też konkretne miejsce noclegowe.




Obecnie nie wiadomo kiedy pierwsze egzemplarze takich telefonów miałyby trafić do sprzedaży. Jednak z wcześniejszych zapowiedzi Nokii wynika, że do roku 2015 urządzenia takie mają być już standardem na rynku.



Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2010-01-19 18:20:12

    @1 zalezy kto czego wymaga. ja mam e71 i jedyna opcja jaka widze to e72 albo jakies BB w tym momencie. cos malego, porecznego z qwerty, bez zbednych bajerow typu dotykowy wyswietlacz itp, za to z officem, gps, wifi.

  • 0

    4.  2010-01-19 18:20:31

    Coś jak Nokia 888.

  • 0

    5. ~xxx  2010-01-19 18:41:11  host: 77-253-97-75.adsl.inetia.pl

    Było

  • 0

    6. ~do 2  2010-01-19 18:43:38  host: 77-253-97-75.adsl.inetia.pl

    "że do roku 2015 urządzenia takie mają być już standardem na rynku." Czytaj ze zrozumieniem

  • 0

    7. ~cccc  2010-01-19 18:47:38  host: 77-253-97-75.adsl.inetia.pl

    http://telepolis.pl/news.php?id=13718 dokładnie rok temu

  • 0

    8.  2010-01-19 19:36:13

    @6 przecież moja poprzednia wypowiedź to była ironia, czytaj ze zrozumieniem...

  • 0

    9. ~  2010-01-19 21:27:52  host: 238-bem-6.acn.waw.pl

    a czym to będzie zasilane? energią słoneczną? a może będzie działać na pot ze skóry?

  • 0

    10. ~xxx  2010-01-19 23:19:58  host: 77-255-36-165.adsl.inetia.pl

    Dnia 19 stycznia 2011 roku będzie identyczny news z tym telefonem. Taka krypto-reklama nokii.

  • 0

    11.  2010-01-19 23:43:41

    @5, 10 - wczesniejsza informacja byla o KONCEPCIE takiego telefonu, teraz nokia poczynila pierwszy krok i chce OPATENTOWAC ten koncept, ale widze dla Ciebie to jedno i to samo...

  • 0

    12. ~do 11  2010-01-19 23:48:34  host: 77-255-36-165.adsl.inetia.pl

    To po co pisać o tym samym dopisując tylko linijkę że Nokia opatentowała ?

  • 0

    13.  2010-01-20 00:16:13

    czytales wogole poprzedni tekst czy tylko piszesz dla samego pisania? nie widze, by powtarzalo sie tam strasznie duzo tekstu, aby bylo to warte wypominania... wychodzac z takiego zalozenia jak Ty, moznaby bylo grzebac w czelusciach internetu wiele ciekawych artykulow nie wspominajac o nich ani slowem, ze cos w temacie drgnelo, bo przeciez gdzies juz o tym bylo. tymczasem koncept ten jest lekko mowiac rewolucyjny i kto wie czy za te 5-6 lat nie bedzie to glownym trendem na rynku.

  • 0

    14. ~pablo  2010-01-20 00:17:42  host: 87-205-150-157.adsl.inetia.pl

    powiem tak mi sie tam to wcale nie podoba wole zwyke telefony z kalwiszami juz nawet te dotykowe mi sie nie podobaja.

  • 0

    15.  2010-01-20 00:24:16

    @14 mi rowniez dotykowce nie imponuja, wole fizyczne klawisze, a juz wogole qwerty. patrzac jednak z perspektywy przeszlosci to 5-6 lat temu nikt raczej nie przewidywal, ze telefony z dotykowymi ekranami zrobia przez ostatnie 2 lata taka furore. z tym moze byc podobnie, o ile projekt nie zostanie zaniechany.

  • 0

    16. ~pisul  2010-01-20 07:21:47  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Juz wiem na czym bede nosil ten zaginany telefon dziewczyny :)

  • 0

    17.  2010-01-20 07:39:14

    Nie maja szans apple bylo pierwsze. Co ciekawe apple ma patent na zrobienie z wyswietlacza klawiatury z fizycznymi wyczuwalnymi guzikami by po chwili wygladzic ekran do ogladania filmu. Masakra

  • 0

    18. ~telefun  2010-01-20 08:48:50  host: bvm11.internetdsl.tpnet.pl

    Zamiast produkować tylko chcą zarabiać na patentach. Sami nic zrobić nowego już nie potrafią.

  • 0

    19. ~PLAYeR  2010-01-20 10:13:47  host: 109.243.88.202

    @18. zeby zarobic nalezy wlasnie opatentowac bo jak sie tego nie zrobi to kazda firma od razu moze wykorzystac taka technowlogie przez co cena produktu nokii spadnie masakrycznie!! zeby tego uniknac patnentuje sie swoje pomyslu... widze,ze nie macie pojecia o biznesie....

  • 0

    20. ~lalas  2010-01-20 10:49:39  host: hti130.internetdsl.tpnet.pl

    boszsze co za bzdura...

  • 0

    21. ~  2010-01-20 14:19:21  host: aaz18.internetdsl.tpnet.pl

    dajcie spokój i tak w 2012 będzie koniec świata... :D hehe

  • 0

    22. ~Ele  2010-01-20 22:54:16  host: 77-255-116-236.adsl.inetia.pl

    do 21. daj spokój z tymi bajkami! :-P Końców świata w samych tylko ostatnich dziesięcioleciach było już więcej niż masz latek - np. w 2000 roku też miał być taki koniec... no ale fałszywych proroków nigdy nie brakowało.

Dodaj swoją opinię