Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia wprowadzi nową linię urządzeń: Cseries

Nokia wprowadzi nową linię urządzeń: Cseries

Q! 19 Lipca 2009 14:46

0 0

Firma Nokia 14. kwietnia złożyła w fińskim urzędzie patentowym wniosek o zastrzeżenie nazwy handlowej "Cseries". Oznaczać to może, że ten skandynawski producent telefonów przygotowuje się do wprowadzenia na rynek urządzeń z nowej serii C.

Nowa grupa produktów uzupełni istniejące już linie N oraz E. Pierwsza z nich zarezerwowana jest dla urządzeń multimedialnych, natomiast druga - dla telefonów stricte biznesowych. Obecnie nie wiadomo do jakiej kategorii zaliczane by były telefony z serii C.




Według spekulacji, które pojawiają się w sieci, urządzenia z nowej serii mogłyby pracować pod kontrolą systemu z rodziny linuksowej - Maemo. Mogłyby to być również telefony należące do kategorii Connect, z których zdecydowana większość to tradycyjne urządzenia. Jednak obecnie są to tylko spekulacje i brak jest jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat.

Nie wiadomo również kiedy nowa seria miałaby zostać oficjalnie przedstawiona. Wydaje się jednak, że dobrą okazją ku temu mogą być targi Nokia World 2009, które odbędą się na początku września w Sztutgarcie, w Niemczech.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~iskra  2009-07-19 15:52:11  host: xdsl.139.c82.petrotel.pl

    moim zdaniem to beda notebooki itp

  • 0

    10. ~danieluk  2009-07-19 15:52:19  host: 212.2.99.201

    Obiecujaca informacja o spekulacyjnym charakterze:)

  • 0

    11. ~pisul  2009-07-19 16:31:54  host: kwiatkowskiego.res.pl

    C jak cinema?

  • 0

    12. ~Z  2009-07-19 16:44:08  host: cxn10.internetdsl.tpnet.pl

    A ja się tak zastanawiam i może Wy mnie oświecicie. Dlaczego Nokia wymyśliła sobie serie N i E, a Classic i XpressMusic oznaczają inaczej? Moim zdaniem bardziej czytelnie byłoby: Eseries - Telefony biznesowe Nseries - Telefony multimedialne Cseries - Classic Mseries - Telefony muzyczne i tam powiedzmy z tym nowym systemem linuksowym byłoby Lseries, a jakby przyszło im np. do głowy zrobić serię fotograficznych aparatów to Pseries, a reszta bez literki. Inna sprawa, że logo Cseries wygląda dziwnie. To pewna informacja?

  • 0

    13. ~hrabia  2009-07-19 16:55:58  host: 80.51.91.245

    może Classic...?

  • 0

    14. ~yyyyy  2009-07-19 17:01:11  host: xdsl-7362.walbrzych.dialog.net.pl

    moze od carl zaiss

  • 0

    15.  2009-07-19 17:51:38

    Brakuje też I-series, czyli telefony do obsługi internetu.

  • 0

    16.  2009-07-19 19:09:20

    Hm, mnie pierwsze co przyszło do głowy, to niezbyt wygodna wymowa. Teraz mamy "insiries", "iisiries",które brzmią dobrze, a teraz co będzie? "Sisiries"? Moim zdaniem brzmi kiepsko :D

  • 0

    17. ~wilku  2009-07-19 19:14:48  host: host-81-190-47-145.lodz.mm.pl

    Literke "I" juz zarezerowała juz inna firma:)

  • 0

    18.  2009-07-19 21:45:19

    Mogą to być smartfony dla klienta mnie zasobnego w gotówkę.Nokia zapowiadała jakiś czas temu takie rozwiązania.

  • 0

    19.  2009-07-20 11:36:08

    ja proponuję "dz series" - do dzwonienia :)

  • 0

    20.  2009-07-20 12:09:48

    @19, popieram! Właśnie czegoś takiego nam potrzeba. Choć mała iskierka nadziei jest: "C(all) series".

  • 0

    21. ~głest  2009-07-20 13:33:22  host: 195.116.217.4

    Podobnie do LuiN-a obstawiam na serię Classic i ogólnie okolice entry-mid level. To "C" kojarzy mi się z Mercedesami klasy C, a jeszcze bardziej z C u Siemensa, które określało niedrogie modele.

  • 0

    22. ~mk  2009-07-20 13:45:14  host: chello084010214018.chello.pl

    Czyżby CrapSeries?

  • 0

    23. ~  2009-07-20 14:09:03  host: nat-tor3.aster.pl

    Przecież już SE używa litery C. Nie mogli se jakiejś innej znaleźć?

  • 0

    24. ~ziomek_z_blokowiska  2009-07-21 12:03:01  host: 87-205-234-83.adsl.inetia.pl

    ja chce reedycje nokii 6310i tylko żeby bateria trzymała z miesiąc !!

  • 0

    25. ~Sawyer  2009-07-21 18:19:59  host: public56058.xdsl.centertel.pl

    nokia juz nie umie robic telefonów, wydaj?c nowszy model pozbywa sie najwazniejszych rzeczy, np akcelerator 3d i s?abszy procesor... n95=>n96 W stosunku do innych telefonów te? jest w tyle. SE za nied?ugo wypuszcza jaki? model z procesorem 1000mhz a nokia prezentuje 500;] dzieki bardzo..

  • 0

    26. ~saw  2009-07-21 18:20:24  host: public56058.xdsl.centertel.pl

    nokia juz nie umie robic telefonów, wydając nowszy model pozbywa sie najwazniejszych rzeczy, np akcelerator 3d i słabszy procesor... n95=>n96 W stosunku do innych telefonów też jest w tyle. SE za niedługo wypuszcza jakiś model z procesorem 1000mhz a nokia prezentuje 500;] dzieki bardzo..

  • 0

    27. ~misieq  2009-07-21 20:41:10  host: 213.134.172.48

    C jak Classic będą chcieli wprowadzić spójność nazw modeli

  • 0

    28. ~gadu  2009-07-28 10:49:52  host: inet20907ni-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    nokia złożyła w fińskim urzędzie patentowym wniosek o zastrzeżenie nazwy handlowej nie tylko "Cseries" ale i "Xseries"

Dodaj swoją opinię