Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia wprowadza sieć 4.5G Pro i zapowiada 4.9G

Nokia wprowadza sieć 4.5G Pro i zapowiada 4.9G

LuiN 8 Września 2016 10:42

5 2

Nokia wprowadza 4.5G Pro, zaawansowaną technologię komórkową, która zapewni znaczącą poprawę wydajności i prędkości sieci. Nokia przedstawiła również swoje plany co do technologii 4.9G.

Nokia zdefiniowała 4.5G Pro jako kolejny krok na ścieżce technologicznej, który zoptymalizuje drogę do 5G. Technologia 4.5G Pro umożliwi znaczny wzrost wydajności, zasięgu i prędkości usług LTE, wszędzie tam, gdzie i kiedy będą potrzebne, a szczególnie w dużych aglomeracjach. Rozwiązanie zapewni 10-krotnie większą prędkość niż pierwsze sieci 4G, umożliwiając operatorom oferowanie nawet gigabitowych prędkości transferu.

Korzystając z technik rozszerzonego trybu agregacji nośnych aż do 5 częstotliwości, operatorzy będą w stanie wykorzystać swoje sparowane (FDD) i niesparowane (TDD) bloki licencjonowanych częstotliwości, jak również nielicencjonowane pasma zgodnie z krajowymi regulacjami, wspierane przez nadchodzącą generację urządzeń końcowych.




Obecnie Nokia ma ponad 90 klientów na całym świecie korzystających z rozwiązania Nokia 4.5G, opartego na agregacji do czterech pasm częstotliwości, zaawansowanej radio modulacji i sieci opartej na łączności IoT. Podczas gdy 4,5G Pro koncentruje się na ekosystemie urządzeń użytkownika na rok 2017 oraz gotowości sieci do 5G, wdrażanie w przyszłości Nokia 4.9G przyniesie znaczącą poprawę wydajności i szybkości transmisji danych oraz redukcji opóźnień sieci.

Technologia 4.9G obejmować będzie możliwości dalszego zwiększania wydajności i prędkości do kilku gigabitów na sekundę, w tym umożliwienie agregacji dodatkowych nośnych oraz otwarcie na dodatkowe licencjonowane i nielicencjonowane częstotliwości. Technologia ta wykorzysta sieci w chmurze razem z "inteligencją dodaną do krawędzi", zmniejszając opóźnienia do wartości poniżej 10 ms.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:

Tagi: nokia | 4.5g pro | 4.9g | 5g

w sumie: 20
  • -2

    1. ~  2016-09-08 11:08:36  host: apn-31-1-114-98.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie wiem jak nokia może szerzyć herezje przecież play ma juz 6g

  • 2

    2.  2016-09-08 11:14:16

    Rety, jak pomyślę jak szybko mogłoby mi się wyświetlać telepolis przy kilku gigabitach na sekundę, to nie mogę się już doczekać tego 4.9G

  • -2

    3. ~Pawel  2016-09-08 11:17:09  host: defthwmwg3-ext.my-it-solutions.net

    Tymczasem Play LTE centrum Bydgoszczy 5-6 Mb/s. 14 Mbs w nocy.

  • 0

    4.  2016-09-08 11:20:51

    LuiN: "opartego na agregacji 4 do czterech pasm"

  • 0

    5.  2016-09-08 11:25:21

    @4, jarekt - Dziękuję!

  • -1

    6. ~wiesiek ze wsi  2016-09-08 11:28:45  host: apn-77-114-35-250.dynamic.gprs.plus.pl

    U mnie LTE z Playa działa gorzej od 3G z Orange czy T-Mobile

  • -3

    8.  2016-09-08 11:32:56

    http://tlp.is/b2d ja tam na LTE800 nie narzekam :)

  • -7

    9.  2016-09-08 11:36:29

    Szybkość wzrasta, a paczki danych stoją. Śmieszne 100GB LTE, wystarczyłoby na kilka godzin.

  • 1

    10.  2016-09-08 11:39:31

    Co ma Play do Nokii panowie specjaliści @1,3,6?

  • 2

    11.  2016-09-08 13:54:00

    @9 jeśli nie wystarcza Ci 100GB to musisz sobie zmienić na internet światłowodowy bez limitu danych.

  • 1

    12. ~ahd  2016-09-08 14:36:56  host: 78-11-8-249.static.ip.netia.com.pl

    Orange, Plus i Networks! na Nokii stoją (niecałe oczywiście)

  • -1

    13. ~Gucio  2016-09-08 16:54:54  host: 188.146.43.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Play nie jest tak w tyle - nie przesadzajcie. Jakie 6G??????? Play testuje już pewnie 8G hehehe

  • 1

    14. ~S  2016-09-08 17:04:52  host: user-31-175-130-188.play-internet.pl

    Jeszcze 4g nie wszedzie dociera. Ba, nawet na dobre sie nie rozgoscilo a tu juz kolejne standardy. Wyscig szczurow trwa w najlepsze.

  • 1

    15. ~  2016-09-08 17:55:58  host: mail.aminocom.com

    1GB, przy uplinku do stacji na poziomie 350Mbit/s i z tej stacji zasilane kolejne na linkach po 155Mbit/s. Zobaczycie ten gigabit jak swinia niebo.

  • 0

    16.  2016-09-08 18:18:16

    Ta cała agregacja jest bez sensu. Jeden użytkownik zużyje tyle pasma, ile wystarczyłoby dla przynajmniej kilku. To ma działać przyzwoicie i normalnie dla wszystkich, a bicie rekordów wygląda dobrze tylko PR-owo.

  • 0

    17. ~troip  2016-09-08 19:35:47  host: 51.254.106.79

    Ale mi będzie działać darmowy internet 300 MB Fremium w Virgin ;D

  • 0

    18. ~troip  2016-09-08 19:38:30  host: 51.254.106.65

    Na samą myśl o tej prędkości dostałem orgazmu...

  • 0

    19. ~Gaduairowiec  2016-09-08 19:41:59  host: n24-04-06.opera-mini.net

    A u mnie w Play na karte LTE download 91 Mb/s, upload 24 Mb/s.Ping 19ms.Jestem zadowolony. Samsung J5

  • 0

    20. ~nmn  2016-09-08 19:50:51  host: 8.37.225.54

    18 - trafileś w ścianę czy sufit? :-D

  • -1

    22. ~Robert  2016-09-09 18:59:00  host: apn-5-60-244-101.dynamic.gprs.plus.pl

    Play to porażka, zmieniłem na virgin mobile i zobaczyłem co to internet w tel. GENERALNIE każda sieć jest lepsza od play.
    Zrobiłem testy i po za dużymi miastami sprawdza się najlepiej plus tmobil i virgin

Dodaj swoją opinię