Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia wprowadza na rynek technologię MulteFire

Nokia wprowadza na rynek technologię MulteFire

msnet 25 Stycznia 2018 10:20

3 1

nokia logo bts

MulteFire umożliwia stworzenie prywatnych sieci LTE z wykorzystaniem nielicencjonowanych pasm radiowych.

Nokia wprowadza na rynek urządzenia MulteFire, które umożliwią przemysłowi, inteligentnym miastom i dostawcom usług mobilnych wykorzystanie globalnego nielicencjonowanego spektrum fal radiowych do stworzenia bezpiecznych, prywatnych sieci LTE o dużej przepustowości. Nokia Flexi Zone MulteFire Multiband Pico BTS pozwoli firmom na bardziej wydajne łączenie "rzeczy" i ludzi, torując drogę do przyszłej łączności 5G.
Prywatne LTE może być szczególnie przydatne w takich segmentach, jak logistyka, energetyka, górnictwo, transport, produkcja i inteligentne miasta. Sieci takie zapewnią wysoki zasięg i wydajność, niewielkie opóźnienia i niezawodną łączność bezprzewodową jako dodatkową opcję w stosunku do sieci Ethernet. Dzięki łatwej do wdrożenia technologii Wi-Fi, mała komórka MulteFire da stosującym ją podmiotom między innymi następujące korzyści:

 • firmy z branży transportowej będą miały możliwość niezawodnego śledzenia przesyłek i kontenerów w kluczowych centrach logistycznych i kampusach, poprzez łączenie się z nimi i zdalne sterowanie pojazdami, przy jednoczesnym wykorzystaniu wydajności MulteFire do nadzoru wideo,
 • dostawcy usług telefonii komórkowej będą mogli rozszerzyć ofertę dla przedsiębiorstw w różnych regionach świata poza licencjonowanymi pasmami radiowymi,
 • właściciele budynków użyteczności publicznej, takich jak hotele, centra handlowe, stadiony i inne obiekty, skorzystają z nowych źródeł przychodów, dzięki możliwości otwarcia swojej prywatnej sieci LTE na dostawców usług telefonii komórkowej w celu ulepszenia usług dla abonentów w tych lokalizacjach.

Nokia zaprezentuje możliwości małej komórki Flexi Zone MulteFire w prywatnej sieci LTE w lutym w Barcelonie, podczas Mobile World Congress 2018.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:

Tagi: multefire | lte | nokia

w sumie: 7
 • 1

  1.  2018-01-25 11:39:33

  Jak mają w to wejść operatorzy komórkowi, jeśli częstotliwości nie są obsługiwane przez telefony komórkowe? Mają posłużyć jako radiolinie dla mini anten jako alternatywa dla wzmacniaczy?

 • 0

  2.  2018-01-25 11:41:30

  A to bezwzględnie muszą one w komórkach być wykorzstywane?

 • 0

  3. ~Antoni Badziak  2018-01-25 12:15:17  host: ip-31-0-87-187.dynamic.gprs.plus.pl

  Coraz wiecej szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego a potem zdziwienie ze ludzia na raka umieraja.

 • 0

  4. ~  2018-01-25 12:23:16  host: rev82.gisz.net.pl

  @3. ~Antoni Badziak - a potem ten sam człowiek, który mówi jak Ty będzie wielce oburzony i składał skargi że nia ma zasięgu, a internet wolno działa

 • 0

  5.  2018-01-25 12:29:38

  4 - parafrazując Solejuka... Mają tak nadwać, żeby było wszędzie i szybko, ale żeby raka nie wywoływać ;-)

 • 0

  6. ~Antoni Badziak  2018-01-25 12:38:19  host: ip-31-0-87-187.dynamic.gprs.plus.pl

  Wole nie miec internetu (miec wolniejszy) niz miec raka. Sama nazwa tego urzadzenia (multe fire) wskazuje ze jest to urządzenie masowej zagłady.

 • 0

  7. ~  2018-01-25 16:53:33  host: gw01-vrrp.aminocom.com

  No to w Polsce moze to dzialac na 2.4GHz, 5GHz albo 24GHz. Pierwsze dwa pasma zapchane. Szczegolnie 2.4GHz. 24GHz jest tak wysoko, ze tlumienie w samym powietrzu jest tutaj odpowiednio prawie 12 i 5 razy wieksze niz w 2.4 i 5GHz. Chyba, ze dadza jakas egzotyczna modulacje, ktora zje cale pasmo na 2.4 i 5GHz i sie mali dostawcy internetu os*aja jak im z dnia na dzien wszystko padnie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-40-41.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet