Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia World 2011: dwa nowe telefony z rodziny Lumia

Nokia World 2011: dwa nowe telefony z rodziny Lumia

Q! 26 Października 2011 13:22

0 0

Podczas konferencji Nokia World 2011, Nokia zaprezentowała nową linię produktów Lumia. W pierwszej kolejności trafią do niej dwa modele - 710 oraz 800. Obydwa pracować będą pod kontrolą systemu Windows Phone 7 Mango.

nokia lumia 710 Nokia Lumia 710 posiadać będzie 3,7-calowy ekran LCD ClearBlack oraz 5 Mpix aparat fotograficzny z autofokusem oraz diodą LED. Wykonane nim zdjęcia będzie można zapisać w pamięci wewnętrznej o wielkości 8 GB

Łączność ze światem zapewnią technologie HSPA (14,4/5,76 Mb/s) oraz WiFi (b/g/n). We wnętrzu telefonu nie zabraknie również modułów Bluetooth, AGPS, wejścia microUSB oraz JACK 3,5 mm. Ogniwo o pojemności 1300 mAh zasilać będzie jednordzeniowy procesor Qualcomma o częstotliwości 1,4 GHz oraz 512 MB pamięci operacyjnej.

Wymiary telefonu to 119 x 62,4 x 12,5 mm, a masa to 125,5 gramów. Jego cena netto wynosić będzie 270 euro.

nokia lumia 800 Nokia Lumia 800 posiadać będzie 3,7-calowy ekran AMOLED ClearBlack o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Wbudowany aparat o rozdzielczości 8 Mpix i jasności obiektywu f/2.2 wyposażony będzie w optykę Carl Zeiss, autofokus oraz diodę LED. Pozwoli on również na rejestrację materiałów wideo w jakości HD 720p.

Łączność ze światem zapewnią technologie HSPA (14,4/5,76 Mb/s) oraz WiFi (b/g/n). Pobrane za ich pomocą dane będzie można zapisać w pamięci wewnętrznej o pojemności 16 GB lub na dysku SkyDrive - bezpłatnej usłudze przechowywania danych w chmurze o pojemności 25 GB.




We wnętrzu 800 nie zabraknie również modułu Bluetooth, AGPS, wejścia microUSB, JACK 3,5 mm oraz zestawu czujników. Wszystko to będzie pracować pod dyktando jednordzeniowego procesora Qualcomm o częstotliwości 1,4 GHz oraz 512 MB pamięci operacyjnej. Wymiary urządzenia to 116,5 x 61,2 x 12,1 mm, a masa to 142 gramy. Pojemność baterii to 1450 mAh.



W pierwszej kolejności nowe telefony Nokii trafią do Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii - dostawy na te rynki już się rozpoczęły. W drugiej turze telefon pojawi się na półkach sklepowych w Hong Kongu, Indii, Rosji, Singapurze i na Tajwanie. Jego cena wynosić będzie 420 euro.

Według informacji TELEPOLIS.PL, telefony Nokii z Windows Phone 7 trafią na rynek polski w I kwartale 2012 roku.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 710 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 800 w katalogu.

Źródło tekstu: nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    17. ~tadek  2011-10-26 14:43:07  host: 81.168.254.14

    @BRENT dzieki, odmłodziłes mnie. Opinia opinią ale marketplace ma aplikacje i ma gry . Zadnen z "windowsfonów" nie ma wyjmowalnej karty SD wiec nie wiem skąd to zdziwienie.

  • 0

    18.  2011-10-26 14:43:33

    @totalsatan - dzięki, już poprawione. Jak tylko pojawi się pełna specyfikacja telefonów, to od razu trafią one do naszego katalogu.

  • 0

    19.  2011-10-26 14:46:36

    ~BRENT masz racje, nic nowego, sam jestem posiadaczem kilku nokii, obecnie użytkuję n97 i e72, miałem okazję testować N9, ładnie w dłoni leży, ciekawy system, ale jak patrze na number 1 z windowsem który wyglada tak samo to już entuzjazm opada. Nie wspomnę o tym, że Nokia gdyby zainstalowała Android'a w tym samym "pudełeczku" to sukces murowany. Także 'szpeców" od marketingów wysłał bym do pośredniaka za całą akcję. Oglądałem całą tą konferencję, to ehhh ręce mi opadły..naprawdę od 1998 roku jestem wierny Nokii, ale w przyszłym roku mam dwie wymiany i przechodzę do konkurencji. Nie wierze w jakąkolwiek "rewolucję" do której Nas Nokia przyzwyczaiła w latach poprzednich.

  • 0

    20.  2011-10-26 14:54:22

    tadziu, nie ma za co :) Ja wiem, że Marketplace ma gry i appsy, ale ma ich za mało i za zbyt wysokie ceny w stosunku do oczekiwań współczesnego klienta, który chce bardzo dużo i za darmo, ostatecznie za $1. A faktem braku karty SD nie jestem zdziwiony, tylko stwierdzam, że jest to wada. Bo jest, szczególnie wobec braku wersji 32GB.

  • 0

    21. ~tadek  2011-10-26 14:58:33  host: 81.168.254.14

    @BRENT , oj wiesz co po Androidowym markecie nie odczułem tego. Tu owszem wydałem pare złoty na appsy ale działaja, bez wzgledu na model czy tez rozdzielczość.

  • 0

    22.  2011-10-26 15:12:09

    Gdyby wyszedł rok temu byłby hi-endem. Zanim wejdzie do nas będzie to już mocno średnia półka.

  • 0

    23.  2011-10-26 16:10:42

    no to trzeba pieniązki odkładać na 800 :) ciekawe ile na allegro będzie kosztowała...

  • 0

    24. ~Zakrza  2011-10-26 16:24:28  host: 213.192.65.250

    Widzę, że macie jeden szablon na wszystkie telefony. "Łączność ze światem zapewnią technologi x, y, oraz z...". Może by go wreszcie trochę zmodyfikować?:P

  • 0

    25.  2011-10-26 16:28:37

    @18 pełna specyfikacja jest na developer.nokia.com

  • 0

    27. ~Paweł  2011-10-26 17:21:31  host: 89-68-177-2.dynamic.chello.pl

    Dlaczego redakcja Telepolis nie nagrała zadnego filmiku ?????

  • 0

    28.  2011-10-26 18:57:33

    Maniiiek, ja nie napisałem, że dla mnie jest dziadowski, tylko że klienci oczekują czego innego od telefonów z tego segmentu. Czytaj uważniej wypowiedzi, do których się ustosunkowujesz, to nie będziesz się narażał na niepotrzebne bóle brzucha.

  • 1

    29.  2011-10-26 19:36:34

    heh no i oczywiście bolączka wszystkich WP phone'ów zbyt wysoka cena w stosunku do możliwości - za taką kasę to ja wolę N9 zdecydowanie. WP Mango - dziadowski multitasking (kto korzystał ten wie o co mi chodzi), bardzo mało appsów, brak choćby flash light :(, niemalże wszystko trzeba robić poprzez zune - ehh ten system za bardzo przypomina mi iOS'a z przed 2 lat - iOS poszedł do przodu i teraz WP wygląda po prostu biednie względem konkurencji - owszem działa szybko i stabilnie ale tak naprawdę co by tu miało nie działać? - banalnie prosty wygląd UI, praktycznie brak appsów. Czekam na WP8 i wtedy może się skuszę, na chwilę obecną jest to dla mnie strata kasy - a szkoda bo wiązałem pewne nadzieje z Nokią i WP.

  • 0

    30.  2011-10-26 21:52:15

    warto też dodać, że 800 ma matrycę PenTile - dla zainteresowanych info na GSMArena

  • 0

    32. ~tele-tech-nick  2011-10-26 23:13:50  host: 62.157.186.18

    BRENT, skąd w twojej niby osobistej opinii wzięły się oczekiwania innych osób względem smartfona??! To, że tobie się coś nie podoba oraz czegoś nie rozumiesz to nie oznacza, że inni też tak mają! Po drugie nie powołuj się na statystyki, którymi nawet nie dysponujesz, a co dopiero żeby one pasowały do twoich narzekań! Twoje argumenty są naprawdę liche - na przykład 16 GB pamięci wewnętrznej to wcale nie jest mało, a poza tym na dysku SkyDrive (w ramach bezpłatnej usługi przechowywania danych w chmurze) jest do dyspozycji dodatkowe 25 GB! Więc nie becz! ;-) Co do WP7 Marketplace również się skompromitowałeś - "...ma ich za mało i za zbyt wysokie ceny w stosunku do oczekiwań współczesnego klienta." - buuuaha ha ha ha ha, co za bzdety! Po pierwsze to w tym sklepie jest już ponad 35 tysięcy pozycji! A według ostatnich badań statystyczny użytkownik smartfona ma w swoim urządzeniu od kilku do kilkunastu zainstalowanych aplikacji (najwięcej mają użytkownicy iPhonów - około 20 aplikacji). Obecnie w każdy sklepie przypisany do największych platform OS-owych są dostępne te najpopularniejsze i najczęściej ściągane aplikacje, zaś chwalenie się ile to w danym sklepie jest tysięcy aplikacji odeszło już do lamusa i można to traktować tylko w kategoriach prymitywnych przechwałek marketingowców. Ponadto według dzisiejszej statystyki witryny http://wp7applist.com w WP7 Marketplace tylko 31% znajdujących się tam pozycji jest płatnych, zaś większość z tych płatnych ma cenę poniżej 1 USD ! Tak wiec jeszcze raz ci powtarzam - nie wypowiadaj się w temacie oczekiwań współczesnego klienta, bo tylko się przez to błaźnisz! :-)

  • 0

    34. ~  2011-10-26 23:55:14  host: z13-13.opera-mini.net

    Wpis nr 33. nie jest mój! Ktoś podrabia mój podpis pisząc z tego samego serwera proxy. Natomiast korzystanie z proxy nie jest tu zabronione, ani nie jest czymś złym! Poza tym propaganda jaką uprawia tu niejaki BRENT w większym stopniu może świadczyć o pracy u konkurencji Nokii oraz Microsoftu :-) Mi to wygląda na stronnika Android OS ;-)

  • 0

    35. ~tele-tech-nicktele-tech-nick  2011-10-26 23:56:54  host: z13-13.opera-mini.net

    Podpisano tele-tech-nick.

  • -1

    37.  2011-10-27 12:06:43

    @36 Wstyd! Innych użytkowników wyzywać?! No i może byś tak łaskawie do argumentów się ustosunkował?

  • 0

    38. ~Sidney  2011-10-27 22:25:00  host: v08-15.opera-mini.net

    Do "BRENT": "zgasił" to ciebie tele-tech-nick, który celnie "wypunktował" twoje marne tezy. ;) Teraz nie potrafisz się odnieść do jego argumentów to w prymitywny sposób próbujesz go zdyskredytować za pomocą epitetów i pomówień - śmieszny jesteś! Swoją drogą to ciekawe skąd ci się od razu wzięły podejrzenia o PR i propagandę?? Pewnie stąd, że sam stosujesz tu propagandę przeciw Nokii oraz siejesz czarny PR.

  • 0

    39. ~  2011-10-27 22:35:50  host: z19-02.opera-mini.net

    Tak mysle ze play pierwszy to wprowadzi. Jak wiekszosc nowosci

  • 0

    40. ~vitaycie  2011-10-28 00:02:40  host: z40-15.opera-mini.net

    Ostatnio panuje tu chyba jakaś plaga androidowych spamerów :/ Pozwólcie do diaska ludziom wybrać to co im będzie pasowało, a nie wypowiadajcie się w ich imieniu i za nich nie decydujcie co jest dobre, a co nie! Świat telefonii zdominowany przez jeden lub dwa OS-y byłby nudny oraz niekorzstny dla wszystkich klientów - pamiętajcie o tym, zanim znowu zacznicie coś w tych kwestiach pisać.

Dodaj swoją opinię