Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia w trosce o środowisko

Nokia w trosce o środowisko

sirmark 15 Października 2008 10:23

0 0

Co się dzieje z telefonami komórkowymi, których nie używamy? Ile energii można zaoszczędzić wykorzystując do produkcji telefonów przetworzone metale? Nokia zaprezentowała swoją wiedzę i działania na rzecz ochrony środowiska podczas Forum Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE).

ZIPSEE jest branżowym związkiem pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszającym producentów, importerów i dystrybutorów sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w tym firmę Nokia. Podczas Forum w panelu "Ochrona środowiska w elektronice - osiągnięcia i wyzwania" Helen Castren, Senior Manager, Environmental Affairs z Nokia przedstawiła kilka zagadnień z tego zakresu.

Aby lepiej poznać podejście konsumentów do recyklingu i związane z nim zachowania, Nokia przeprowadziła w połowie roku ankietę globalną. Udział w niej wzięło 6500 osób z 13 krajów, m.in. Finlandii, Niemiec, Włoch, Rosji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Chin czy Brazylii. Podczas Forum Helen Castren podzieliła się wiedzą zaczerpniętą z ankiety - okazuje się, że tylko 3% użytkowników oddaje telefony komórkowe do recyklingu, a 4% wyrzuca urządzenia do śmieci.

nokia srodowisko
W odpowiedzi na wyniki ankiety Nokia opracowuje szereg kampanii i akcji informujących, dlaczego, jak i gdzie należy oddawać niepotrzebne, stare urządzenia, ładowarki i akcesoria. Firma rozszerza także globalny program zbiórki, dodając więcej pojemników i promując je w sklepach w celu zwiększenia świadomości konsumentów. Obecnie Nokia prowadzi punkty zbiórki niepotrzebnych urządzeń mobilnych w 85 krajach na całym świecie — jest to największy dobrowolny system recyklingu w branży telekomunikacji mobilnej. Stare urządzenia można oddać w sklepach Nokia i niemal 5000 punktach Nokia Care. Również w Polsce Autoryzowane Punkty Sprzedaży i Serwisu Nokia Care przyjmują telefony i akcesoria Nokia do recyklingu.

Podczas Forum Helen Castren omówiła również wpływ wykorzystania przetworzonych metali na ilość energii i emisję szkodliwych substancji do atmosfery - okazuje się, że pozwala ono na oszczędność energii i zmniejszenie emisji od 60 do 90 % w porównaniu wykorzystaniem w produkcji nowych metali. Obecnie zużycie przetworzonych materiałów wynosi do 40%.

Nowe metale powstałe z przetworzonych Oszczędność energii i zmniejszenie emisji szkodliwych substancji
Aluminium 39% 95%
Miedź 32% 85%
Stal 42% 62-74%

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~frytko  2008-10-15 15:20:23  host: actf172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to dlatego nokie sie tak szybko psuja???? ciekawa polityka....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet