Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia w samochodach Nissana

Nokia w samochodach Nissana

WitekT 9 Listopada 2004 10:37

0 0

Nokia razem z Nissanem opracowały nowy system komunikacji, przeznaczony dla samochodu Nissan Priimera. Obecnie możliwe jest w pojeździe sterowanie telefonem poprzez tzw. N-FORM – panel kontrolny z dużym, kolorowym, 7-calowym ekranem, informuje serwis pclab.

Dane zapisane w telefonie mogą być teraz prezentowane na ekranie samochodowym. To na nim można dokonać m.in. wyboru numeru, pod który użytkownik chce zadzwonić. System jest już dostępny w europejskich autach japońskiej marki.
Podobne rozwiązanie jest wspólnym dziełem Nokii i Forda, gdzie dzięki połączeniu kablowemu lub przez Bluetooth możliwe jest sterowanie funkcjami telefonu za pośrednictwem elektroniki samochodu. System potrafi pracować z telefonami różnych producentów, nie muszą one koniecznie pochodzić z Finlandii.

System pozwala nawiązywać połączenia, przeszukiwać książkę z numerami lub czytać i wysyłać wiadomości tekstowe. Niebawem trafić ma on do modeli Focus i C-Max Forda (jeszcze w tym kwartale).

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet