Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia w Polsce buduje technologie przyszłości

Nokia w Polsce buduje technologie przyszłości

LuiN 29 Września 2015 14:40

6 0

Sieci mobilne piątej generacji (5G), LTE-Advanced, czy też technologia "Small cells" to jedne z najnowszych rozwiązań, nad którymi pracują specjaliści w centrach badawczo-rozwojowych Nokii w Polsce - w Krakowie i Wrocławiu.

Polski oddział Nokii jest dziś jednym z największych w Europie - zatrudniamy ponad 3 750 osób, głównie w obszarze R&D i uczestniczymy w najważniejszych projektach pozwalających realizować wizję rozwoju technologicznego nakreśloną przez Nokię - mówi Piotr Kaczmarek, prezes zarządu Nokia Networks w Polsce.

Polski oddział dostarcza również infrastrukturę i usługi polskim operatorom, a globalne centrum usług w Warszawie obsługuje klientów firmy w wielu krajach świata.

Zgodnie z wizją Nokii, kolejna generacja sieci mobilnych o prędkościach przesyłu nawet wyższych niż 10 Gb/s oraz ekstremalnie niskich opóźnieniach, połączy miliardy użytkowników i urządzeń na świecie otwierając drzwi do całkowicie nowych zastosowań i aplikacji - w tzw. Programowalnym Świecie.
5G umożliwi połączenie ludzi oraz przedmiotów w ramach trzech kategorii użytkowania sieci: użytkowników masowych sieci szerokopasmowych dostarczających gigabajty danych na żądanie; krytycznej komunikacji między maszynami (M2M) pozwalającej na natychmiastową, synchroniczną reakcję, co umożliwi zdalną kontrolę np. robotów; oraz masowej komunikacji M2M, łączącej miliardy czujników i urządzeń.

Inżynierowie w krakowskim centrum R&D tworzą oraz testują oprogramowanie dla elementów sieci komórkowych 3G oraz 4G - LTE i LTE-Advanced, szczególnie dla stacji bazowych telefonii komórkowej, a flagowym produktem Centrum są małe stacje bazowe - Small cells, które zapewniają wysokiej jakości dostęp do sieci. Są też jedną z ważnych technologii dostępu, które będą wspierały przyszłe sieci 5G.

Nokia współpracuje też blisko z dziewięcioma wyższymi uczelniami w Polsce, realizując wspólne projekty dydaktyczne i badawcze.

Źródło tekstu: Nokia Networks     

Dodaj do:

Tagi: nokia networks

w sumie: 5
 • 0

  1. ~  2015-09-29 15:17:51  host: 212.109.132.194

  "czy też technologia "Small cells" to jedne (z) najnowszych rozwiązań"
  "w centrach badawczo(-)rozwojowych"
  "Polsk(i) oddział dostarcza również infrastrukturę"
  "Są też są jedną z ważnych"

 • 1

  2.  2015-09-29 15:27:12

  1, Pięknie dziękuję.

 • 1

  3. ~pabloki  2015-09-29 16:27:49  host: 188.146.7.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  rozwijajaa w polsce a będzie że nie w polsce. jak to zazwyczaj bywa.polska myśl a przypisywana innym krajom.

 • -2

  4.  2015-09-29 16:40:20

  A po co to komu jak slabe pakiety danych daja.

 • 0

  5. ~  2015-09-29 18:06:24  host: user-94-254-129-149.play-internet.pl

  To Nokia jeszcze istnieje? ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet