Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia uwolniła kod przęglądarki dla S60

Nokia uwolniła kod przęglądarki dla S60

WitekT 27 Maja 2006 16:53

0 0

Nokia opublikowała kod swojej przeglądarki Internetowej dla smartfonów Series60. Powodem tego działania jest chęć przyspieszenia rozwoju tego typu oprogramowania dla urządzeń mobilnych oraz standaryzacja rozwiązań – z pożytkiem dla użytkowników i twórców stron www.

Przeglądarka oparta o projekt firmy Safari firmowany przez Apple, to zaawansowana aplikacja pozwalająca na obsługę dynamicznego HTML oraz języków skryptowych i technologii AJAX. Jest ona przystosowana do pracy przy małej ilości pamięci i mimo braku dotykowego ekranu w telefonach Series60, pozwala na dość sprawne nawigowanie po stronach www. Co ciekawe, aplikacja udostępniona została na bardzo liberalnej licencji BSD, która pozwala między innymi na użycie otwartego kodu w innych zamkniętych, komercyjnych projektach.




Pierwszymi telefonami z zainstalowaną przeglądarką Safari są smartfony Eseries (E60, E61 i E70), Nseries (N71, N73, N80, N91, N92 i N93) oraz model 3250.

Kod źródłowy przeglądarki można pobrać ze strony projektu pod adresem webkit.opendarwin.org.

Źródło tekstu: techtree.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2006-05-27 19:18:29

    olek_skype: przychylam się do zdania issy, że b.dobrą przeglądarkę ma Eseries.

  • 0

    9.  2006-05-27 19:23:11

    Dziekuje Witku serdecznie - niedługo lecę do Londynu a tam o niebo lepiej stoi UMTS i zastanawiam sie czy nie wziąć(dosłownie - 0 Ł ) jakiejś Nokii z możliwością śmigania po stronach :) a tak na marginesie - Ty cały czas siedzisz na Telepolis ?? - działasz jak błyskawica:) pzdr:)

  • 0

    10.  2006-05-27 19:30:47

    olek_skype: trzeba doglądać dobytku. Pańskie oko konia tuczy. ;)

  • 0

    11.  2006-05-27 20:14:21

    issa: czekamy teraz na jakiś tescik. Jak sprawuje sie telefon?

  • 0

    12. ~  2006-05-27 20:35:45  host: apn-99-87.gprspla.plusgsm.pl

    No wlasnie smigam na przegladarce tej Noki , telefonik jest niesamowity , juz wiem , ze to byl wybor trafiony w dziesiatke:)

  • 0

    13. ~abcd  2006-05-27 21:10:29  host: 212.2.99.90

    Czy model E61 napewno obsługuje pasmo 900Mhz-bo w danych modelu na stronie producenta nie ma tego pasma?

  • 0

    14. ~  2006-05-27 21:30:32  host: p09-03.opera-mini.net

    Hmm. . . . . W n70 opera tez smiga calkiem calkiem

  • 0

    15. ~  2006-05-27 21:50:15  host: apn-99-90.gprspla.plusgsm.pl

    ***abcd - "Opisane w tej instrukcji urzadzenie bezprzewodowe zostalo zatwierdzone do uzytku w sieciach GSM850/900/1800/1900,WCDMA2100"

  • 0

    16. ~iplus  2006-05-27 22:19:20  host: apn-99-85.gprspla.plusgsm.pl

    ma ktos juz nokie e70 ?? choruje wlasnie na jej zakup i z niecierpliwoscia czekam na opinie..a Tobie issa proponuje wlasnie e70 zamiast e61

  • 0

    17. ~iplus  2006-05-27 22:22:08  host: apn-99-85.gprspla.plusgsm.pl

    aha, iplus rulez, 60zł/mies i pełen komfort a nie 50MB w Blueconnect w Erze za 30zł, polecam PLUS-a !!

  • 0

    18. ~  2006-05-27 22:36:01  host: apn-100-182.gprsbal.plusgsm.pl

    No , czekalem na e70 , sledzilem wszystkie informacje o niej , ale cos Nokii nie najlepiej idzie puszczenie tego telefonu na rynek. Mialem 6820 i 22 , mam teraz 6810 w Erze i e70 rzeczywiscie zapowiada sie bosko:)

  • 0

    19. ~  2006-05-27 23:03:59  host: apn-99-84.gprspla.plusgsm.pl

    e70 jest juz na allegro !!!

  • 0

    20. ~  2006-05-27 23:31:16  host: apn-99-87.gprspla.plusgsm.pl

    No prosze , a ja bylem pewny , ze jeszcze jej nie ma na rynku , mimo iz na stronie Nokii byla info , iz wszystkie modele serii E oprocz e50 sa juz w Vobisie. W kazdym razie ja jestem zadowolony:)

  • 0

    21. ~żabcia  2006-05-27 23:32:11  host: p07-14.opera-mini.net

    A ja marzę o E61

  • 0

    22. ~żabcia  2006-05-27 23:42:06  host: apn-100-182.gprsbal.plusgsm.pl

    zbieram forsę na zakup na Allegro, bo w Vobisie to drogo mają ;-(

  • 0

    23. ~  2006-05-28 12:09:30  host: net1.esko.pl

    Hm, na reklamie ery ta e61 wygląda jak tabliczka czekolady.

  • 0

    24. ~LEo  2006-05-28 14:23:55  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    A kożysta ktoś z ogame.pl w telefonie serii N cz E , lub innej z symbianem. Jak to działa> Czy są problemy ?

  • 0

    25. ~janusz  2006-05-29 14:31:23  host: host-108-002.wlan.plusgsm.pl

    nie wiem czy się śmiać czy płakać. nokia jest daleko w tyle za murzynami. Osobiście używam Motoroli MPX 220 i moim zdaniem nie ma na rynku lepszego sprzętu do zastosowań mobilnych. Jest zainstalowana niezła ZWYKŁA przeglądarka, więc po co się martwić jakimś n60 szajs-series.

  • 0

    26. ~janusz  2006-05-29 14:32:53  host: host-108-002.wlan.plusgsm.pl

    Najlepszym telefonem do www jest MOTOROLA MPX 200 lub 220. Polecam. Dużo lepsza i szybsza od jakiejkolwiek nokii.

  • 0

    27.  2006-05-30 06:33:11

    ***janusz napisz proszę, jak Ci się ta motka sprawuje. Czy Win często ma zwisy? Czy iTAP jest dużo gorszy od T9? Szkoda, że nie ma EDGA i UMTS-u a GPRS tylko klasy 5.

Dodaj swoją opinię