Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia uruchomiła komórkowy blog

Nokia uruchomiła komórkowy blog

WitekT 7 Lutego 2005 13:49

0 0

Nokia zaprezentowała dziś moBlog – nową formę mobilnej komunikacji. moBlog to mobilne blogowanie - MMS-owy pamiętnik, własna strona internetowa dostępna pod wybranym przez użytkownika adresem www na której można dzielić się zdjęciami i wrażeniami z przyjaciółmi, znajomymi oraz zupełnie nie znanymi osobami. Stronę użytkownik zakłada i edytuje w Internecie, ale wypełnia MMS-ami bezpośrednio z telefonu komórkowego. Mobilne blogowanie zatem to prowadzenie bloga w każdym miejscu, spontanicznie i na bieżąco, za pomocą komórki z aparatem i MMS-ów.

Aby utworzyć własny moBlog, należy wejść na stronę a href=http://www.moBlog.pl target=_new>www.moBlog.pl i zarejestrować się – rejestracja składa się z trzech, bardzo prostych kroków i zajmuje poniżej 1 minuty!

Strategicznym partnerem Nokia w tym przedsięwzięciu jest telewizja muzyczna MTV Polska.

moBlog jest dostępny w Internecie dla wszystkich. Każdy, może założyć własnego moBloga i wysyłać na niego MMS-y wprost z telefonu komórkowego. Wystarczy zrobić zdjęcie i wysłać je wprost na stronę - tekst można przesłać razem ze zdjęciem lub dodać go później bezpośrednio na stronie. Znajomi mogą być automatycznie powiadamiani o każdym nowym wpisie w moBlogu – jest to świetny pomysł na prowadzenie foto-relacji z podróży. Można również zaprosić znajomych do wspólnego przesyłania MMS-ów do jednego moBloga lub otworzyć swojego moBloga dla wszystkich – będzie to znakomita okazja do zgromadzenia społeczności zainteresowanej tym samym tematem. Sam moBlog jest bezpłatny a za przesłanie MMS-a płaci się według stawek operatora.

Użytkownik, który chce się zarejestrować w serwisie moBlog.pl, potrzebuje dostępu do Internetu oraz telefonu komórkowego z aparatem fotograficznym, za pomocą którego może wysyłać zdjęcia w wiadomościach MMS. Nokia ceni innowacyjność, interaktywność i możliwość łączenia ludzi na różne sposoby. Usługa moBlogu umożliwia atrakcyjną komunikację i w związku z tym jest elementem realizacji naszej misji – mówi Hanna Viita, dyrektor marketingu w Nokia Poland.
Swoją stronę z moBlogiem (snowboard.moBlog.pl) założyli już najlepsi polscy snowboardziści - Jagna Kolasińska-Marczułajtis, Mateusz Ligocki oraz Paulina Ligocka oraz prezenterka MTV Kasia (kasia.moblog.pl).

Wraz z oficjalnym otwarciem serwisu moBlog.pl Nokia zaproponowała moBlogowiczom dwa konkursy: Zwariowane miny oraz Najlepszy tester.

Konkurs Zwariowane miny – zadaniem uczestników konkursu jest zrobienie telefonem zdjęcia dziwnej, najbardziej zwariowanej miny na jaką ich stać - i przesłanie jej MMS-em do konkursowego moBloga dostępnego pod adresem miny.moBlog.pl. Autorzy 3 najbardziej zwariowanych min dostaną w nagrodę telefon Nokia 3220.

W konkursie Najlepszy tester do wygrania jest telefon Nokia 3220 – otrzyma go osoba, która do 15 marca prześle najciekawszą opinie na temat serwisu i podzieli się swoimi wrażeniami z użytkowania www.moBlog.pl.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-182-16.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy protestowałbyś/protestowałabyś, gdyby sieć komórkowa chciała zbudować BTS-a blisko Twojego domu?

Telefonem jajka nie ugotujesz - twierdzi gość Marcina Gruszki

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet