Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia uruchomi Ovi Store

Nokia uruchomi Ovi Store

Q! 17 Lutego 2009 09:41

1 0

Na targach MWC Nokia poinformowała, że zamierza uruchomić swój własny sklep z treściami mobilnymi, Ovi Store. Ma on połączyć dostawców treści internetowych z klientami. Proponowane użytkownikowi materiały będą się opierać m.in. na bardzo głębokiej analizie historii dotychczas pobieranych treści.

Ovi Store zintegruje w sobie funkcjonalności, jakie w chwili obecnej oferują takie usługi jak Download!, MOSH oraz WidSets. Dzięki temu poszerzą się możliwości dostawców w dotarciu ze swoimi treściami do odbiorców. Mają na tym skorzystać również klienci, którzy w jednym miejscu będą mieli dostęp do szeregu treści pochodzących od różnych twórców.

Oferta Ovi Store ma się charakteryzować bardzo szerokim wachlarzem dostępnych danych. Będą wśród nich aplikacje, gry, materiały wideo, widgety, podcasty, aplikacje i treści lokalne oraz materiały spersonalizowane. Będą one kompatybilne z telefonami Nokia pracującymi na platformach S40 oraz S60. Obecnie na rynku znajduje się kilkaset milionów urządzeń kompatybilnych z nową propozycją Nokii. Oczekuje się, ze do roku 2012 usługa zdobędzie około 300 milionów klientów.
W odróżnieniu od standardowych sklepów mobilnych, Ovi Store zaproponuje nowy sposób dostarczania treści swojemu użytkownikowi. Wraz z ilością pobieranych przez niego treści sklep będzie się uczył jego preferencji. Oprócz dotychczasowej historii pobieranych danych, brane pod uwagę ma być nie tylko jego aktualne położenie, ale również to w jakim miejscu historyczne treści były pobierane, kiedy to nastąpiło, dlaczego tak się stało oraz która ze znanych użytkownikowi z sieci społecznościowych osób o podobnych preferencjach pobrała daną treść.

Opłata za pobierane z Ovi Store materiały ma być możliwa nie tylko poprzez kartę kredytową, ale także wraz z comiesięcznym rachunkiem za usługi telekomunikacyjne. Dzięki temu sklep ma być dostępny również tam, gdzie karty kredytowe nie są jeszcze zbyt popularne lub są niedostępne.

Dzięki stronie publish.ovi.com twórcy oprogramowania na całym świecie otrzymają dostęp do platformy pozwalającej w łatwy i zautomatyzowany sposób na umieszczanie, zarządzanie oraz zarabianie na swoich treściach. Służyć mają temu proste narzędzia służące m.in. do monitorowania ilości pobranych oraz sprzedanych treści.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2009-02-17 15:16:42

    Pewnie znowu tylko dla N-Series. Ja mam E51 i Ovi mogę sobie... obejrzeć na PC.

  • 0

    2.  2009-02-18 00:41:03

    ***ohm umiesz czytać??? "Oferta Ovi Store ma się charakteryzować bardzo szerokim wachlarzem dostępnych danych. [...] Będą one kompatybilne z telefonami Nokia pracującymi na platformach S40 oraz S60."

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet