Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia unowocześni i odświeży interfejs Symbiana

Nokia unowocześni i odświeży interfejs Symbiana

Q! 15 Grudnia 2010 10:04

0 0

W 2011 roku Nokia zamierza odświeżyć interfejs Symbiana, poprawić jego funkcjonalność oraz wprowadzić kilka nowości. Tak przynajmniej wynika ze słów jednego z menedżerów wyższego szczebla fińskiego producenta telefonów.

Podczas targów 2010 Internation Mobile Internet Conference w Pekinie powiedział on, że w pierwszym kwartale 2011 roku Nokia wprowadzi do symbiana około 50 nowości i usprawnień. Wśród nich znajdzie się m.in. poprawiony interfejs przeglądarki internetowej.




W II i III kwartale firma ma się skupić na poprawie wyglądu oraz interfejsu użytkownika, a także stworzyć bardziej elastyczny ekran główny. Zmiany dosięgną również samą przeglądarkę oraz mechanizm aktualizacji oprogramowania w telefonie. Wszystkich aktualizacji ma być od 4 do 5.

Zapowiedziane zmiany zdecydowanie przydadzą się Symbianowi, zwłaszcza jego najnowszej wersji, ^3. Wszystko dlatego, że cały czas trapią go choroby wieku dziecięcego, objawiające się np. w braku możliwości przenoszenia widżetów pomiędzy pulpitami.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~dareus  2010-12-15 11:45:18  host: 195.14.4.43

    RobertX - jeżeli mówisz o widżecie w Nokii N8 z najczęściej używanymi kontaktami, to, proszę, pobaw sięnim jeszcze, a zobaczysz, że jest możliwe wpisanie większej ilości takich kontaktów. Kontakty na tym pasku po prostu można przesuwać. :-) Ale prawdą jest, że nie można dodać na jenym pulpicie dwóch takich samych widżetów. To jedna z niewielu bolączek N8.

  • 0

    14. ~  2010-12-15 11:49:30  host: z13-05.opera-mini.net

    czyzby nokia chce podebrac pomysly na menu od niezaleznych firm jak spb? ciekawe czy ich spb mobile shell 3.5 chodzi na symbianie z nokii n8?

  • 0

    15.  2010-12-15 11:49:49

    najnowsza aktualizacja 052 dla e72 jest super, interfejs jest bardzo przyjazny, poza tym telefon działa o wiele szybciej, nawigacja łapie praktycznie od razu po włączeniu, telefon ma więcej pamięci jest szybszy. Tak więc smok budzi się ze snu ! z tego co piszecie to niektóre rzeczy już są wprowadzane bo interfejs przeglądarki został już poprawiony

  • 0

    16.  2010-12-15 11:51:05

    ad Mike Tak ad Hoc proponuję sprawdzić Samsung Wave 8500, Wave II 8530(Bada system), HTC Desire HD. Pewno coś jeszcze bym znalazł na naszym rynku, może także u SE lub z WP7 w HTC. Nie wiem o jakiej "utracie wartości" mówisz, chyba że o tej na allego bo fanii Nokii zawsze myślą że jak coś drogie to musi być dobre (sam się też do tego przyznałeś), a trwałość mechaniczna Nokii to mit, podobnie jak aparaty w testach (również N8). Uwierz mi. Coś wiem na ten temat przyjmując wysokie i średniej klasy modele do reklamacji. Nieważne. Każdy ma co lubi, a ja proponuję Tobie Mike rozejrzeć się co jest na rynku i spokojnie przemyśleć, bez sentymentów do marki.

  • 1

    17. ~Lesio  2010-12-15 13:00:26  host: 178.182.109.51.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @ 5 Androida wychwalają głównie dzieciaki, które kupują tanie telefony Samsunga za złotówkę, a teraz każdy Samsung pow. 500 zł w detalu ma Androida. Wykonanie tych słuchawek jest kiepskie, ale Andek ładnie się prezentuje i się młodzieży podoba.Tak to wygląda z pozycji konsultanta w salonie.Nokie rzeczywiście wypadają dość słabo jeśli chodzi o efekty wizualne w interfejsie, ale tak jak ktoś wspomniał, są wykonane z solidnych materiałów, tu podobny jest tylko iPhone i BB.

  • 0

    18. ~JAPA  2010-12-15 13:04:57  host: user-188-33-255-96.play-internet.pl

    Używałem Adroida (Galaxy S) dwa miesiące.Wróciłem do Symbiana (N8).Uważam, że Andro jest mocno przereklamowany, a Symbian spokojnie zaspokaja większość potrzeb nawet zaawansowanego użytkownika. A o "zawiechach" Galaxy nawet nie będę wspominał (tragedia).

  • 0

    19. ~rolex  2010-12-15 13:05:57  host: dpb30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a czy sa jacys producenci telefonow (oprocz BB oczywiscie), ktorzy daja np. dobra biznesowa obsluge maila? Nokia jaka by nie byla, to oprocz telefonow dostarcza w miare szeroki wachlarz uslug, a taka nokia mail (dostepna przez orange na przkyklad), czasem naprawde potrafi ulatwic prace.

  • 0

    20.  2010-12-15 13:09:53

    ~dareus - faktycznie ;) no ale wolalbym miec ich 8 jedno pod drugim na wierzchu i nie musiec przewijac... ~APSpracownik - mialem iPhona i nawet zastanawialem sie nad iP4 do czasu az weszla do sprzedazy N8 i jestem bardzo zadowolony. Szczerze mowiac nie mialem telefonu z androidem czy bada na stale, jedynie bawilem sie nimi i mnie to wcale nie przekonuje(bawilem sie SGS bo nad nim tez sie zastanawialem)! Nie twierdze, ze symbian jest lepszym systemem ale mnie bardziej odpowiada. Mam prosbe do wszystkich nie oceniajcie symbiana po starych telefonach, pobawcie sie nowym bo jest spora roznica...

  • 0

    21.  2010-12-15 13:13:01

    @17: piszesz o własnej klienteli. To tylko tyle i aż tyle, więc Twoje uwagi jedynie do Twoich klientów się mogą odnosić. Dodam od siebie że Androida kupują także ludzie, którzy mają dość firmy nie potrafiącej wyeliminować (przykładowo w E63) błędów obecnych w 5 (słownie pięciu) kolejnych edycjach firmware. Błędów które ograniczają funkcjonalność telefonu albo przyczyniają się do jego niestabilnej pracy. Być może konstrukcje oparte o Symbian^3 nie będą zawierać wad poprzednich wersji, ale nie mam śladu ochoty tego sprawdzać..

  • -1

    22. ~  2010-12-15 13:30:39  host: z09-08.opera-mini.net

    Praca Androida z urządzeniem zewnęcznym to makabra brak synchronizacji z komputerem, sama aktualizacja problem zdiecia na monitor źucić, filmiki na Youtube zaistalować co na Symbianie moźna wszystko

  • 0

    23. ~Boncio  2010-12-15 15:43:15  host: eitcportal.corning.com

    @22. 1. Ortografia... 2. Ja nie mam problemu ze zgraniem zdjęć z SGS na kompa. Nawet nie trzeba uruchamiać Kiesa, bo jest oddzielny folder w moim komputerze (od Visty wzwyż). I zawsze mogę telefon ustawić jako pamięć masowa. Synchronizacji maila nie potrzebuję. Choć raz na miesiąc klient maila działając w tle gubi połączenie z netem i wymaga restartu. Filmy na tuba mogę bezpośrednio z telefonu wysyłać tak samo jak filmy 720p bezpośrednio na telewizor po WiFi (DLNA).

  • 0

    24.  2010-12-15 16:44:09

    Nie trzeba czekać na aktualizację. Wystarczy zainstalować polecany już SPB Mobile Shell i można naprawdę wiele. Operę też można zainstalować. Takie newsy to chyba dla ludzi którzy nic nie potrafią zainstalować ?

  • 0

    25.  2010-12-16 00:27:12

    Ile już lat obiecują smrody jedne? :) Ja tam już nie wierzę. Spodziewałem się wiele po N8, tymczasem patrzę na to smutne menu, przeklinam, gdy się wiesza i codziennie mnie czymś negatywnie zaskakuje :/.

  • 0

    26. ~wladekj  2010-12-16 09:46:39  host: greenpoint.ibrokers.pl

    Ja mam N8 od m-ca i jakoś u mnie nie zawiesiła się ani razu

  • 0

    27. ~Paweł  2010-12-16 10:39:27  host: 89-76-121-120.dynamic.chello.pl

    Każdy narzeka na Nokię a jednak większość osób na mieście ma tej firmy telefon więc nie wiem o co ten cały szum :/

  • 0

    28.  2010-12-16 12:06:03

    @27 Ja nie narzekam na Nokie. Dla mnie po prostu ta firma straciła zbyt długi dystans do przodujących modeli, zarówno pod względem jakości jak i wyposażenia. Tylko długotrwali użytkownicy Nokii, poparci dodatkowo 1-2 ferelnym tanim modelem konkurencji trzymają się swojej wizji. Osobiście rozumiem lojalność do marki. Jak ktoś miał wcześniej model który wytrzymywał bardzo długo, z wdzięczności będzie się starał kupić następce tej samej marki. Przyciśnięci do ściany tacy obecni użytkownicy odpowiadają, że "wiele nie potrzebują", a podświadomie liczyli na coś extra płacąc więcej niż kosztowały modele konkurencji. Jednak argumenty o mocnej baterii, wykonaniu, nowoczesności odnoszą się do modeli prostych, bez wyświetlaczy kolorowych, jakie były produkowane ok. 10 lat temu, a pragnę przypomnieć iż obecnie mamy XXI w., a mit dobrej marki z zeszłego wieku dalej dominuje. Nieważne. Każdy lubi co wybrał i podświadomie stara się siebie przekonać o słuszności swojej decyzji. Proszę jednak o szersze spojrzenie i nie naginanie faktów pod swoją decyzję.

  • 0

    29. ~Znam cię ;-)  2010-12-17 13:31:43  host: 178-37-72-194.adsl.inetia.pl

    Ad 25.: "kejmul" twoje uprzedzenie do Nokii oraz twórczość "anty-Nokiowa" na telepolis jest już powszechnie znana - zatem może byś tak perfidnie nie wciskał kitu, że użytkujesz Nokię N8! ;-)

  • 0

    30.  2010-12-23 16:50:04

    @29 - Jeśli znał(a)byś mnie, to z pewnością widział(a)byś u mnie N8 ;).

  • 0

    31.  2011-01-19 13:41:54

    Witam!Jeśli uważacie że Nokia N8 jest taka super to zapraszam poza miasto wtedy wasze wątpliwości się rozwieją. N8 Gubi zasięg albo trzyma nie wystarczająco.To samo dzieje się z modelami X3,X6,N97mini,E52,6700slide.Testowałem sam te modele i wypadły kiepsko w porównaniu do nokii 5800XM.Dodam że N8 miałem aż 4szt i wszystkie miały ten sam problem z zasięgiem.Uważam że N8 jest extra telefonem ale coś tu jest nie tak.Czy ktoś z Was ma zastrzeżenia do Zasięgu co do tych modeli to proszę pisać.W końcu to forum na tym polega a nie na kłótniach które są wyżej.Pozdrawiam Czytelników!!

  • 0

    32. ~jerzy  2011-03-02 16:29:18  host: dih225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie jestem wymagający lecz posiadając starą Nokię E50 nie mam problemu z zasięgiem i stabilności łączy.Multum operacji i pomoc instalacji wraz z samouczkiem,jedynie mógłby być lepszy aparat.Polecam!

Dodaj swoją opinię