Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia umacnia się w Chinach

Nokia umacnia się w Chinach

WitekT 29 Listopada 2005 12:49

0 0

Pierwsze trzy kwartały tego roku były znacznie bardziej udane dla Nokii w Chinach niż porównywalny okres zeszłego roku. Sprzedaż wzrosła aż o 77%.

Nokia sprzedała w ciągu 9 miesięcy 23 mln telefonów za 2,7 mld euro i kontroluje 30% rynku w Chinach, na Tajwanie i Hong Kongu.
Obecnie w Chinach działa grubo ponad 380 mln telefonów komórkowych. Do 2010 roku, zdaniem przedstawicieli Nokii, rynek ten powiększyć ma się do 600 mln.

Trzech wielkich światowych dostawców telefonów, Nokia, Motorola i Samsung, kontroluje około 40% rynku Chin. W porównaniu z podobnym udziałem w wymiarze światowym - 63% - to jednak ciągle mało.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet