Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia udostępnia Qt SDK

Nokia udostępnia Qt SDK

LuiN 29 Kwietnia 2010 09:50

0 0

Nokia opublikowała Nokia Qt SDK — Software Development Kit dla systemów Symbian i MeeGo. Twórcy aplikacji mogą teraz opracowywać, testować i wdrażać utworzone w macierzystym środowisku aplikacje do smartfonów i komputerów mobilnych Nokia.

Wersję beta SDK można pobierać już od dzisiaj, a twórcy aplikacji mogą od razu przystąpić do opracowywania oprogramowania do nowych urządzeń, w tym do właśnie zapowiedzianego modelu Nokia N8.
Nokia Qt SDK opiera się na dwóch zasadniczych koncepcjach: efektywności twórcy aplikacji oraz dystrybucji. SDK zawiera pełny zestaw narzędzi, w tym API przeznaczone do szybkiego tworzenia aplikacji. Umożliwia on także tworzenie jednej aplikacji, a następnie adaptowanie jej na inne urządzenia oparte na systemie Symbian lub MeeGo. Dotyczy to zarówno dotychczasowych urządzeń z Symbian S60 (wersje 3.1 do 5.0), Maemo 5 oraz przyszłych wersji Symbian i MeeGo. Dzięki temu Nokia Qt SDK oferuje twórcom aplikacji ogromny zakres możliwości dystrybucji.

Modułowa biblioteka klasy Qt zawiera elementy sterujące graficznego interfejsu użytkownika, integrację z oprogramowaniem WebKit, funkcje sieciowe, platformę bazy danych i inne. Programiści używający języka C++ mogą korzystać z wieloplatformowego środowiska IDE Qt Creator, które zawiera funkcję projektowania układu interfejsu i formularzy, narzędzia do zarządzania projektem i kompilacją, funkcje debugowania i nawigacji po kodzie. Dostęp do narzędzi umożliwiających szybsze i efektywniejsze opracowywanie aplikacji powinien przyczynić się do znacznego powiększenia katalogu aplikacji oraz gier w Ovi Store.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2010-04-29 10:51:27

  Irytuje mnie nazywanie przez Nokię swoich niektórych produktów "komputerem Nokia". Oczywiście poza Bookletem.

 • 0

  2. ~M.  2010-04-29 12:01:09  host: ttihfwgw.tieto.com

  Dziś pobieram i testuję, mam nadzieję, może w końcu uda mi się napisać coś pod ten system, zamiast uczeki do J2ME z krzykiem przerażenia ;)

 • 0

  3.  2010-04-29 23:46:42

  To jest dobry ruch, ale szkoda że tak późno.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-126-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet