Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia udostępnia Qt SDK

Nokia udostępnia Qt SDK

LuiN 29 Kwietnia 2010 09:50

0 0

Nokia opublikowała Nokia Qt SDK — Software Development Kit dla systemów Symbian i MeeGo. Twórcy aplikacji mogą teraz opracowywać, testować i wdrażać utworzone w macierzystym środowisku aplikacje do smartfonów i komputerów mobilnych Nokia.
Wersję beta SDK można pobierać już od dzisiaj, a twórcy aplikacji mogą od razu przystąpić do opracowywania oprogramowania do nowych urządzeń, w tym do właśnie zapowiedzianego modelu Nokia N8.


Nokia Qt SDK opiera się na dwóch zasadniczych koncepcjach: efektywności twórcy aplikacji oraz dystrybucji. SDK zawiera pełny zestaw narzędzi, w tym API przeznaczone do szybkiego tworzenia aplikacji. Umożliwia on także tworzenie jednej aplikacji, a następnie adaptowanie jej na inne urządzenia oparte na systemie Symbian lub MeeGo. Dotyczy to zarówno dotychczasowych urządzeń z Symbian S60 (wersje 3.1 do 5.0), Maemo 5 oraz przyszłych wersji Symbian i MeeGo. Dzięki temu Nokia Qt SDK oferuje twórcom aplikacji ogromny zakres możliwości dystrybucji.


Modułowa biblioteka klasy Qt zawiera elementy sterujące graficznego interfejsu użytkownika, integrację z oprogramowaniem WebKit, funkcje sieciowe, platformę bazy danych i inne. Programiści używający języka C++ mogą korzystać z wieloplatformowego środowiska IDE Qt Creator, które zawiera funkcję projektowania układu interfejsu i formularzy, narzędzia do zarządzania projektem i kompilacją, funkcje debugowania i nawigacji po kodzie. Dostęp do narzędzi umożliwiających szybsze i efektywniejsze opracowywanie aplikacji powinien przyczynić się do znacznego powiększenia katalogu aplikacji oraz gier w Ovi Store.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2010-04-29 10:51:27

  Irytuje mnie nazywanie przez Nokię swoich niektórych produktów "komputerem Nokia". Oczywiście poza Bookletem.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~M.  2010-04-29 12:01:09  host: ttihfwgw.tieto.com

  Dziś pobieram i testuję, mam nadzieję, może w końcu uda mi się napisać coś pod ten system, zamiast uczeki do J2ME z krzykiem przerażenia ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2010-04-29 23:46:42

  To jest dobry ruch, ale szkoda że tak późno.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-148-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet