Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia udostępnia Ovi Files

Nokia udostępnia Ovi Files

sirmark 20 Sierpnia 2009 12:34

0 0

Nokia udostępnia bezpłatnie Ovi Files, usługę zapewniającą stały dostęp - z dowolnego miejsca i o dowolnej porze - do plików zapisanych na komputerze. Każdy nowy użytkownik rejestrujący się w Ovi Files otrzyma za darmo konto o pojemności 10 GB. Usługa ta jest dostępna przez dowolną przeglądarkę internetową, zarówno poprzez komputer, jak i bezpośrednio przy użyciu urządzeń mobilnych.

W przestrzeni dyskowej Ovi Files użytkownik może przechowywać pliki w dowolnym formacie (do 10GB), a dzięki tej usłudze może również zdalnie zarządzać wszystkimi plikami znajdującymi się na maksymalnie dziesięciu komputerach podłączonych do internetu. Wystarczy, że ma na każdym z nich zainstalowanego klienta Ovi Files i poda swój login i hasło. Pliki można przenosić, zgrywać lub przesyłać emailem pomiędzy własną przestrzenią dyskową, podłączonymi do sieci komputerami oraz dowolnymi innymi urządzeniami (np. PC, telefon) podłączonymi do internetu. W przypadku przesyłania pliku odbiorca dostaje emailem link, który umożliwia mu pobranie konkretnego pliku (odbiorca nie musi być zarejestrowanym użytkownikiem Ovi Files). Jeśli któryś z komputerów użytkownika jest wyłączony lub odłączony od internetu, ma on dostęp tylko do plików i katalogów zapisanych na przestrzeni online.

Dostęp do swoich plików z innego komputera lub telefonu komórkowego poprzez Ovi Files można uzyskać po zarejestrowaniu się na files.ovi.com. Subskrypcja jest prosta, wymaga podania jedynie loginu, hasła i adresu email. Po zalogowaniu się wybieramy z naszego komputera pliki, które chcemy przechowywać na Ovi Files - wystarczy zaznaczyć je jako "Anytime files" klikając na nie prawym przyciskiem myszki. Od tego momentu, ilekroć zalogujemy się na swoje konto poprzez dowolne urządzenie podłączone do Internetu, zyskamy dostęp do przechowywanych na Ovi Files plików, nawet jeśli komputer źródłowy będzie offline lub wyłączony.
Ovi Files zapewnia również stałą synchronizację plików umieszczonych na komputerze źródłowym i w przestrzeni dyskowej. Gdy dokonamy edycji czy zmian w pliku na tym komputerze zostaną one automatycznie i natychmiastowo zaktualizowane w przestrzeni dyskowej Ovi Files. Wystarczy więc zmiana pliku tylko w jednym miejscu (dokonana na komputerze źródłowym), a aktualizacja ta będzie natychmiast dostępna dla wszystkich, którzy mają dostęp do konta.

Bezpłatne udostępnienie Ovi Files to kolejny krok firmy Nokia w celu zapewnienia użytkownikom pełnej mobilności. Dzięki tej usłudze mamy dostęp do wszelkich biurowych dokumentów w czasie podróży służbowej, a w czasie urlopu możemy korzystać z prywatnej muzyki i zdjęć pozostawionych na komputerze w domu. Ovi Files to swoboda pracy i rozrywka w dowolnym czasie i miejscu - powiedział Piotr Bubak, dyrektor marketingu Nokia Poland.

Ovi Files nie wymaga instalowania osobnego oprogramowania na urządzeniu mobilnym. Zapewnia podgląd dokumentów Microsoft Office, PDF lub zdjęć bez potrzeby ściągania ich na telefon. Usługa działa z komputerami PC oraz Mac.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~  2009-08-20 12:40:30  host: 80.54.62.200

  spoko

 • 0

  2. ~M.  2009-08-20 13:02:29  host: ttihfwgw.tieto.com

  Będzie trzeba to wypróbować. Specjalny klient na komórki byłby miłym dodatkiem.

 • 0

  3. ~ooo  2009-08-20 13:08:18  host: chello089079104040.chello.pl

  funkcjonuje to tak już od miesiąca (wrzucałem tam pół dysku przed wyjazdem na urlop :) ) Szybki dostęp przed widget (który marudzi że nie wspiera Polski :/ ), usługa bardzo fajna, polecam przetestować.

 • 0

  4.  2009-08-20 13:40:38

  z ciekawosci przetestuje jak to dziala. mam tylko nadzieje, ze klient na PC nie bedzie wazyl tyle co PC suite do telefonow ;)

 • 0

  5. ~Z  2009-08-20 14:40:06  host: cxn10.internetdsl.tpnet.pl

  Dobre to.

 • 0

  6. ~  2009-08-21 07:55:52  host: 94.254.169.234

  No cóż zarobia na cichej sprzedaży tych danych dla podmiotów które ich potrzebują ;-) Cloud Computing jest be moim zdaniem, wady zdecydowanie przysłaniają korzyści....

 • 0

  7.  2009-08-22 17:00:36

  Próbuję dodać pliki do Anytime Files i nic :-/. A w artykule oczywiście ani słowa o tym, że pliki trzeba przysyłać, żeby były dostępne...

 • 0

  8. ~a_lex  2009-08-23 19:16:17  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

  Przy połączeniu przez telefon zużywa duże ilości danych. I nie potrafi zapisać pliku na mój telefon - a powino na k550i, Opera Mini radzi sobie bez problemu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet