Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia udostępnia Mail for Exchange w telefonach z rodziny Asha

Nokia udostępnia Mail for Exchange w telefonach z rodziny Asha

LuiN 28 Czerwca 2012 16:27

0 0

Nokia poinformowała dziś, że aplikacja Mail for Exchange jest dostępna bezpłatnie w Sklepie Nokia dla użytkowników telefonów Nokia Asha 302 i Asha 303. Usługa umożliwia odbieranie poczty w trybie "push" oraz synchronizację danych kontaktów i kalendarza pomiędzy kompatybilnymi serwerami Microsoft Exchange.

nokia asha 303 nokia asha 302

Wprowadzając do telefonów z półki cenowej do 100 euro aplikację Microsoft Exchange opartą na protokole ActiveSync, Nokia udostępnia funkcje biznesowe przedsiębiorcom i firmom w krajach rozwijających się na całym świecie.

Mail for Exchange w telefonach Asha 302 i 303 działa z serwerami Microsoft Exchange 2003, 2007 i 2010 oraz usługą online Microsoft Office 365 Mobility. Oprócz przechowywania zaszyfrowanej poczty dostępne są też różne reguły zabezpieczeń protokołu Exchange ActiveSync, takie jak hasła alfanumeryczne, minimalna długość haseł oraz zdalne lub lokalne usuwanie danych po przekroczeniu maksymalnej liczby prób wprowadzenia hasła. Funkcje te zaspokajają potrzeby firm w dziedzinie bezpieczeństwa urządzeń.




Oprócz aplikacji Mail for Exchange telefony Asha 302 i Asha 303 oferują klawiaturę QWERTY, procesor 1 GHz i przeglądarkę Nokia Browser, która zmniejsza o 90% transmisję danych oraz daje łatwy dostęp do popularnych serwisów społecznościowych i Internetu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Asha 302 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Asha 303 w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • -1

    1. ~kolosz2  2012-06-28 16:56:09  host: apn-31-1-165-157.dynamic.gprs.plus.pl

    Kto w takich telefonach potrzebuje poczty exchange... nokia chyba juz nie wie co robic...

  • 1

    2. ~  2012-06-28 17:01:00  host: 178.73.49.129

    1. Ważniejsze jest to niż 100 rdzeni.

  • 0

    3.  2012-06-28 17:43:40

    Szkoda że nie wdrożą czegoś na kształt usługi BB. A tak bez sensu telefon musi być non stop online.

  • 0

    4.  2012-06-28 18:00:45

    @1 ktos kto pracuje z mailami w terenie i nie stac go na drogie zabawki. wiele firm nie stac by dawac pracownikom zabawki na poziomie E7 czy BB9800. nokia ostatnio odpuscila serie E z qwerty (E5 z litosci pomine, bo bylo to male nieporozumienie) i tak naprawde po E71/E72 ciezko znalezc cos sensownego po za wlasnie seria asha. choc z drugiej strony patrzac do 302 po za procesorem i hspa nokia nie dodala nic lepszego co nie byloby w E71 uszczuplajac jednak ja z symbiana na rzecz S40 co w polaczeniu z MfE jest lekkim nieporozumieniem...

  • 1

    5. ~  2012-06-28 18:18:12  host: 89-77-66-201.dynamic.chello.pl

    @3 Mail for exchange ściąga dziennie 100-200 kb danych będąc non-stop online, więc to chyba nie jest tak dużo... Można używać nawet w roamingu i nie zbankrutować.

  • 0

    6. ~  2012-06-28 18:32:55  host: 77-253-5-201.adsl.inetia.pl

    Bo to soft MS, a Nokia to przybudowka MS wiec...

  • 0

    7.  2012-06-28 18:38:03

    @5.Nie chodzi nawet o ilość danych. Tylko poco telefon ma być online i marnować prąd, skoro można to rozwiązać tak, żeby łączył się tylko w razie potrzeby (coś na kształt MMS-ów).

  • 0

    8.  2012-06-28 18:44:13

    @7 przeciez wlasnie w exchange jest tak, ze dziala w trybie push jak w BB czy iOS...

  • 0

    9.  2012-06-28 18:45:47

    @thonka A ten push zadziała jak nie jesteś online?

  • 0

    10.  2012-06-28 19:01:54

    @9 samo exchange na telefonie nic Tobie nie da, musisz miec jeszcze serwer, ktory ten tryb przesylania obsluguje. jezeli te dwa elementy ze soba wspolgraja to nie powinno byc duzego problemu. dostajesz powiadomienie, a w razie potrzeby pobierasz cala wiadomosc. tyle w teorii, bo z exchange korzystalem tylko dla testow na E71 z gmailem i szybko zrezygnowalem z racji braku czasu na zabawe w konfiguracje. pozniej zmienilem glowny telefon i E71 zabieram tylko na wyjazdy wiec temat u mnie polegl totalnie.

  • 0

    11.  2012-06-28 19:05:11

    aaa zapomialem o najwazniejszym - offline? nie udalo mi sie niestety zmusic sprzetu do takiego dzialania. nie wiem czy to przypadkiem nie jest tez zalezne od sieci...

  • 0

    12.  2012-06-28 19:17:20

    @thonka No właśnie nie wiem jak to jest w BB zrealizowane, czy nonstop jest komunikacja po APN BB, czy są jakieś SMS-y serwisowe, które widzi tylko telefon. W każdym razie, żeby działało też offline na pewno musi być wsparcie ze strony opa.

  • 0

    13. ~dmwjg  2012-06-28 23:48:41  host: z03-09.opera-mini.net

    @12 Chłopie a jak ty chcesz mieć maila na bieżąco nie będąc cały czas online?!

  • 0

    14.  2012-06-29 01:24:11

    @13 zapraszam trolla na portale aukcyjne w poszukiwaniu nawet najtanszego BB i skorzystania z BES :)

  • 0

    15.  2012-06-29 11:17:38

    @13.Wyżej pisałem jak to można zrealizować.

Dodaj swoją opinię