Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia udostępnia aktualizację dla systemu Belle

Nokia udostępnia aktualizację dla systemu Belle

Q! 12 Kwietnia 2012 18:51

0 0

Nokia rozpoczęła udostępnianie aktualizacji systemu Belle dla wybranych modeli drugiej generacji - informuje serwis All About Symbian. Jakie znajdziemy w niej nowości?

Najważniejszą zmianą w udostępnianej stopniowo aktualizacji jest podniesienie taktowania procesora z 1 do 1,3 GHz. Poprawiono również ogólną wydajność systemu, zarządzanie pamięcią urządzeń oraz wydajność układu odpowiadającego za obliczenia graficzne.

nokia belle fp1 nokia belle fp1 nokia belle fp1 nokia belle fp1 nokia belle fp1

Nowością są również nowe widżety, które wraz z wcześniejszymi zostały uwolnione i ich umiejscowienie na ekranie nie jest niczym ograniczone. Poprawiono także widok otwartych aplikacji w menedżerze zadań, jednak ich działanie i obsługa pozostały niezmienione.




Rozwijane menu z poziomu ekranu głównego podzielone zostało na powiadomienia oraz aktywne funkcje i zadania. Przeglądarka internetowa w wersji 8.2 doczekała się zmian w interfejsie oraz szerszego wsparcia dla język HTML5. Dodano również wsparcie dla technologii Dolby Headphones oraz Dolby Digital Plus.

Aktualizacja oznaczona jako FP1 (ang. Feature Pack 1) udostępniana będzie stopniowo dla modeli 701, 700 oraz 603.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 701 w katalogu
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 700 w katalogu
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 603 w katalogu.

Źródło tekstu: All About Symbian     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    17.  2012-04-12 20:15:30

    A ja jestem zdania, że powinni każdy telefon, także Nokię500 wspierać o ile jest to technicznie możliwe, a np. dodanie paczki Office jest na pewno możliwe technicznie ;) Nie mniej jednak i tak mają dobrą politykę aktualizacji jak na dzisiejsze czasy

  • 0

    19.  2012-04-12 20:22:06

    @18 to może Omnia HD? To samo tylko nie muli i aparat lepszy.

  • 0

    20.  2012-04-12 20:31:26

    polecam wszystkim poczytać szczegółowy test tego FP1 na stronie allaboutsymbian - muszę przyznać, że nokia sporo zrobiła z odpicowaniem przeglądarki i działa ona znacznie lepiej jak uprzednio :)

  • 0

    21. ~bodziofoto  2012-04-12 23:04:03  host: host9.plastcom.pl

    Znaczy się to ja nie wiem.. Czy ta aktualizacja dotyczy również E7?

  • 0

    22.  2012-04-12 23:45:23

    @21 raczej nie. Nie sądzę, żeby podkręcili procesor ponad 2X

  • 0

    23.  2012-04-13 00:01:13

    Gdzieś czytałem, że obejmie wszystkie telefony poza Nokią 500, ale nie muszą wszędzie przetaktowywać procesora

  • 0

    24. ~lacosta  2012-04-13 08:55:58  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    ostatnie podrygi nokiowej ostrygi

  • 0

    25. ~3m  2012-04-13 09:23:28  host: rtr-5-62.interkar.pl

    Przecież nokia 500 nie ma zewnętrznego akceleratora grafiki, stąd wiele ograniczeń.

  • 0

    26. ~xxxx  2012-04-13 09:30:30  host: blc83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie dość, że nokia 500 nie ma akceleratora grafiki to większość posiadaczy domaga się kolejnych aktualizacji na symbiana belle, który bez akceleratora grafiki kuleje wręcz. Opamiętajcie się, kupiliście bubla i wymagacie cudów. Tak to jest jak się patrzy na cyferki, no tak, bo procek

  • 0

    27.  2012-04-13 12:01:55

    @26 ale 500 dostała Belle już jakiś czas temu i to znacznie poprawiło działanie systemu. Widocznie Belle w tym modelu kładzie nacisk na CPU a nie GPU.

  • 0

    28. ~rob  2012-04-13 12:03:58  host: adqi35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co z czasem pracy na baterii po podniesieniu taktowania do 1,3ghz?

  • 0

    29. ~wozignój  2012-04-13 12:05:06  host: 84-38-16-41.metrolink.pl

    do 603 i 701 juz sa packi Euro3 z polskim językiem, ja z moją 700 musze jszcze czekac... ;/

  • 0

    30. ~faraon  2012-04-13 12:11:02  host: 62.87.184.230

    @15 Tania to jest Nokia 1616.

  • 0

    31. ~  2012-04-13 12:18:08  host: public-gprs289273.centertel.pl

    @19 (MANIIEK) Omnia [wobec vivaza]= aparat gorszy (jakość), video gorsze (brak continue AF), procesor gorszy (ten sam typ na tym samym systemie, niższa częśtotliwość). A co do mulenia, to jako punkt odniesienia mam zmodowany SGS2, więc najpierw pomyśl, zanim coś znów palniesz...

  • 0

    32. ~  2012-04-13 12:43:33  host: afhe254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wolę Androida, mogę sobie zmodyfikować wszystko i nie muszę czekać aż firma łaskawie pozwoli mi podkręcić proca o 30%...

  • 0

    33.  2012-04-13 12:51:56

    @32 taaa... wszystko... i wszystko oficjalnie. a po roku jak producent stwierdzi, ze ma roczne modele gdzies, zostajesz z androidem 2.3.3 na pokladzie i radz sobie sam...

  • 0

    34.  2012-04-13 13:05:00

    @31 i tak to jest jak operuje się na danych katalogowych a nie doświadczeniu. Akurat Omnia HD działa znacznie płynniej od Vivaza. No i co ma SGS II do Omni HD i Vivaza? Bo nie widzę związku. To, że masz lepszy telefon sprawia, że wiesz więcej czy co?Co do jakości zdjęć to dziwnym trafem w zestawieniu konkurencyjnego portalu jet o kilka modeli wyżej Omnia HD. Jak patrzę na zdjęcia porównawcze to w pełni się z tym zgadzam. Zanim do mnie napiszesz to zajrzyj gdzieś indziej niż do porównywrki w katalogu i podpisz się.

  • 0

    35. ~  2012-04-13 17:18:00  host: p15-07.opera-mini.net

    @34 pokazałeś gościowi gdzie raki zimują,jesteś wielki:d

  • 0

    36. ~  2012-04-13 18:03:47  host: public-gprs183777.centertel.pl

    @ 34 Na jakim portalu jest ranking tel ze względu na jakość zdjęć?

  • 0

    37.  2012-04-13 20:34:35