Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia tnie ceny smartfonów

Nokia tnie ceny smartfonów

LuiN 5 Lipca 2011 20:51

0 0

Po zamknięciu sklepów internetowych w wielu krajach (w tym w Polsce), Nokia postanowiła obniżyć ceny swoich topowych smartfonów z Symbianem: N8, C7, E6 i innych.

Ceny spadły w Wielkiej Brytanii i w Niemczech o średnio 15%. Wydaje się być to bardzo logicznym posunięciem, z racji dramatycznie spadającego udziału Nokii w rynku smartfonów. W obu krajach wcześniej zakończona została sprzedaż telefonów przez sklepy internetowe Nokii.




Zdaniem zachodnich mediów, również przyszłe smartfony Nokii z Symbianem, które pojawią się na rynku w tym roku będą służyły firmie do agresywnej wojny cenowej. Prawdziwą szansą na powrót Nokii do łask jej fanów będą jednak modele z Windows Phone 7 i oparta o MeeGo Nokia N9 - spodziewać możemy się ich po wakacjach.

Źródło tekstu: unwiredview, dailymobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 2

    1.  2011-07-05 21:17:11

    Szansą na powrót Nokii do łask jej fanów byłyby smartfony z WebOS lub Androidem, a nie badziewnym Windows Phone 7 i umierającym Symbianem.

  • 0

    2.  2011-07-05 21:24:58

    A dlaczego zakończyła sprzedaż?

  • 2

    3.  2011-07-05 21:36:35

    @2: żeby przez przypadek nie zarobić? nie w jednym i nie w dwóch miejscach czytywałem opinię że firma jest ehm celowo wprowadzana na manowce..

  • 1

    4. ~RobertX  2011-07-05 21:40:14  host: acif97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia ma szanse i swietne perspektywy ale ewidentnie ma prezesa ktory caly czas rzuca jej klody pod nogi...

  • 3

    5. ~Piko  2011-07-05 21:46:54  host: apn-77-115-182-33.dynamic.gprs.plus.pl

    #1 Jak gość z Microsoftu a obecny prezes Nokii mógłby na to pozwolić ? Przecież muszą gdzieś tą swój system beta WP7 wepchać . Po wakacjach ale chyba nie tych , według mnie to może Nokia coś pokaże na gwiazdkę .Ja miałem kilka modeli telefonów Nokia zaczynając od 3310 (wówczas wchodził na rynek) a kończąc na serii N i teraz wybrałem coś innego , to co Nokia dawno przespała . Zresztą nawet u starszych osób teraz Nokia kojarzy się z tandetną jakością wykonania , byłem świadkiem rozmowy dwóch starszych panów z których jeden zdecydował się na telefon koreańskiego producenta . Nie życzę tej firmie źle ale ona sam sobie kopie grób .

  • 0

    6.  2011-07-05 21:49:35

    patrzcie w końcu zmądrzeli po tym jak wszyscy konsumenci odeszli do konkurencji bo oferowali dużo niższe ceny za ten sam sprzęt ;]

  • 0

    7.  2011-07-05 21:49:46

    @4: Nie byłbym wcale tego taki pewien. Przed chwilą podesłałem redakcji newsa (który wygląda że był źródłem dla źródeł tego newsa), z którego wynika że Nokia gwałtownie traci rynek. W UK utracili b. duży kawałek tortu, spektakularnie duży.

  • 1

    9.  2011-07-05 21:56:40

    @3: Nokia robi świetne modele, nie mówię że wszystkie, ale są takie niektóre. Szkoda tylko że cena jak dotąd była wygórowana. Liczyli że spoczywając na laurach firma dalej się będzie kręcić a tu lipa.

  • 0

    10.  2011-07-05 22:06:45

    @9: ale to nie stoi w sprzeczności z @3

  • 0

    11.  2011-07-05 22:09:21

    @7: wklej link do tego newsa, tak dla ciekawości :)

  • 1

    12.  2011-07-05 22:20:27

    ciekawe gdzie i kiedy zobaczymy tą różnicę w cenie na wymienionych modelach.

  • 0

    13.  2011-07-05 22:36:41

    @11: mówisz i masz: http://www.reuters.com/article/2011/07/05/us-nokia-prices-idUSTR E7642IL20110705 - info o które chodzi znajduje się w drugiej połowie newsa..

  • 1

    14. ~kowtow  2011-07-05 22:44:17  host: 79-139-112-181.przemysl.hypnet.pl

    Wcale sie nie dziwię byłem w tamtym tygodniu w Londynie i nie widziałem u nikogo Nokii a w metrze każdy siedzi z telefonem w rekach tam kroluja Ajfony i Blackbery

  • 3

    15. ~  2011-07-05 23:04:54  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    nokia nie "tnie"cen tylko je urealnia!

  • 1

    16.  2011-07-05 23:14:43

    N9 za 1000zł biorę od razu.

  • 0

    17. ~  2011-07-06 00:28:04  host: z31-10.opera-mini.net

    To za ile można kupić Nokię N8, nową i bez sim locka (bo w Heyah mam drugi nr) ? Do robienia zdjęć i korzystania z www jest lepsza niż Sony Ericsson Xperia x10 ?

  • 0

    18.  2011-07-06 09:50:45

    17 do zdjeć lepsza n8 do netu duzo lepsza xperia x10

  • 0

    19. ~  2011-07-06 18:17:07  host: public-gprs139849.centertel.pl

    Bardzo dobrze im tak....heheh...najedli sie...

  • 0

    20. ~tello  2011-07-06 23:34:57  host: acta171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie nie denerwują tymi kolejnymi informacjami tylk niech zamkną budę, wywalą ludzi i wezmą na koniec sowite odprawy.

Dodaj swoją opinię