Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia tnie ceny

Nokia tnie ceny

WitekT 1 Sierpnia 2008 11:24

0 0

Nokia zaczyna wojnę cenową w momencie, kiedy jej najbliżsi rywale zaczynają mieć problemy. Fiński producent obniżył ceny telefonów, głównie tych zaawansowanych, nawet o 10%.

Największa, 10-procentowa obniżka, zanotowana na domowym, fińskim rynku, dotyczy modeli muzycznych - 5310, 5610 oraz N81 8GB. Mniejsza obniżka dotyczy prawie całego portfolio producenta.




Według analityków, Nokia zawsze doskonale taktycznie rozgrywała kwestię kształtowania cen swoich telefonów, a ta nie tylko uderzy w czułe punkty konkurentów, ale jest także przygotowaniem do wprowadzenia nowych aparatów z serii SuperNova, która ma być bezpośrednią konkurencją dla Walkmanów SonyEricssona.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 60
  • 0

    41.  2008-08-01 20:26:25

    "autofocus i xenonową lapmę błyskową ma nokia n82 i ŻADEN SE... " Powstrzymajcie mnie... Xenon flesh mają między innymi k800i, k810i, k850i, k790i, c702 i wiele innych, a z nokii jedynie ta 2x droższa od sony eryków nokia n82... pfff znudziły mnie te bójki między fanami se i nokii idę wypić herbatę

  • 0

    42. ~tomek21237  2008-08-01 20:26:49  host: ip-77-223-234-29.atol.com.pl

    obecnie mam Nokie N72 a planuje kupić sobie Nokie N95 Nokia to sa topowe komorki a SE? zwykle gowno co to za telefony ja SE bym nigdy niekupil zawsze mialem i bede mial Nokie.

  • 0

    43. ~Leonardo  2008-08-01 20:37:06  host: public-gprs104070.centertel.pl

    SE wprowadza ostatnio bardzo zaawansowane słuchawki, jakoś + cena. Wcale nie uważam aby były to teflony dla biedoty... Co do Noki to mam sporo znajomych i powiem ze nie jest ona popularna brakuje fajnych modeli za ok 500 zł a SE oferuje szeroką gamę produktów w tej cenie wiec nie grzebcie SE żywcem co jak co ale 50% udziałów ma Sony, który mógłby spokojnie kupic Wasza Nokie...

  • 0

    44. ~  2008-08-01 20:41:18  host: nat217.and-net.pl

    Nokia tnie ceny i bedzie zawsze na 1 miejscu ilosci sprzedanych fonów.

  • 0

    45. ~pisul  2008-08-01 21:52:00  host: kwiatkowskiego.res.pl

    nokia n82 jest gwozdziem do trumny SE.sam mialem sagema.motorole e398,SE w550i i w 850i,ale poprostu ta nokia ma wszystko.co ztego ze se robi bardzo dobre walkmany czy cybershoty jak jest to sztuczne niepotrzebne podzielenie funkcji.i to dziwny podzial bo walkmany maja tylko jeden glosnik i to czesto slabej jakosci (n82 2stereo),a cybershot k850i mimo aparatu 5mp robi tragiczne zdjecia a kreci filmy w qvga240x320 (n82 vga640x480)i zwykly czlowiek woli kupic n82 i miec wszystko wlacznie z gps-em/divixplayerem/tv-out i wejsciem na karty do 32 giga micro sdhc.

  • 0

    46. ~pi  2008-08-01 22:01:32  host: kwiatkowskiego.res.pl

    dodam ze malejaca sprzedaz se niedotyczy tylko polski.z tego co wyczytalem SE szykuje sie do zwolnien!a to poczatek konca.tak bylo z siemensem!ale za jakis czas pierwsze miejsce zajmie nowy gracz firma Sony.

  • 0

    47. ~  2008-08-01 22:15:17  host: f143-058.opera-mini.net

    Nokia miała topowe słuchawki już w czasach,kiedy SE był albo Sony albo Ericsson. W czasach 6210,6250 czy niezrównanej (imponujący czas pracy telefonu) 6310i koncerny Sony i Ericsson nie miały telefonów,które mogłyby się porównywać.,dlatego połączyły swoje siły i teraz robią już całkiem udane telefony,tyle,że na naszym rynku Nokia ma bardziej ugruntowaną pozycję. Samsung też nie zasypuje gruszek w popiele i wkrótce będzie walczył z Nokią o palmę pierwszeństwa (robią już naprawdę super telefony),gdzie jeszcze 6-7 lat temu nie był dobrze na rynku postrzegany.

  • 0

    48.  2008-08-02 10:42:59

    Zgadzam się z przedmówcą, samsung wchodzi do gry, oby udanie to ceny jeszcze polecą w dół. Nokia próbuje bajerami zatrzeć gorszą jakość. Żeby gps w n95 łączył się 5min a potem gubił sygnał to kaszanka,ale bajer jest. SE daje mniej bajerów dzieli telefony na funkcje, może to dobry sposób a może nie. Nokii potrzeba bateri od SE,a SE więcej bajerów.

  • 0

    49. ~niunia  2008-08-02 13:43:25  host: krap1.lom.netster.pl

    Witka. A ja nie rozumiem czym tu się ekscytować, przecież nikt z waś nie jest właścicielem żadnej z tych firm :). Ja od początku mojej przygody z komórką mialam kilka nokii i były super. Aż chcialam 2 lata temu kupić nowy telefon i niestety nie było nokii, która miałaby 2mpx aparat i dobrą baterię, więc wybralam SE w810i i powiem wam, że pomimo iż bylo mi ciężko na początku się przyzwyczać, to jestem baaaaardzo zadowolona. w niedługim czasie zmieniam telefon i chętnie kupiłabym coś z SE z serii Walkman, bo odtwarzacz w moim jest poprostu powalający, ale niestety SE chyba zapomnieli, że trzeba iść do przodu i nie wystarczy już 2mpx i wyświetlacz z 256tys kolorów. Chyba zdecyduję się na N82, bo czytałam pozytywne opinie, choć jeśli ma odtwarzacz jak w N95, którą czasem podkradam mężowi, to będzie mi brakować mojego SE.

  • 0

    50.  2008-08-02 14:34:16

    niunia: n82 ma lepszy odtwarzacz od n95-1, duzo mniej szumow wiec powinnas byc zadowolona. Dzwiek w n82 jest pdobny do tego z n95-2.

  • 0

    51. ~cud tuska  2008-08-02 17:30:51  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Niunia pierwsza dziewczyna ktora lubi n82.Chyba sie zakochalem.A tak serio n82 wart swojej wysokiej ceny.Jakosc zdjec,wideo czy muzyki wysmienita.Niezaluje poltora swojej pensji.Kazdemu polece ten bardzo dobry model no moze nie mojemu chytremu szefowi.Jemu sie nienalezy :)

  • 0

    52. ~leo  2008-08-02 17:31:05  host: 088156065007.bsk.vectranet.pl

    Oby cięli jak najwięcej zwłaszcza że N96 ma premierę w październiku

  • 0

    53. ~cud tuska  2008-08-03 12:06:38  host: kwiatkowskiego.res.pl

    http://pl.youtube.com/watch?v=kjxOtLh3yAE I dlatego warto wybrac n82.

  • 0

    54. ~kosmita  2008-08-04 12:35:21  host: dynamic-78-8-84-90.ssp.dialog.net.pl

    SE już dawno wyprzedził Nokię o całe lata świetlne pod względem technologicznym oraz stosunkiem cena/jakość.

  • 0

    55.  2008-08-04 16:59:36

    Mądry ruch ze strony Nokii. Kupowałem kilka dni temu telefon. W porównaniu do innych producentów Nokia jest wyraźnie droższa. Zrozumiał bym gdyby telefon był zrobiony z jakichś wytrzymałych lekkich stopów metali. Niestety z reguły jest to plastik, bywa że dość kiepski. Postawiłem na Samsunga i nie żałuję. Doskonała jakość wykonania i działania, przemyślane menu pod każdym względem, plastik całkowicie inny niż ten w Nokii, mnóstwo różnych funkcji. I to taniej nawet o 100-200 zł. Dla mnie Nokia przestała już być ze 2 lata temu synonimem jakości. Wręcz przeciwnie... Tak jak u innych producentów "czasem zdarzy się dobry produkt". Dla mnie liczą się teraz tylko SE i Samsung. LG też robi coraz lepsze telefony. Motorola niestety odpada przez niewielką ilość modeli czy kiepskie oprogramowanie, ale jeśli chodzi o jakość wykonania telefonu jest na bardzo wysokim poziomie.

  • 0

    56. ~chmielinho  2008-08-06 10:09:53  host: 212.87.241.230

    popieram "biotyt"'a. Nokia owszem robi bajeranckie telefony ale nie takiej jakosci jak samsung. Bardzo podoba mi sie Se ktory nie pakuje wszystkiego do kazdego modelu, mozna wybrac co chcesz miec i za ile, i ceny ktore sa niskie wrecz odwrotnie niz u noki ;]. Nokia bajer, Se muzycznyzdjecia, Samsung multi urzadzenie i jakosc, Lg reprezentacyjny. Jednak co do softu wole symbiana, mnostwo rzeczy i uniwersalnosc, windowsa mam na kompie i starczy ;p a co do linuksa z motoroli niewiele o nim wiadomo lecz pierwsze mobile linuxy byly totalna klapa ale to bylo dawno ;] pozdro ;] warto czasami zaryzykowac w nieznane ;]

  • 0

    57. ~  2008-08-06 18:51:56  host: nat217.and-net.pl

    Bez przesady. Ja mam samsunga j700 i po miesiącu zeszła farba na tym "metalowym" boku.

  • 0

    58.  2008-08-06 21:08:43

    Dwa pierwsze modele ciekawe ;) To b.dobrze ze NOKIA zaczyna ciąć. Wg. mnie to porządna marka choc w kilku egzemplarzach zdarza się zwątpić :).

  • 0

    59. ~  2008-08-08 22:19:16  host: apn-77-114-245-137.gprs.plus.pl

    biotyt jeśli chodzi o jakość wykonania i użyte materiały weż do regi 95-8GB ta niby tandetna powłoka po zarysowaniu da się rozmasować i nawet po silnym urazie masz szanse że nie zostanie sladu zreszta w każdym komisie sklepie zamówisz zniszczony kawałałek panelu, a jak to wyglada w SE i Samsungu tylko autoryzowany serwis albo ala orginał z wielkiego all..:)

  • 0

    60. ~kwistas  2008-08-10 00:41:50  host: w3cache.wignet.pl

    http://pl.youtube.com/watch?v=ywevkG41hHk&feature=related Funkcje niczym różniące się od Nokii z serii N tylko bez przycinania bo nie ma symbiana.

Dodaj swoją opinię