Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia szósta w rankingu BusinessWeek

Nokia szósta w rankingu BusinessWeek

WitekT 3 Sierpnia 2005 14:35

0 0

Nokia zajmuje wysoką, szóstą pozycję na liście najbardziej wartościowych marek oraz jest w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Obydwa rankingu zostały przeprowadzone dla magazynu BusinessWeek.

W rankingu 100 najbardziej wartościowych marek świata opublikowanym w lipcu przez BusinessWeek w lipcu Nokia znalazła się na szóstym miejscu na świecie i pierwszym w Europie. Nokia jest też jedyną firmą telekomunikacyjną w pierwszej dziesiątce tego rankingu. W porównaniu z poprzednim rokiem Nokia wspięła się o dwa miejsca w górę. Pierwsze miejsce zajęła Coca-Cola, drugie Microsoft, a trzecie IBM. Ranking BusinessWeek 100 najbardziej wartościowych marek świata został przeprowadzony przy współpracy z Interbrand Corporation po raz piąty.
Przy ocenie najbardziej wartościowych marek świata branych jest pod uwagę wiele czynników. W celu równej kwalifikacji firm każda marka powinna mieć wartość powyżej 1 miliarda dolarów, z czego 1/3 tej wartości powinna być zarabiana poza granicami kraju pochodzenia marki, oprócz tego marka powinna posiadać publicznie dostępne informacje o marketingu i danych finansowych. Interbrand BusinessWeek skupia się głównie na ocenie założeń przyszłych dochodów. Prognozowane dochody są następnie dyskontowane do teraźniejszej wartości, jednak z uwzględnieniem prawdopodobieństwa, że rzeczywiście staną się one materialne.

To kolejna wysoka ocena marki Nokia w tym roku. W kwietniu Nokia po raz piąty została wybrana przez czytelników Reader's Digest za najlepszą markę telefonów komórkowych w Polsce i 17 krajach Europy.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~w  2005-08-03 15:15:00  host: W3Cache2.Gawex.PL

  NOKIA postawiła na swoim... I kto tu mówi że nokia traci rynek...

 • 0

  2. ~korektor  2005-08-03 15:47:00  host: chello083144096247.chello.pl

  Mic-fro-soft? Oprogramowanie mikrofonów i lodówek? ;-)

 • 0

  3. ~WitekT  2005-08-03 16:11:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

  korektor: gratuluję sokolego wzroku. Dzięki za uwagę, już poprawione! :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet