Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia sprzedaje więcej smartfonów niż HTC, Sony, Google czy Lenovo

Nokia sprzedaje więcej smartfonów niż HTC, Sony, Google czy Lenovo

orson_dzi 14 Lutego 2018 15:44

7 1

nokia 8

W IV kwartale 2017 roku na firma HMD Global sprzedała 4,4 mln smartfonów Nokia. To więcej niż m.in. Sony, HTC czy Alcatel.

Alcatel, Asus, Gionee, Google, HTC, Lenovo, Meizu, OnePlus, Sony... wszystkie te firmy mają wspólną cechę. Każda z nich w IV kwartale 2017 roku sprzedała mniej smartfonów niż HMD Global pod marką Nokia.




4,4 mln to niewiele, szczególnie jeśli porównamy to z liczbą smartfonów sprzedawanych przez Samsunga czy Apple'a, ale wystarczyło to na zdobycie 1% rynku smartfonów i 5% całego rynku szeroko pojętych telefonów komórkowych.

Zobacz: W ostatnim roku HMD Global sprzedał 8,45 mln. smartfonów Nokii

Źródło tekstu: @neiltwitz; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia | hmd global

w sumie: 13
  • 0

    1. ~SIEDEM.  2018-02-14 16:18:34  host: a20-08-04.opera-mini.net

    Ciekawe, czy ludzie ją tak kupują z ,,nostalgi" - bo Nokia, czy też ich sprzęt jest fajny i w cenie...

  • -1

    2. ~  2018-02-14 16:32:46  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    Jak zaoferuja sluchawke z waskimi ramkami wielkosci Xperii X Compact i przynajmniej takiej samej specyfikacji CPU/RAM/ROM to wezme ich pod uwage podczas wyboru kolejnego telefonu.

  • 0

    3. ~  2018-02-14 16:36:31  host: 8.37.231.35

    @1 bo sa fajne chlopczyku :)

  • 1

    4.  2018-02-14 17:23:47

    Wsparcie i aktualizacje dużo dają.

  • 0

    5. ~CaIm7.  2018-02-14 19:36:55  host: user-94-254-226-112.play-internet.pl

    Nokia sprzedaje więcej smartfonów niż HTC, Sony, Google czy Lenovo...
    Pewnie więcej od razem powyżej wszystkich wymienionych:-D

  • 0

    6. ~Wlodarek1  2018-02-15 06:52:44  host: public-gprs197990.centertel.pl

    Ja mam nokia 6 i kilka dni temu dostała ona aktualizacja do Androida 8 oreo . Czy Lenovo Sony albo HTC też zaktualizowały swoje modele ?

  • 0

    7.  2018-02-15 07:42:15

    @6, Wlodarek1 - moja Xperia dostała aktualizację do Oreo w październiku.

  • 0

    8.  2018-02-15 08:15:10

    Dobre wsparcie daje efekty. Dotrzymali obietnic (patrz: HTC) ... a klienci o takich sprawach pamiętają, co nie Lenovo?

  • 0

    9. ~szajzsung shichi  2018-02-15 10:22:09  host: user-94-254-147-61.play-internet.pl

    Wolę Sony z systemem Windows 11 i przenośnym komputerem w jednym

  • 0

    10.  2018-02-15 14:11:21

    @6 msnet, a jaka masz te Xperie?

  • 0

    11.  2018-02-15 14:26:35

    @10, YyyYyy - XZ Premium.

  • 0

    12.  2018-02-15 15:51:03

    @11 msnet, dobrze, a teraz pokaz mi Sony na mediaTek'u (sa takie), ktory dostal Oreo ...

  • 0

    13. ~Darek  2018-02-15 21:18:47  host: apn-37-7-70-93.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja mam Nokia 6 i jest to bardzo fajnie wykonany telefon. Sentyment do marki ? OK, mam, ale prosty system i płynnie działający sprzęt są tym czego potrzebuję. I nie musi to być flagowiec. :) Aha, jakość wykonania tego urządzenia urzeka :)

Dodaj swoją opinię