Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia sprzedaje platformę mobilnej komunikacji

Nokia sprzedaje platformę mobilnej komunikacji

Q! 30 Czerwca 2011 11:50

0 0

Firma Synchronica poinformowała, że przejęła od Nokii jej rozwiązania z dziedziny mobilnej komunikacji. W ten sposób fiński producent telefonów chce zmniejszyć koszty związane z działalnością.

Synchronica nabyła pełen pakiet związany z tą platformą. Na jej barki spadnie obsługa oraz rozwój platformy do komunikacji (poczta, IM, sieci społecznościowe), który wykorzystywany jest obecnie w telefonach Nokii z interfejsem S40 oraz systemem Symbian. Również 250 dotychczasowych pracowników Nokii przejdzie pod skrzydła Synchroniki.




Dzięki umowie z Nokią, Synchronica stanie się liderem jeśli chodzi o mobilne rozwiązania komunikacyjne. Już teraz oferuje ona usługi komunikacji ponad 80 operatorom komórkowym w Europie, Ameryce Środkowej, Afryce, Azji oraz Rosji. Do tego dojdą nabyte umowy z 10 operatorami w samej Ameryce Północnej. Da to zasięg jej usług na poziomie 1,8 mld końcowych użytkowników.

Zakończenie transakcji przewidziane jest na III kwartał 2011 roku.

Źródło tekstu: Synchronica, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~Paweł  2011-06-30 12:03:55  host: 89-75-134-146.dynamic.chello.pl

    Upadek Nokii jest bliżej niż dalej. :/

  • 0

    2. ~  2011-06-30 12:12:54  host: public132223.xdsl.centertel.pl

    Co to się dzieje, to ja nie wiem. Ale prawda jest taka, że to wina jednej decyzji: nie będziemy mieli Androida. Ludzie oszaleli na jego punkcie, wszyscy producenci poza Nokią go mają, a oni.. MeeeeGoł!

  • 0

    3.  2011-06-30 12:17:55

    @1 wnioskujesz to po tym newsie? moim zdaniem Nokia bardzo dobrze zrobiła sprzedając to firmie zewnętrznej - koszty utrzymywania usługi i pracowników z tym związanych ucięte+zarobek na sprzedaży. Firma zewnętrzna będzie to rozwijała dalej, a może nawet lepiej niż sama Nokia :) @2 nie wszyscy producenci - Apple też nie ma;)Android będzie jeszcze jakiś czas na fali, wyjdzie coś innego i wtedy się zacznie dziać to samo z androidem co z symbianem - czyli opinie, że syf itd

  • 1

    4.  2011-06-30 12:47:53

    Myślę że tak szybko to nie wejdzie nic nowszego i "lepszego" od androida i myślę że android cały czas na razie będzie się rozwijał i będzie miał coraz więcej ulubieńców. Co do Noki, to mogliby wreszcie wrócić do gry ale stawiajać na MeeGo i MS anie tylko na MS

  • 0

    5.  2011-06-30 12:53:45

    @4 Potęgą i zarazem czynnikiem, który sprawił, iż Android się tak rozwinął i jest taki popularny jest...cena telefonów (ta dam :))...tak to cena słuchawek sprawiła, że Android rośnie w siłę - patrząc na rynek większość stanowią low i mid-endy, high-en nie zajmuje, aż takiej pokaźnej części tego zielonego tortu:) - niestety dopóki słuchawki na innych systemach będą drogie, dopóty android będzie miał się dobrze

  • 0

    6. ~  2011-06-30 13:00:55  host: z06-14.opera-mini.net

    Witam. Wie ktoś jaki jest najtańszy nowy telefon z Androidem? Dzięki.

  • 0

    7. ~gosc  2011-06-30 13:06:24  host: 77-253-185-210.adsl.inetia.pl

    @2 nie a oni WP7 a nie MeeGo ;]

  • 0

    8.  2011-06-30 13:08:11

    Wie]m że głównie cena sprawiła taką popularność tego systemu, osobiście go nie użytkowałem jeszcze nie miałem styczności muszę wreszcie pobawić się telefonem z tym systemem. W sumie jest popularne bo występuje w tanich modelach ale teraz jest tez bardzo popularny iOS który jest bardzo drogi. Firma Apple ceni się za swoje produkty. Nokia widzi co się dzieje na rynku powinni obniżyć ceny nowszych urządzeń zrobić wreszcie high-endowy telefon tego roku, ale taki fon żeby miażdżył konkurencje. Nie stawiać wszystkiego na WP7. Niektórzy lubią WP a niektórzy MeeGo a inni Symbiana. Te 2 systemy (MeeGo i symbian powinny być rozwijane) teraz Elop powinien wypuścić parę telefonów z MeeGo do puki nie dopracują smartfonów z WP7. a nie rezygnować z systemu. N9 jest dość ciekawym modelem:P

  • 0

    9.  2011-06-30 13:16:56

    @8 zgadza się N9 jest ciekawym modelem i mam gdzieś co mówi Elop i tak kupie ten telefon, najwyżej go później sprzedam jak mi nie podpasi:)...Swoją drogą N9 będzie chyba takim królikiem doświadczalnym by ew. rozwiązania, które się przyjmą (np. swipe) wprowadzić do WP7

  • 0

    10.  2011-06-30 16:52:28

    @6 LG Swift, albo SE X10 mini ;)

  • 0

    11. ~  2011-06-30 16:55:07  host: z38-12.opera-mini.net

    A który wydajniejszy?

  • 0

    12. ~Aerox  2011-07-10 22:18:07  host: apn-95-41-180-59.dynamic.gprs.plus.pl

    OCIPIELIŚCIE! wtf!?! - chcecie monopolu ? Android na wszystkim ................... Ceny wysokie (brak konkurencji)......... W systemie nic specjalnego ............. żadnych rewolucji technologicznych...... ITD...

Dodaj swoją opinię