Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia S60 Touch - dotyk na nowo

Nokia S60 Touch - dotyk na nowo

LuiN 22 Lutego 2008 01:44

0 0

W październiku 2007 roku Nokia obiecała nam nowy, dotykowy UI, oparty o system operacyjny Symbian S60. Pojawiła się wizjonerska reklama, która pobudziła wyobraźnię osób wiernych Nokii, a zarazem zazdrosnych o nowe możliwości jakie przyniósł iPhone.

Podczas Mobile World Congress 2008 zaprezentowano możliwości nowego interfejsu, wciąż jednak na monitorach i projektorach, a nie na końcowych urządzeniach. Uwagę odwrócić miały premiery tradycyjnych smartfonów - jak nie trudno się domyśleć Nokia wciąż ma problemy z zaimplementowaniem nowego menu. Producent zaprezentował ponownie reklamę, którą widzieli już wszyscy zainteresowani tematem:






Oprócz tego odbywały się indywidualne prezentacje prowadzone na dotykowych ekranach podłączonych do komputerów. Było to takie prawie S60 Touch, tylko na nieco większych ekranach niż te, które mają się pojawić nowych telefonach. Finalne ekrany będą miały panoramiczne proporcje i rozdzielczość 360 x 640.


Źródło tekstu: GSM Arena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2008-02-22 07:35:23

    Imponujace to nie jest. Pozostaje czekac na Android...

  • 0

    7. ~nortonec  2008-02-22 09:49:14  host: 85.219.193.52

    Nokia zgapia pomysły i co najwyżej je lekko ulepsza, dla mnie to nic ciekawego, nie wygra to to z SE X1 albo z telefonem od nVidia

  • 0

    8.  2008-02-22 10:49:29

    Chyba jedyna "nowinka" w tym telefonie to wyciszenie połączenia poprzez odwrócenie telefonu ekranem ku powierzchni ale to chyba nie jest powód dla którego wydaje się telefon. Apple ma w bliskiej przyszłości wprowadzić iPhone 2 i jeśli tylko zostaną dodane usługi w stylu MMS i UMTS to Nokia bedzie kupowana tylko przez zagorzałych fanów marki

  • 0

    9. ~TWDonald  2008-02-22 12:42:01  host: ip-89-174-124-194.multimo.gtsenergis.pl

    #1: Europejska wersja iPhone miała być poprawiona i co z tego wyszło? Nic.

  • 0

    10. ~rafiki  2008-02-22 12:56:02  host: w3cache.polsl.pl

    i co, pisac rysikiem? to po co ten dotykowy ekran i szczycenie sie konkurencja dla iphone? przeciez to absurd, juz x1 jest bardziej egonomiczny a to SE!

  • 0

    11.  2008-02-22 13:52:08

    Kurde z całej tej prezentacji najbardziej spodobało mi się wyciszanie telefonu przez obrócenie go ekranem do dołu. Ale jak wspomniał Dragon nie ma sensu dla takiego czegoś kupować telefonu. A resztę podobnych funkcji mam w SPV. Czekam aż może zrobią takiego SPVa z tą funkcją.

  • 0

    12. ~prezes  2008-02-22 16:39:35  host: bmd178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to wyciszenie telefonu przez odwrocenie go to tez nie nowosc!! Jest program do N95 i N82 dzieki któremu mamy takie funkcje miedzy innymi i nie tylko. NOWISC TO NIE JEST!!

  • 0

    13.  2008-02-22 19:39:54

    a jest też taki program na Windows Mobile. BO y tego co si orientuje to nie ma.

  • 0

    14. ~Siba  2008-06-10 14:29:55  host: cfp73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gratulujemy Nokii!!! wreszcie opracowala ekran dtykowy w telefonach :D panwie z SE, LG, Samsunga, Motoroli i iPhona pewnie ze smiechu nie wyrabiaja, bo dla nich to juz nie nowosc

  • 0

    15. ~hhh  2008-08-17 09:57:58  host: 87-205-188-183.adsl.inetia.pl

    Ciekawe czy miales LG dotykowe w reku porazka

  • 0

    16. ~Jak  2008-08-17 10:03:20  host: 87-205-188-183.adsl.inetia.pl

    Dla mnie Nokia powinna dac sobie siana z tym rysikiem powinno byc tak jak w iPhonie wszystko palcem

  • 0

    17. ~Siersciuch  2008-08-27 18:28:57  host: bns50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~Siba nokia juz dawno miala tela z dotykiem sprawdz sobie model 7710

  • 0

    18. ~iphone 3G  2008-10-15 18:45:35  host: public45592.xdsl.centertel.pl

    okropnosc straszna Nokia sie cofa w rozwoju jak mozna w tych czasach pokazywac telefon przyszlosci z rysikiem ??? hehehe iPhone nie jest idealny ma wiele wad ale ekran dotykowy jest wysmienity :]

  • 0

    19. ~lg  2008-10-16 00:19:45  host: 28.kaemnet.pl

    ja mam dotykowe lg i nie nazekam tel jest extra i narazie nie zamienie

  • 0

    20. ~Bart7719  2009-03-30 17:10:18  host: aarp226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nie moge LG i samsungi te gówna to w dupe mozna se wsadzic. Ciekawe skad macie te informacje: nokia bez testów wydaje swoje telefony... wystarczy popatrzeć na ich wykonanie nokie sa metalowe kiedy upadna to sie zbytnio nie niszcza. Miałem pewną historie z samsungiem j700 po roku zamykam slider a tu: wyłącza sie telefon. A teraz to tylko na rozlozenie go na czesci sie nadaje. Mam nadzieje ze ktos na tym forum podzieli moje zdanie...

  • 0

    21. ~bart7719  2009-03-30 17:12:15  host: aarp226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pierwszy telefon dotykowy nokii wydany został w 2004 roku i to wlasnie wczesniej wymieniony 7710.

  • 0

    22. ~Bart7719  2009-03-30 17:20:14  host: aarp226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a teraz prawie kazdemu te iphone'y sie pieprzą: iphone 2 buahahahahaha lol

  • 0

    23. ~lgowner  2009-04-10 18:50:56  host: awj147.internetdsl.tpnet.pl

    Bart7719 ty matole, LG rządzi. Zobacz se cwaniaku na nowe telefony LG. Z nimi żadna nokia nie ma szans. I telefony LG mają system operacyjny savaje os, jakby ktoś pytał. LG FOREVER!!!

  • 0

    24. ~  2009-05-31 11:23:49  host: aapv122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    lgowner nokie mają symbiana radził bym ci też wejść na www.nokia.pl i zobaczyć np. Nokie n97,n86,moją e66

  • 0

    25. ~  2010-05-14 09:56:01  host: adez101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jgscuzdvx

Dodaj swoją opinię