Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: ruszyła wysyłka aktualizacji Lumia Black

Nokia: ruszyła wysyłka aktualizacji Lumia Black

sirmark 10 Stycznia 2014 19:54

7 1

Nokia udostępniła aktualizację oprogramowania dla telefonów Lumia z Windows Phone 8 do wersji Lumia Black.

lumia black lumia black lumia black




Oprogramowanie bazuje na aktualizacji WP8 GDR3 Microsoftu, zawiera jednak szereg nowych funkcji i usprawnień oraz aplikacji:
  • App Folder - umożliwia większą personalizację ekranu startowego, poprzez grupowanie aplikacji do jednego folderu, płytki,
  • Nokia Glance screen 2.0 - w nowej wersji, na ekranie blokady dodano system powiadomień, który pozwala śledzić najważniejsze informacje pochodzące z aplikacji (telefonu, email, kalendarza, Outlooka, Twittera, Facebooka, Whatsapp i innych) ,
  • Bluetooth LE - profil umożliwi korzystania z dodatków takich jak akcesoria Adidas MiCoach,
  • Nokia Refocus - pozwala ustawiać ostrość na dowolnym punkcie wykonanego zdjęcia (wcześniej aplikacja wykonuje serię zdjęć). Telefon musi posiadać min. 1 GB pamięci RAM,
  • Nokia Beamer - umożliwia udostępnianie ekranu telefonu na innych telefonach, tabletach, laptopach czy telewizorach poprzez sieć i witrynę beam.nokia.com. Telefon musi posiadać min. 1 GB pamięci RAM,
  • Nokia Storyteller - aplikacja tworząca historię poprzez przypisywanie zdjęć oraz nagrań wideo na mapie,
  • Nokia Camera - aplikacja łączy w sobie najpopularniejsze tryby fotografowania - Pro, Smart i wideo - w ramach jednej, zintegrowanej funkcji robienia zdjęć. W ramach aplikacji pojawi się wsparcie dla formatu DNG dla telefonów Nokia Lumia 1020,
  • Poprawiono algorytmy przetwarzania obrazu, które mają poprawić jakość zdjęć,
  • Driving mode - tryb bezpiecznej jazdy, w ramach którego można automatycznie wyłączać wszystkie powiadomienia (w tym wiadomości i połączenia głosowe) i pozostawić aktywną aplikację do nawigacji.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Aktualizacja wystartowała dla modeli Nokia Lumia 1020 oraz Nokia Lumia 925, a dla kolejnych modeli pojawi się w najbliższych tygodniach. Szczegółowe informacje można sprawdzić na tej stronie

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:

Tagi: lumia | microsoft | nokia | windows phone

w sumie: 39
  • 0

    25.  2014-01-11 22:56:28

    @wajdzik: mi raczej chodziło o proste rozwiązanie np. takie jak w androidzie :)

  • 1

    26.  2014-01-11 23:06:01

    @wajdzik, właśnie dałeś mi kolejny dowód, że dobrze zrobiłem wybierając andka. Jeśli jakiś plik chcę wysłać mailem to go chcę WYSŁAĆ a nie udostępniać. System NIE MA PRAWA decydować za mnie.

  • 1

    27.  2014-01-11 23:07:55

    @Wajdzik "Aplikacje typu "File Manager" też powinny mieć na to jakiś sposób." Andek nie powinien, on poprostu potrafi.

  • 0

    28. ~Rokko  2014-01-11 23:29:04  host: host-n3-83-50.telpol.net.pl

    Przecież WP jest o wiele lepsze od andka, nie wiem co niektórzy widzą w tym andku:)

  • 0

    29.  2014-01-12 00:13:28

    Mimo brandu operatora, miałem kilka niewielkich aktualizacji systemu poprawiających stabilność andka i raczej nie dotknęła mnie klątwa zawieszeń, przycięć, czy spowolnienia systemu. A co widzę w androidzie? Intuicyjność, funkcjonalność, prostotę i przede wszystkim brak jakichkolwiek ograniczeń rzeczywistej wielozadaniowości aplikacji.

  • 1

    30. ~zyggi  2014-01-12 10:25:28  host: 77-254-188-173.adsl.inetia.pl

    @24 czy to nie ironia losu ze majac do wyboru uzeranie sie z linuxem na kompie wybrales windows/os X a nie chcac uzerac sie z windowsem w telefonie wybrales linuxa? ;]

  • 0

    31. ~Winniczek  2014-01-12 12:59:42  host: afbe32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podstawowe funkcje telefonu to dzwonienie i wysyłanie sms, co na androidzie nie zawsze jest możliwe jak zamuli dialer, czy kontakty. A ci co mówią, że mi nigdy się nie zwiesił robią tylko z siebie durnia. Sami siebie oszukujecie. I nic nie pomogą CMy sremy i inne bzdety. Pochodzi tydzień dwa i powrót na ziemię. Dzień zaczynamy od zresetowania, ubicia procesów i może do wieczora pochodzi.

  • 0

    32.  2014-01-12 14:37:50

    Boli serce co niektórych, że mijają czasy z każdą nową aktualizacją, czy wersją androida bezpowrotnie w kwestii niestabilnej pracy systemu. Posiadam Xperie Z1 i nie miałem problemu z wysłaniem smsa, czy nawiązaniem rozmowy. Powiem więcej póki co wszystko pracuje płynnie, bez przycięć, czy konieczności twardego resetu. Ale jak niektórym przewraca się w głowie od zainstalowanych bez potrzeby aplikacji, gier i innych programów, to co tu się dziwić, że system zwolnił, że są przycięcia, gdy pamięć telefonu pęka w szwach? Użytkuj z sensem, a wszystko będzie ok:-)

  • 0

    35.  2014-01-12 20:57:33

    @33 android jest na linuxie. Nie wiem czy wiesz ale można zainstalować w telefonie (ja mam) terminal na prawach roota w którym wpisujesz polecenia linuxowe. W zasadzie to jest dystrybucją.

  • 0

    36.  2014-01-12 21:01:55

    @30 tak to jest ironia ;-) Kupiłem sobie win7 bo uważam że jest wart pieniędzy ale w telefonie to co innego. Ironia jest tym większa że podłączając do kompa andka można przerzucać pliki swobodnie nie potrzebując jakichkolwiek sterowników z maksymalną prędkością jaką w danej chwili można osiągnąć, natomiast windows z windowsem gada tylko przez jakieś mobile centre (chyba że to już się zmieniło to przepraszam) w dodatku ostro spowalniając transfer. To tak jakby dyskryminował sam siebie

  • 0

    38. ~  2014-01-13 07:47:46  host: 87-205-133-169.adsl.inetia.pl

    Ktoś ma już ten update w Lumni 920?

  • 0

    39. ~Darek  2014-01-13 10:28:21  host: apn-31-2-123-253.dynamic.gprs.plus.pl

    Super, czekam kiedy dostane aktualizację. Mam NL 625 i "chodzi" jak błyskawica. Android jest fajny, ale ja wole WP.

  • 0

    40. ~rumcajs  2014-01-13 13:41:09  host: public-gprs515189.centertel.pl

    Smieszne jest to ze zawsze gdzie temat dotyczy wp zawsze zwala sie stado pochechłańców piszących jaki to wspanialy jest andek i czego to wp nie potrafi. Widzicie na drzwiach tego pokoju napis android? To proszę wyjsc!

  • 0

    41.  2014-01-13 13:59:20

    może i troszkę nie w temacie ale mi się podoba aktualizacja win 8.1 u mnie na lapku, ktoś podziela uwagę? ;)

  • 0

    42. ~piotr215  2014-01-13 14:38:32  host: 46.204.113.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Witajcie, ja czekam na aktualizację do swojej lumii 820( t-mobile), choć mam wgrane oprogramowanie nokia camera to i tak się przydadzą i inne funkcje. Tyle że nie wiem jak to będzie z gwarancją, straszyli mnie że utracę ją po wgraniu oprogramowania nokia amber (bo zrobiłem to samodzielnie) a nie w punkcie nokii czy w salonie, podobno wpis musi być w gwarancji. Czy ktoś z Was zna ten temat? Proszę o info, pozdrawiam.

  • 0

    43. ~rumcajs  2014-01-13 14:46:09  host: public-gprs515189.centertel.pl

    Jeżeli robisz aktualizacje ota czyli tak jak ja rozsylaja to nic nie stracisz. Jakbys cos sam w sofcie babrał to wtedy mozliwa jest taka opcja. Pozdr i czekamy na czarnucha :D

  • 0

    44. ~nikolas-klaus  2014-01-13 18:15:14  host: apn-77-113-46-150.dynamic.gprs.plus.pl

    a kiedyś to była taka porządna firma?

  • 0

    45. ~piotr215  2014-01-13 18:27:47  host: 37.31.59.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Do Rumcajs, dzięki za info. Aktualizowałem przez wi-fi tyle że znikło mi dotknij-wyślij w ustawieniach i nie mogę ustawić takich rzeczy jak było na początku, że przesuwało się ekran w prawo 2 razy i te ustawienia znikły. Nie wiem czy trzeba coś zrobić np. zresetować telefon, czy może inny jest na to sposób.

  • 0

    46. ~lokop  2014-01-24 12:10:57  host: 77-253-194-153.adsl.inetia.pl

    Własśnie zassałem i będę instalował

  • 0

    47. ~rajski  2014-01-29 12:45:46  host: 421ob.scansafe.net

    zainstalowałem aktualizację na Lumii 625 i strasznie szybko wyczerpuje się bateria. Też tak macie?

Dodaj swoją opinię