Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Reaction - inteligentny zestaw słuchawkowy z NFC [wideo]

Nokia Reaction - inteligentny zestaw słuchawkowy z NFC [wideo]

Q! 14 Czerwca 2012 17:58

0 0

Nokia zaprezentowała nowy, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, Reaction. Wyposażony w moduł NFC pozwoli na inteligentne odbieranie rozmów oraz przełączania się pomiędzy telefonem, a zestawem.

Nokia Reaction pozwoli na odbiór telefon automatycznie, po umieszczeniu zestawu słuchawkowego w uchu. Zestaw automatycznie będzie się również przełączać na telefon w momencie, gdy słuchawka zostanie wyciągnięta z ucha, a przyłożony zostanie telefon.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy





Drugą z nowości będzie wbudowany zestaw trzech mikrofonów, który pozwoli na automatyczne dostosowywanie głośności rozmowy poprzez słuchawkę w zależności od głośności otoczenia, w której znajdzie się użytkownik.

Cena dla użytkownika końcowego oraz data dostępności nie zostały jeszcze przez Nokię podane.

Źródło tekstu: My Nokia Blog     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    1.  2012-06-14 18:19:21

    Ale na pewno będzie to cena zaporowa. Chociaż samo akcesorium bardzo ciekawe. Współpracuje z czujnikiem zbliżeniowym w telefonie czy samo wyciągnięcie z ucha wystarczy?

  • 1

    2. ~HD  2012-06-14 18:50:50  host: 89-73-125-166.dynamic.chello.pl

    FAJNY POMYSŁ ALE NIE PRZESADZAJMY.WCIŚNIĘCIE GUZIKA ABY ODEBRAĆ NA BT JESZCZE NIKOGO NIE ZABIŁO...

  • 1

    3.  2012-06-14 19:11:01

    @2 zatrzymanie samochodu w pierwszym wolnym miejscu i ODDZWONIENIE też nikogo nie zabiło :] a co ludzie robią?

  • 1

    4.  2012-06-14 19:43:31

    #3: dokladnie tak. Wbrew prawu i czasami zdrowemu rozsadkowi nie wystarczy uzycie zestawu sluchawkowego czy glosnomowiacego, rozmowa telefoniczna jest bardzo absorbujaca bardziej niz sie wielu osobom wydaje..

  • 0

    5.  2012-06-14 21:56:01

    @4 a jeszcze jak telefon jest między lewym ramieniem a głową, prawą ręką gestykuluje a za nim sznur samochodów...

  • 0

    6. ~GDA  2012-06-14 22:27:34  host: 213-238-106-20.adsl.inetia.pl

    bez sensu. na co oni liczą? kto ma to kupić? nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi już dziś nic od Noki, firmy, która idzie na dno, i niedługo taki nabywca nie będzie miał ani gwarancji ani wsparcia... Nokia to już praktycznie jedynie historia, bo to firma, która została skanibalizowana przez Microsofta w imię chorych koncepcji Steve'a Ballmera rękami pracownika Microsftu niejakiego Jełopa

  • 0

    7.  2012-06-14 23:25:45

    @6 taa... A kiedy Nokia padnie wszelakie akcesoria z jej logo przestaną działać... Ten co Cię opłaca w szerzeniu takich pierdół nie wybrał najlepszego pracownika. Chyba, że ty to robisz z własnej inicjatywy?

  • -1

    8. ~  2012-06-14 23:33:36  host: user-164-126-169-57.play-internet.pl

    Co za nonsens. Noszę Jabrę w uchu przez kilka godzin dziennie. I nie chcę by rozmowy były odbierane automatycznie. Włożenie słuchawki do ucha nie jest wyznacznikiem chęci odbioru rozmowy. Przełączenie na telefon to kwestia wyłączenia słuchawki (max 2 sekundy), w odwrotną stronę to kwestia włączenie słuchawki. Nokia, weź idź już spać.

  • 0

    9.  2012-06-15 06:20:03

    @8 Smiac mi sie chce z wielkich przedstawicieli handlowych co sluchawki z ucha nie wyjmuja. Czy wchodzi na poczte, do sklepu, czy do restauracji zawsze sluchawke dzierzy w uchu. Mysli taki biedak ze to mu prestizu dodaje, ehh szkoda gadac. Ciekawe czy na ceramike tez ze sluchawka chodzi? Trzymam kciuki za Nokie bo zdrowa konkurencja wymaga aby taka firma pozostala na rynku. Bedzie lepiej i dla milosnikow Andka i Symbiana i WP

  • 0

    10. ~  2012-06-15 08:15:30  host: user-164-126-169-57.play-internet.pl

    @9, kolego, nie mieszaj mnie do swojego "szufladkowego" myślenia.

  • 0

    11. ~  2012-06-15 09:05:56  host: cno67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wg mnie rozmowa przez telefon nie jest tak niebezpieczna jak szukanie zestawu słuchawkowego podczas jazdy, wiem, wiem, trzeba go sobie założyć przed rozpoczęciem jazdy ale kto z was jest święty i zawsze tak robi?

  • 0

    13. ~  2012-06-15 10:51:58  host: adtd214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12, 25 lat temu tacy pryszczersi jak Ty śmiali się z innych, którzy noszą okulary. Ty dziś swoje kompleksy realizujesz na podstawie słuchawki Bluetooth. Ciekawe czego tacy jak Ty będą czepiać się za 10-20 lat?

  • 1

    14.  2012-06-15 20:02:34

    @13 ale okulary korygują wzrok a słuchawka BT aparatem słuchowym nie jest raczej.

  • 0

    15. ~Ado  2012-06-18 01:47:44  host: dns2.stansat.pl

    Ze słuchawką można o wiele dłużej rozmawiać bez nagrzewania głowy, przyp. że dla 1800MHz przy 5mW to max. jest jakieś 10 minut na dobę. Chybą lepiej więc taka słuchawka w uchu niż telefon z anteną GSM tuż przy muzgu.

  • 0

    16. ~Ado  2012-06-18 01:49:11  host: dns2.stansat.pl

    sorry za ortografię

Dodaj swoją opinię