Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia przygotowała film o produkcji Nokii 808 PureView

Nokia przygotowała film o produkcji Nokii 808 PureView

LuiN 21 Maja 2012 21:14

0 0
nokia 808 pureview 41 Mpix - brzmi imponująco? To jednak nie tylko liczba megapikseli czyni Nokię 808 PureView telefonem niezwykłym - zapewniają osoby związane z projektem telefonu.

Szerzej o Nokii 808 Pureview pisaliśmy w tej wiadomości. Telefon trafi na rynek jeszcze w maju w cenie około 450 euro netto.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.




Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    8. ~  2012-05-21 23:00:34  host: 87-205-138-249.adsl.inetia.pl

    @up Może i staruszce ale dzieki aktualizacji do Belle zyskała drugie życie..Jaki Samsung dostał tak ogromną aktualizacje usprawniającą ogół systemu jak telefony z S^3 ? A N8 to moim zdaniem najbardziej kompletny w funkcje telefon jaki kiedykolwiek powstał...

  • 0

    9.  2012-05-21 23:01:20

    @3 ; juz kiedys pisalem ze nie ma czegos takiego jak fullfocus.jest fixfocus i AF.jakbys wiedzial ze optyke sygnuje carl zeiss,,to bys nie pisal glupot,

  • 0

    10. ~  2012-05-21 23:01:38  host: 87-205-138-249.adsl.inetia.pl

    @8 Chodziło mi taką aktualizacje po dwuch latach od rospoczęcia sprzedaży.... :-)

  • 0

    11. ~  2012-05-21 23:03:16  host: 87-205-138-249.adsl.inetia.pl

    Literówka "rozpoczęcia" - późno już :P

  • 0

    12.  2012-05-21 23:09:49

    @7; zgodze sie z Toba,chociaz dziwme jest,przynajmniej dla mnie to ze samsung nie potrafi wykorzystac potencjalu w tej dziedzinie,ma przeciez kontrakt z shneider-kreuznach

  • 0

    13.  2012-05-21 23:11:25

    @8 tego nie neguje. Chodziło mi raczej o pokazanie nieudolności konkurencji pod względem fotografii która pomimo tak długiego czasu niema konkurenta dla N8. Co do samego telefonu podoba mi się w nim system który nie jet zbyt wymagający. Dzięki temu rówieśnicy N8 z Androidem są już reliktami a N8 nadal trzyma poziom. Symbianowce ogólnie wolno się starzeją co jest olbrzymim plusem.

  • 0

    14. ~  2012-05-21 23:36:06  host: 87-205-138-249.adsl.inetia.pl

    @13 Ja mam wrażenie, że konkurencja (szczególnie koreańska) chce pobić starego lidera za pomocą ilości modeli i sprzedanych sztuk oraz eksponowaniem kilku cech np. wielkość ekranu, grubość terminala, nowoczesny ale niezoptymalizowany do konkretnego sprzętu system. Natomiast reszta kluczowych funkcji jest zrobiona co najwyżej przecietnie np. jakość rozmów, trzymanie zasiegu, jakość modułów wifi (rozłączanie przy słabej jakości sygnału), optymalizacja pracy na baterii, dopracowanie detali obudowy, materiały obudowy, itp

  • 0

    15. ~  2012-05-21 23:43:57  host: 87-205-138-249.adsl.inetia.pl

    Dla mnie ważniejsze jest to ,że taka Nokia N9 łapie mi sygnał wifi i stabilnie go trzyma przy jakości sygnału 23% (router za trzema ścianami) niż, że ma 0,4cala mniejszy ekran i jest kilka mm grubsza i ~15gram cięższa od SGSaII, którego to WLAN N.I.C. zrywał sygnał mając go w jakości około 50%-owej i to notorycznie...

  • 0

    16. ~  2012-05-21 23:50:38  host: 87-205-138-249.adsl.inetia.pl

    Posłuchajcie sobie dobrej jakości pliku wave na maksymalnej głośności, powiedzmy prze-konwertowanego z koncertu dvd dd5.1 na głośniku "staruszki" N8 i ponówcie to samo zadanie na choćby wspomnianym SGSieII, to wtedy ukaże się jakość podzespołów montowanych u obecnego lidera branży komórkowej.. :-) No ale dziś liczy się tylko ogół, bo kto będzie wnikał w szczegóły...

  • 0

    17.  2012-05-22 01:02:39

    A Samsung potrafi robić dobre smartfony gdzie nie tylko wypasiony ekran i procesor jest. Taka Omnia HD albo INNOV8 to multimedialnie najwyższa półka. Pod względem wykonania seria Wave trzyma również najwyższy poziom. Ale teraz Samsung nie daje tego co dobre tylko to co się sprzeda jak najlepiej przy jak największym cieciu kosztów. Jako-tako poziom trzymają Galaxy S w porównaniu do innych galaktyk i to by było na tyle.

  • 0

    18.  2012-05-22 07:33:52

    Witam, miałem dwa razy nokie n8. Aktualnie arc s. Niestety muszę przyznać, że brakuje mi aparatu z n8. Lecz na n8 nie da się przeglądać internetu. Pełne strony wczytuja się latami, nie mówiąc o ich płynnym przewijaniu. Sam symbian balla działa na akceptowalnym poziomie. Szkoda tylko, że symbian skazany jest na wymarcie. Nie będzie rozwijany dłużej niż jeszcze przez 5-7 lat. Warto inwestować w coś co mamy świadomość, że umrze. Szkoda bo to dobry system dla prawie każdego. Już bym chyba wolał by ta nokia była na win mobile. Łatwiejszy do złamania.

  • 1

    19.  2012-05-22 08:15:36

    @18 Opera na Symbianie to pozycja obowiązkowa.

  • 0

    20. ~paranoia  2012-05-22 08:45:31  host: public-gprs183544.centertel.pl

    Przydało by się wspomnieć, że ten film jest kręcony właśnie nokią 808 :]

  • 0

    21.  2012-05-22 08:59:10

    20. - hmmm... no jak niby jak dopiero ją produkują? ślepy nie jestem przecież...

  • 5

    22. ~Volan  2012-05-22 09:08:29  host: 87-205-136-105.adsl.inetia.pl

    Dla ciekawskich 808 PV posiada dwa procesory graficzne: Broadcom BCM11182 oraz BCM2763. Pierwszy ma moc obliczeniową 4x większą niż nvidia Tegra 3 czy Snapdragon MSM8960 z Adreno 225 znane z dwóch wersji One X od HTC. A Samsung SGS III z Mali został daaaleko z tyłu.

  • 0

    23.  2012-05-22 09:11:05

    @22 układ ten pewnie jest tylko na potrzeby aparatu a drugi dla całej reszty?

  • 1

    24. ~Volan  2012-05-22 09:13:41  host: 87-205-136-105.adsl.inetia.pl

    Tak, jeden zawiaduje procesem reverse-samplingu (technologia Pure View), drugi służy do obróbki gotowych plików multimedialnych.

  • 0

    25. ~paranoia  2012-05-22 11:56:29  host: public-gprs515248.centertel.pl

    @21 a tak, że poczytaj sobie: http://blog.gsmarena.com/nokia-talks-about-the-808-pureview-came ra-in-detail-on-a-video-shot-entirely-on-it/ a poza tym, mimo że nie ma jej jeszcze w sprzedaży, ale w kosmos ją już wysłali :D

  • 1

    26. ~  2012-05-22 12:15:07  host: public2249.cdma.centertel.pl

    Nie no, ludzie... Jeśli ktoś pisze, że nie kupi Symbiana, bo za 7 lat przestanie być rozwijany, to wymiękam. Albo ten ktoś ma 7 lat, albo ma 77 punktów IQ. Skąd wiesz, że za 7 lat w ogóle będą istniały smartfony a tym bardziej systemy takie jak Android iOS czy inne? Ja nie dam sobie palca uciąć.

  • 0

    27. ~Lolek  2012-05-22 14:00:25  host: 212.160.172.70

    Nawet nie bede czytał- N8 POPIERAM PIERWSZY POST!-BEZ KONKURENCYJNY! Solidny i niezawodny ! szkoda ze mało takich powstaje;)

Dodaj swoją opinię