Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia przejmuje Intellisync

Nokia przejmuje Intellisync

WitekT 30 Listopada 2005 12:02

0 0

Nokia i Intellisync poinformowały, że podpisały ostateczną umowę o przejęciu przez firmę Nokia firmy Intellisync, będącej liderem na rynku usług bezprzewodowego przesyłania wiadomości i aplikacji dla urządzeń mobilnych, których działanie nie jest uzależnione od konkretnej platformy.

Przejmując firmę Intellisync, Nokia zyskuje w branży status firmy o najbardziej kompleksowej ofercie w dziedzinie projektowania, wdrażania i eksploatacji rozwiązań mobilnych w przedsiębiorstwach.

Transakcja ta zwiększy również możliwości reagowania przez firmę Nokia na potrzeby klientów na dynamicznie rozwijającym się rynku. Bogate doświadczenia w zakresie zabezpieczeń, znakomita renoma producenta urządzeń mobilnych oraz liczni klienci i relacje partnerskie firmy Nokia w połączeniu ze sprawdzonym systemem bezprzewodowej poczty elektronicznej oraz oprogramowaniem do synchronizacji i nadzorowania pracy urządzeń, a także ze znakomitymi kwalifikacjami wszystkich pracowników firmy Intellisync to atuty, które powinny znacznie przyczynić się do wzmocnienia pozycji, jaką Nokia zajmuje na rynku mobilnych rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Przedsiębiorstwa napotykają coraz większe wyzwania związane z wyborem urządzeń, udostępnianiem poczty elektronicznej i zabezpieczaniem firmowych danych, a operatorzy stają przed koniecznością wprowadzania coraz bardziej złożonych rozwiązań, aby sprostać tym oczekiwaniom. Chcemy, aby dla naszych klientów biznesowych wyposażenie pracowników w rozwiązania mobilne było zawsze rzeczą prostą, bez względu na to, od czego zaczynają. Po przeanalizowaniu potrzeb naszych klientów uznaliśmy, że przejęcie firmy Intellisync to najlepszy sposób na dostarczanie im rozwiązań, które sprostają tym wyzwaniom. Dzięki połączeniu naszych ofert oraz wsparciu ze strony pracowników firmy Intellisync firma Nokia stanie się najważniejszym dostawcą rozwiązań mobilnych przeznaczonych dla firm o dowolnej wielkości - powiedziała Mary McDowell, wiceprezes i dyrektor generalny Nokia Enterprise Solutions.
Intellisync oferuje jedne z najbardziej rozbudowanych systemów bezprzewodowej poczty elektronicznej, które mogą być udostępniane na najszerszej gamie urządzeń i platform w sieciach operatorów na całym świecie. Dzięki wytwarzanemu oprogramowaniu do bezprzewodowego przesyłania wiadomości firma ta od dłuższego czasu należy do czołówki dostawców aplikacji do wprowadzania mobilności w przedsiębiorstwach i nadawania urządzeniom mobilnego charakteru. Technologia Intellisync umożliwia synchronizację danych i plików między złożonymi składnikami oprogramowania przy zachowaniu wysokiego poziomu dokładności i bezpieczeństwa. W ślad za wprowadzonym niedawno na rynek oprogramowaniem Nokia Business Center - rozwiązaniem umożliwiającym korzystanie z poczty elektronicznej typu push i innych aplikacji do organizowania pracy zespołowej - obecne przejęcie to kolejny dowód zaangażowania firmy Nokia w podejmowanie działań zmierzających do zachowania pozycji lidera w dziedzinie mobilności w przedsiębiorstwach. Nokia będzie w stanie zaoferować swoim klientom możliwość podłączenia praktycznie dowolnego urządzenia do dowolnego źródła danych, aplikacji lub sieci, wyposażając ich w narzędzia, dzięki którym mobilność stanie się faktycznym sposobem prowadzenia przez nich działalności.

Nasze połączone zespoły przedstawią firmom i operatorom na całym świecie najbardziej spektakularną ofertę mobilności. Oferując oprogramowanie do rozwiązań mobilnych, które nie jest zależne od konkretnej platformy czy urządzania, Intellisync już od dłuższego czasu podejmuje wysiłki zmierzające do zaspokojenia potrzeby mobilności zgłaszanej przez operatorów sieci bezprzewodowych oraz przedsiębiorstwa. Dzięki tym działaniom udało się nam zbudować markę, która cieszy się wielkim uznaniem. Czołowa pozycja Intellisync na rynku niezależnych od platformy systemów poczty elektronicznej typu "push", administrowania urządzeniami i systemami, wdrażania aplikacji mobilnych, zintegrowanych usług przesyłania wiadomości, synchronizacji danych i plików oraz bezpieczeństwa rozwiązań mobilnych stanowi potwierdzenie świetnej reputacji, jaką nasza firma zdobyła zarówno wśród operatorów, jak i wśród klientów biznesowych - powiedział Woodson "Woody" Hobbs, prezes i dyrektor generalny firmy Intellisync.

Zgodnie z umową akcjonariusze firmy Intellisync otrzymają 5,25 dolara w gotówce za każdą akcję zwykłą Intellisync, co oznacza, że firma jest warta ok. 430 mln dolarów, czyli około 368 mln euro. Transakcja zostanie zakończona w pierwszym kwartale 2006 r. Firma Intellisync została założona w 1993 roku i zatrudnia około 450 osób.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-47-21.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skandale związane z Facebookiem doprowadzą do jego końca?

[Aktualizacja] Współzałożyciel WhatsAppa zachęca do usunięcia konta z Facebooka

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet