Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia przedstawiła siedem nowych telefonów

Nokia przedstawiła siedem nowych telefonów

sirmark 13 Czerwca 2005 18:45

0 0

Dzisiaj, podczas odbywającej się równocześnie w Helsinkach i Singapurze konferencji Nokia Connection, firma Nokia przedstawiła siedem nowych modeli telefonów pod wspólnym hasłem "Proste przyjemności" (Simple Pleasures). Wśród nowości znajduje się pięć telefonów rozsuwanych, w tym wyposażony w funkcje 3G aparat Nokia 6280, przeznaczony do sieci WCDMA, oraz Nokia 6265, najlepiej jak dotychczas wyposażony model do sieci CDMA w ofercie firmy Nokia. Ponadto producent przedstawił dwa modele składane i jeden o tradycyjnej budowie. Dostawy wszystkich siedmiu modeli mają się rozpocząć w drugiej połowie 2005 roku.

"Dzisiejsze premiery dowodzą, że Nokia dąży do oferowania klientom łatwych w obsłudze telefonów komórkowych o różnej konstrukcji i wzornictwie, przeznaczonych do różnych rodzajów sieci komórkowych" — wyjaśnia Kai Öistämö, wiceprezes działu telefonów komórkowych w firmie Nokia. "Czy w środku znajdują się układy WCDMA, GSM, czy CDMA, czy telefon umożliwia korzystanie z mobilnej muzyki, mobilnej fotografii, czy usług 3G, musi być łatwy w obsłudze, jeśli użytkownik ma odnieść namacalne korzyści. Aby technologia mogła wzbogacić życie ludzi, niezbędna jest prostota".

Nokia 6280: prawdziwe połączenia wideo z przekazem obrazu na żywo

nokia 6280 Niewielki telefon rozsuwany Nokia 6280 z funkcjami 3G (do sieci WCDMA 2100 i GSM 900/1800/1900) oferuje szeroką gamę rozwiązań, dzięki którym użytkownicy będą mogli w pełni wykorzystać możliwości multimedialne sieci trzeciej generacji. Dzięki dwóm aparatom fotograficznym — jednemu o rozdzielczości 2 megapikseli i drugiemu VGA — Nokia 6280 stanowi idealną platformę do korzystania z usług 3G, takich jak udostępnianie obrazu wideo i dwukierunkowe połączenia wideo. W telefonie Nokia 6280 dostępny jest też wcześniej nieznany element personalizacji — dźwięki dzwonka wideo, informujący o nadchodzących połączeniach. Dostawy telefonu Nokia 6280 mają się rozpocząć w czwartym kwartale 2005 roku, a jego szacunkowa cena detaliczna ma wynieść 375 EUR bez uwzględnienia dopłat i podatków.

Jasny wyświetlacz QVGA o 262 144 kolorach (320x240 pikseli) podkreśla znakomite możliwości fotograficzne telefonu Nokia 6280. Osobne przyciski aparatu i zbliżenia oraz poziomy tryb pracy sprawiają, że zdjęcia przy użyciu tego telefonu robi się w sposób naturalny i wygodny, podobnie jak w tradycyjnym aparacie fotograficznym. Zdjęcia i nagrania wideo zarejestrowane za pomocą telefonu Nokia 6280 można wyświetlać bezpośrednio na ekranie, przekazywać innym przy użyciu wiadomości MMS lub poczty elektronicznej albo drukować bezpośrednio na kompatybilnych drukarkach. Zdjęcia i pliki wideo można wygodnie zapisywać na karcie pamięci miniSD włożonej do telefonu Nokia 6280. Bezprzewodowa technologia Bluetooth zapewnia łatwą łączność z drukarkami, komputerami i akcesoriami, takimi jak Zestaw samochodowy Nokia 616 czy Bezprzewodowy mikrozestaw specjalny HS-4W, zaprezentowany również dzisiaj.

NOKIA 6270: CZTEROZAKRESOWY TELEFON ROZSUWANY — MUZYKA I MEGAPIKSELE

nokia 6270 Wszechstronny telefon rozsuwany Nokia 6270 posiada aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli z lampą błyskową i poziomym trybem pracy. Nowoczesne, dopracowane wzornictwo kryje w sobie najnowocześniejsze funkcje fotograficzne, z których dzięki łatwej obsłudze korzysta się z prawdziwą przyjemnością. Obszerny wyświetlacz QVGA o 262 144 kolorach (320x240 pikseli) pomaga w organizowaniu codziennych spraw, a bogaty zestaw funkcji do przesyłania wiadomości zapewnia użytkownikowi łatwy kontakt z innymi. Mobilna poczta elektroniczna jest zawsze pod ręką — telefon Nokia 6270 zawiera wbudowaną aplikację pocztową, która umożliwia korzystanie z załączników.

Ponadto wbudowany odtwarzacz muzyczny daje możliwość korzystania z różnych formatów dźwięku cyfrowego, takich jak MP3 i AAC, zapewniając łatwy dostęp do muzyki w każdym miejscu. Dzięki stereofonicznym głośnikom z efektem dźwięku przestrzennego Nokia 6270 stanowi źródło wspaniałych brzmień, których można słuchać w szerszym gronie. Godnym dopełnieniem funkcji dźwiękowych telefonu Nokia 6270 jest aplikacja Visual Radio. Szacunkowa cena detaliczna tego czterozakresowego telefonu, którzy dzięki działaniu w sieciach GSM 850/900/1800/1900 przyda się osobom podróżującym po świecie, ma wynieść 300 EUR bez uwzględnienia dopłat i podatków. Dostawy telefonu Nokia 6270 mają się rozpocząć czwartym kwartale 2005 roku.

NOKIA 6111: WYRAFINOWANY ROZSUWANY TELEFON GSM

nokia 6111 Osobom poszukującym wyrafinowania w połączeniu z niewielkim rozmiarem firma Nokia proponuje telefon Nokia 6111. Stylowa, klasyczna obudowa telefonu rozsuwa się po delikatnym dotknięciu, odsłaniając klawiaturę. Nokia 6111 łączy w sobie nowoczesne technologie z wyrafinowanym wyglądem oraz zawiera aparat fotograficzny o rozdzielczości 1 megapiksela z lampą błyskową i 6-krotnym zbliżeniem cyfrowym. Ekran telefonu (128x160 pikseli) umożliwia wyświetlanie 262 144 kolorów oraz oglądanie zdjęć w orientacji pionowej lub poziomej. Szacunkowa cena detaliczna telefonu Nokia 6111, działającego w sieciach GSM 900/1800/1900, ma wynieść 270 EUR bez uwzględnienia dopłat i podatków, a jego dostawy mają się rozpocząć w czwartym kwartale 2005 roku.

Poza ergonomiczną konstrukcją Nokia 6111 oferuje nowe funkcje wiadomości. Funkcja push-to-talk umożliwia nawiązywanie połączeń grupowych lub indywidualnych jednym naciśnięciem przycisku, natomiast wiadomości dźwiękowe Nokia Xpress służą do przekazywania znajomym i rodzinie nagrań głosowych, na przykład pozdrowień. Zdjęcia można wygodnie wysyłać w wiadomościach MMS, przy użyciu łączności Bluetooth lub pocztą elektroniczną.

NOKIA 6060: DOBRZE ZNANE TECHNOLOGIE, SKŁADANA KONSTRUKCJA

nokia 6060 Nokia 6060 oferuje wszystko, czego potrzeba do podstawowej komunikacji głosowej. Zwracając na siebie uwagę składaną konstrukcją, Nokia 6060 dowodzi, że piękne wzornictwo nie jest zarezerwowane dla urządzeń z najwyższej półki. Pulsujące światło umożliwia sprawdzenie stanu telefonu i stanowi nowoczesny akcent w jego wyglądzie. Szacunkowa cena detaliczna tego dwuzakresowego telefonu GSM 900/1800 lub GSM 850/1900 ma wynieść 140 EUR bez uwzględnienia dopłat i podatków, a jego dostawy mają się rozpocząć w trzecim kwartale 2005 roku.

W telefonie Nokia 6060 zaakcentowano łatwe w użyciu, znane technologie, umieszczając w nim różne nowoczesne funkcje przesyłania wiadomości. Duży ekran telefonu Nokia 6060 (128x160 pikseli) umożliwia wyświetlanie 65 536 kolorów i dużych czcionek, a elektroniczny kontroler wydatków pomaga w bacznym obserwowaniu stanu osobistego budżetu.
Nokia 6265: optymalne połączenie rozwiązań technologicznych i projektowych

Nokia 6265 jest najlepiej jak dotychczas wyposażonym modelem do sieci CDMA w ofercie firmy Nokia. W tym niewielkim, rozsuwanym urządzeniu o grubości zaledwie 22 mm mieści się duży wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 320 pikseli, aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli z lampą błyskową LED (efektywna rozdzielczość zdjęć: 1,92 megapiksela), cyfrowy odtwarzacz muzyczny, bezprzewodowa technologia Bluetooth oraz gniazdo na kartę miniSD. W trybie aparatu telefon Nokia 6265 można trzymać poziomo, dzięki czemu zdjęcia robi się podobnie jak w tradycyjnym aparacie fotograficznym. Telefon ma wbudowaną pamięć o pojemności 24 MB i umożliwia stosowanie kart miniSD o wszystkich dostępnych rozmiarach, w tym 512 MB i 1 GB, na których mieszczą się setki zdjęć o rozdzielczości 2 megapikseli lub cyfrowych plików muzycznych.

Wbudowane radio FM i cyfrowy odtwarzacz muzyczny, umożliwiający słuchanie plików MP3, AAC i eAAC+, będą atrakcją dla miłośników muzyki, zwłaszcza w połączeniu ze sprzedawanym osobno bezprzewodowym stereofonicznym zestawem słuchawkowym. Również dzięki wbudowanej technologii Bluetooth telefonu Nokia 6265 można używać z bogatą i wciąż poszerzaną gamą kompatybilnych urządzeń, w tym z licznymi bezprzewodowymi zestawami słuchawkowymi i samochodowymi. Ponadto Nokia 6265 umożliwia korzystanie z innych materiałów rozrywkowych, w tym ze strumieniowych transmisji wideo o szybkości 15 klatek na sekundę oraz pobieranych aplikacji BREW 3.1 i Java 3D. W obu przypadkach ostry, wyraźny obraz zapewni wyświetlacz QVGA o 262 144 kolorach.

Nokia 2255: niewielki telefon składany za niewielką cenę

Najnowszy składany telefon CDMA w ofercie firmy Nokia, czyli Nokia 2255, opracowano z myślą o niezawodnej komunikacji bezprzewodowej za rozsądną cenę, nie zapominając przy tym o znaczeniu atrakcyjnego wzornictwa i odpowiednio dobranego zestawu funkcji. Bardzo niewielki telefon Nokia 2255 zawiera jasny wyświetlacz o rozdzielczości 128 x 128 pikseli i 65 536 kolorach, umożliwia wybieranie tzw. motywów graficzno-dźwiękowych i pobieranie dźwięków dzwonka MIDI, a nawet ma wbudowane radio FM.

Aby zwiększyć efektywność użytkownika, Nokia 2255 oferuje mu aplikacje biurowe i narzędziowe, w tym arkusz kalkulacyjny, kalkulator i konwerter walut, a także wbudowany zestaw głośnomówiący do spontanicznych połączeń konferencyjnych. Czas po pracy umilą trzy dołączone gry, a wbudowana latarka pomoże rozjaśnić mroki nocy.

Nokia 2125: klasyczny styl w kategorii podstawowej

Przeznaczony dla początkujących użytkowników sieci CDMA, telefon Nokia 2125 charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i metalicznymi elementami, które akcentują jego klasyczne wzornictwo. Przy grubości zaledwie 21,5 mm i wadze 85 gramów Nokia 2125 zawiera ekran o 65 536 kolorach, wbudowany zestaw głośnomówiący i latarkę, zapewniając atrakcyjny stosunek wielkości, ceny i dostępnych funkcji.

Dzięki łatwemu w obsłudze rozkładowi funkcji Nokia 2125 świetnie nadaje się dla początkujących abonentów i użytkowników systemów "prepaid", którzy docenią także trzy wbudowane gry, wymienne kolorowe obudowy Xpress-on i możliwość pobierania dźwięków dzwonka MIDI. W telefonie Nokia 2125 można także znaleźć liczne funkcje, których trudno by oczekiwać w urządzeniu dla początkujących użytkowników, w tym głosowe wybieranie numerów, polecenia głosowe, dyktafon, kalkulator, kalendarz, budzik i obszerny spis telefonów.

Zobacz:
Dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 6060

Dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 6111

Dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 6270

Dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 6280

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~maruda  2005-06-13 19:39:00  host: host-ip194-106.crowley.pl

  najtańszy pewnie 799.-

 • 0

  2. ~aresztsledczybialoleka  2005-06-13 20:11:00  host: dmo208.neoplus.adsl.tpnet.pl

  1300.-

 • 0

  3. ~Zdzich  2005-06-14 00:33:00  host: panzerfaust.hnet.pl

  Ja tu widze kolejno: Samsung, Samsung, SLka Siemensa i Vka Motoroli :) Nokia kopiuje najlepsze designerskie rozwiązania konkurencji - jej własne, mocno de-mode, już jej nie wystarczają. Nokia zawsze była droga a czesto denna, a teraz jeszcze robi imitacje telefonów, które mają nie tylko lepszy wygląd (i wykonanie) ale i coraz lepszą funkcjonalność. W każdym razie lepsza niż przeciętna Nokia.

 • 0

  4. ~EastSiD  2005-06-14 09:49:00  host: bec141.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Racja, ten nowy design Nokii ściągnięty z Samsungów nie bardzo mi pasuje.

 • 0

  5. ~  2005-06-14 17:35:00  host: host-ip130-131.crowley.pl

  Nokia zrzyna ze wszytskiego jak sie da pod sad i zycze jej tak jak skonczyl Alcatel i Siemens

 • 0

  6. ~polan  2005-06-14 20:08:00  host: proxy.toya.net.pl

  a ja i tak uwazam ze Nokia ma wyrobiona marke bezawaryjnych, trwalych i praktycznych telefonow wiec design to taka kosmetyka, wazna jako pierwsze wrazenie tylko.

 • 0

  7. ~pitus  2005-06-17 19:51:00  host: w3cache.ino.tvknet.pl

  nokia ma bardzo dobre i solidne telefony

 • 0

  8. ~  2007-12-02 21:45:24  host: acxr216.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mam pytanko czy nie zapychaja sie wam w noki 6280 te klapki odp na e-mail Kuba250@vp.pl

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet