Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia prezentuje Ovi

Nokia prezentuje Ovi

sirmark 29 Sierpnia 2007 21:53

0 0

Podobnie jak kiedyś Nokia przerzuciła się ze sprzedaży kaloszy i wyrobów papierniczych na telefony komórkowe, tak obecnie dzięki wprowadzeniu Ovi zaczyna oferować różnorodne usługi internetowe. Ovi — co po fińsku oznacza "drzwi" — umożliwi użytkownikom łatwy kontakt ze znajomymi oraz dostęp do społeczności i materiałów.

W ramach Ovi firma Nokia przedstawiła Nokia Music Store i N-Gage, dwie usługi pozwalające wyszukiwać, przeglądać i kupować utwory muzyczne oraz gry pochodzące od czołowych wykonawców i wydawców, w tym tytuły dostępne wyłącznie w ofercie firmy Nokia. W skład oferty Ovi wchodzi również Nokia Maps, usługa nawigacyjna umożliwiająca korzystanie m.in. z map i przewodników miejskich bezpośrednio w kompatybilnych urządzeniach mobilnych. W najbliższych miesiącach Nokia zamierza udostępnić w ramach Ovi kolejne usługi internetowe.

Ovi — jeden klucz do wszystkich drzwi

Ovi (www.ovi.com) to punkt wejścia do usług internetowych firmy Nokia, obejmujących sklep muzyczny Nokia Music Store, usługi nawigacyjne Nokia Maps i gry na platformę N-Gage. Ovi będzie również bramą do społeczności internetowych, umożliwiając użytkownikom łatwy dostęp do wszystkich materiałów, społeczności i kontaktów — bezpośrednio w kompatybilnym urządzeniu Nokia lub na komputerze. Pierwsza wersja witryny Ovi.com ma być dostępna w języku angielskim od czwartego kwartału 2007 roku, a dodatkowe funkcje i wersje językowe mają się pojawić w pierwszej połowie 2008 roku.

Nokia Music Store — muzyka z całego świata w kieszeni
W sklepie muzycznym Nokia Music Store (music.nokia.com) dostępne są miliony utworów znanych wykonawców, wytwórni niezależnych oraz wielu różnych artystów lokalnych z całego świata. Do sklepu można wejść przy użyciu komputera lub bezpośrednio z kompatybilnego urządzenia Nokia. W witrynie można wyszukiwać nowe utwory, kupować wybrane pozycje lub dodawać utwory do listy życzeń w celu późniejszego pobrania. Kupione utwory można łatwo przenieść do urządzenia mobilnego, a przy użyciu wbudowanego odtwarzacza muzycznego sprawnie tworzyć listy odtwarzania i porządkować kolekcję utworów.

Nokia Music Store oferuje pełne funkcje strumieniowych transmisji utworów na komputerze oraz umożliwia zakup pojedynczych utworów i całych albumów. Mechanizm dynamicznych rekomendacji oraz błyskawicznie zestawiane, gatunkowe listy utworów pozwalają sprawdzić, czego słuchają inni użytkownicy witryny. Sklep rozpocznie działalność na najważniejszych rynkach europejskich jesienią tego roku, a kolejne sklepy w Europie i Azji pojawią się w ciągu kolejnych kilku miesięcy. W Europie jeden utwór będzie kosztować 1 euro, album — od 10 euro, a miesięczny abonament na transmisje strumieniowe na komputerze — również 10 euro.

N-Gage — gry mobilne

Usługa N-Gage umożliwia łatwe wyszukiwanie, wypróbowanie i kupowanie gier bezpośrednio w kompatybilnym urządzeniu Nokia. Po wybraniu aplikacji N-Gage w urządzeniu Nokia można przeglądać dostępne gry, kontaktować się ze znajomymi, czytać recenzje lub pobrać darmowe demo. Gry kupuje się łatwo: przy użyciu karty kredytowej lub przez doliczenie ich ceny do comiesięcznego rachunku telefonicznego. Firmy takie jak Electronic Arts i Gameloft opracowują wersje swoich najbardziej znanych tytułów specjalnie na platformę N-Gage. Aplikacja N-Gage ma być dostępna do pobrania ze strony www.n-gage.com począwszy od listopada 2007 roku.

Gry N-Gage sprzedawane za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Nokia będą kosztowały netto 6-10 EUR, a opłatę będzie można wnieść przy użyciu karty kredytowej lub w ramach abonamentu telefonicznego, o ile operator udostępni taką opcję. Regulowanie płatności za gry w ramach abonamentu jest możliwe w ponad 20 krajach.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~t  2007-08-29 23:52:25  host: inet20909na-1.eranet.pl

    a zeby rozpowszechnic zrobia jeden konkurs na caly swiat gdzie bedzie mozna wygrac nokie 1100i w specjalnej recznie robionej obudowie i smycz z logo nokia, bedzie sie nazywal nokia game 8i1/2

  • 0

    2. ~p57  2007-12-15 07:13:32  host: s01060010b5b789ae.vc.shawcable.net

    Ta platforma n-gage moze zdominowac sektor gier mobilnych. Wyglada swietnie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet