Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia prezentuje model Asha 310

Nokia prezentuje model Asha 310

sirmark 13 Lutego 2013 23:58

3 1

nokia asha 310 Nokia zaprezentowała kolejny model z rodziny Asha - Asha 310. Tym razem jest to telefon na dwie karty.



Nokia Asha 310 jest praktycznie bliźniaczym modelem do Asha 309- jest to jednak telefon na dwie karty z technologią Easy Swap Dual SIM. Co to oznacza? Gniazdo pierwszej karty jest umieszczone pod baterią, a drugie jest łatwo dostępne z zewnątrz. Przełączanie pomiędzy SIM-ami wykonuje się bez wyłączania telefonu, a oprogramowanie pozwala na przypisanie unikalnych profili dla pięciu kart SIM.




Telefon pracuje w sieciach 2G, posiada 3-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 240 x 400 pix, aparat 2 Mpix, moduł Wi-Fi, radio FM, czytnik kart microSD (do 32 GB). W urządzeniu nie zabrakło aplikacji do obsługi serwisów społecznościowych, mobilnej wersji YouTube'a, jak i 40 darmowych gier od EA.

Telefon dostępny będzie w pierwszym kwartale w cenie 102 dolary plus podatek. Trafi do Azji, Indii, Brazylii, Afryki oraz na Środkowy Wschód.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:

Tagi: asha | nokia

w sumie: 24
  • 0

    5.  2013-02-14 05:59:25

    Środkowy Wschód - Polska :D

  • 0

    6. ~  2013-02-14 06:56:07  host: public90691.xdsl.centertel.pl

    Najważniejsze pytanie: czy 2 karty działają równocześnie? Jeśli nie to ją dziękuje za taki dualsim.

  • 0

    8.  2013-02-14 07:57:20

    6 - z pewnością masz już taki któy tak działa właśnie... A co z 308? To nie jest bliźniaczy do 309?

  • 0

    9.  2013-02-14 08:04:11

    No. To raczej bliźniaczy model do 308 nie 309 (ta obsługuje jedną kartę sim), "rozbudowany" wyłącznie o WLAN ;-) Szkoda że nie o moduł GPS...

  • 0

    10. ~  2013-02-14 08:40:30  host: 178-37-101-153.adsl.inetia.pl

    czy ja dobrze czytam? nie posiada 3G? toż to lipa

  • 0

    11. ~Wery  2013-02-14 10:40:29  host: public-gprs449292.centertel.pl

    Okej, nie ma 3G, ale ma wifi, więc źle nie jest...

  • 0

    12. ~r  2013-02-14 10:53:38  host: public-gprs654421.centertel.pl

    Ekranik oporowy? Hahaha Żal straszliwy

  • -1

    13. ~stokrotka  2013-02-14 10:56:10  host: 195.116.10.240

    jakby nie ten nieszczęsny symbian to ta nokia była by bardzo ciekawa

  • 0

    14.  2013-02-14 10:56:34

    r - masz problem? chyba tak, bo z pewnością zainteresowany nie jesteś ;-) 305/306 miały oporowe, 308/9/10 deczko lepsze mają ;-)

  • 0

    15.  2013-02-14 10:57:57

    stokrotka - a ona na symbianie jest? matko, że też nie zwróciłem uwagi...

  • 1

    16.  2013-02-14 11:51:41

    To nie jest symbian, tylko S40 ;)

  • 0

    17. ~Misiek  2013-02-14 12:52:55  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    Gdyby była na Symbianie to byłaby akceptowalna. S40 to jedynie ficzerfon, znacznie lepsze są w ofercie Samsunga. A brak 3G to duży minus, zwłaszcza przy karcie P4.

  • 0

    18.  2013-02-14 14:00:36

    Misiek - przy karcie P4 ja bym nie kupił telefonu bez 4G ;-)

  • 0

    19. ~Jaro070  2013-02-14 14:11:22  host: public27514.cdma.centertel.pl

    @13 Niektórzy by chcieli żeby w tym telefonie był Symbian, wtedy byłby to niezły bublodroid killer w Mixach za 30 zł. Nokia wsadziła w to S40 i wyszedł bubel bez aplikacji.

  • 0

    20. ~r  2013-02-14 14:17:09  host: public-gprs654421.centertel.pl

    #18: wystarczy teraz ze masz telefon z lte, 4G nie potrzebujesz. Pewnie Nokie.

  • 0

    21. ~Słoneczny  2013-02-14 16:50:52  host: 89-78-26-69.dynamic.chello.pl

    Telefon może być całkiem fajny. Brak 3G to raczej zaleta dla żywotności baterii. Tak samo mały ekran. Ekran oporowy wcale nie musi być tragiczny, tylko dlatego że oporowy. To nie jest tablet żeby się spuszczać nad takimi pierdołami. Brak rozbudowanego OS to gwarancja że nie złapiemy zawiechy. Po prostu dobry telefon dotykowy. Nie każdy potrzebuje 4-calowego komputera z funkcją telefonowania i wysyłania sms.

  • 0

    22.  2013-02-14 17:00:18

    Gdzie oporowy?! Zdaje się, że wszystkie modele po 311 z serii Asha mają ekrany pojemnościowe. Nawet w specyfikacji na Telepolis jest wstawiona pojemnościówka. Wystarczy się choć trochę wysilić i obejrzeć chociażby test jakiejś Ashy na YT.

  • 0

    23. ~Tom  2013-02-14 20:32:19  host: 5ad8311c.bb.sky.com

    No tak. Menagery olały kraje typu Anglia gdzie żyje kilka mln imigrantów z powyższych krajów. A takie telefony są stworzone właśnie dla nich! Slot 1 - karta roamingowa z ojczyzny 2 - druga karta do tanich rozmów międzynarodowych (typu Lyca). W moim wypadku dochodzi jeszcze 3 karta (2 aparat) - dobrytel.com

  • 0

    24.  2013-02-15 00:59:09

    telefon w sam raz dla dzieci z etiopi. Crap crap crap, wyładował już kosmiczny scrap.

  • 0

    25.  2013-02-15 08:47:40

    DanielR - po to Nokia podaje bardzo dokłądne specyfikacje, zeby każdy zainteresowany mógł przeczytać ;-) Jak komuś ni zależy to nie co z takim ignorantem gadać nawet. Tak więc nie tłumacz, szkoda czasu... marrcus - i dla mnie.

Dodaj swoją opinię