Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia pracuje nad tabletem z Windows 8 i telefonem 3D?

Nokia pracuje nad tabletem z Windows 8 i telefonem 3D?

Q! 7 Maja 2011 14:21

0 0

nokia3d m Nokia stworzy dla Microsoftu nie tylko telefony z Windows Phone. Według wciąż niepotwierdzonych informacji, fiński producent pracuje nad tabletem z Windows 8 na pokładzie oraz telefonem 3D.

Tablet z systemem Windows 8 miałby się pojawić na rynku w 2012 lub najpóźniej 2013 roku. Oprócz tego na półki sklepowe w 2012 roku miałoby trafić od 5 do 7 urządzeń ze średniej i wyższej półki z systemem Symbian na pokładzie - uważa Eldar Murtazin, redaktor naczelny serwisu Mobile-review.

Według niego, poza tradycyjnymi telefonami Nokia ma również pracować nad telefonem autostereoskopowym. Tak przynajmniej wynika z patentu, który opublikowany został 21. kwietnia. Co to takiego ten telefon autostereoskopowy?




Telefon autostereoskopowy to nic innego jak telefon, który potrafi wyświetlić obraz 3D bez konieczności zakładania specjalnych dwukolorowych okularów przez użytkownika. Efekt ten osiągany będzie poprzez zastosowanie kamery, która śledzić będzie kąt patrzenia użytkownika i do tego dostosowywać wyświetlany obraz.

Nie wiadomo dokładnie jak miałoby to wyglądać, jednak pierwsze próbki tego rodzaju rozwiązania mogliśmy już oglądać przy wykorzystaniu iPada. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Tom's Guide, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 1

    32.  2011-05-07 22:02:49

    Sam jako awaryjny telefon mam samsunga 1130b ale to ze względu na jego wytrzymałość. Mało kto wie, ale oprócz tego, że jestem "fanatycznym wyznawcą noki" jestem dodatkowo zwolennikiem linii Solid od Samsunga. A i Samsung Solar mnie kusi,

  • 1

    33. ~anty  2011-05-07 22:38:13  host: 84-10-10-8.dynamic.chello.pl

    Zmiazdzylam... bo podalam zrodlo? Wiesz, mnie zasadniczo wisi kto czego uzywa... ale proste porownanie: samsung u800 do nokii 5310: samsung ma nie tylko lepsze parametry, ale i znacznie lepsza jakosc dzwieku, bateria trzyma podobnie, podobne wymiary, ale samsung mial znacznie lepsze wykonanie: po dwoch latach gdzies tam nadal dziala, podczas gdy nokia po pol roku zaczela sie psuc, rozpadala, wylaczala, itd. Ceny: nokia od 400 do 550, samsung 440-500. Wiec bez komentarza.

  • -1

    34.  2011-05-07 23:00:52

    I w tym źródle aż 3 sklepy. Ja ci mogę podać dowód, że samsungi szybko się psują wysyłając 3 zdjęcia zepsutych samsungów. prawda, że to było by idiotyczne?

  • 0

    35. ~anty  2011-05-08 08:12:17  host: 84-10-10-8.dynamic.chello.pl

    Maniek, nie mieszaj ze soba kilku roznych argumentow, ok? 1.tak, 3 sklepy, a raczej 3sieci sklepow. To stary model, nie jest najwazniejszym towarem na polkach. Moze w komisach byc znacznie tanszy, ale to dotyczy wszystkich modeli. W kazdym razie to lepszy argument, niz "bo tak". 2.wszystkie telefony czasem sie psuja. Tu podalam PRZYKLAD, ze znacznie gorsza Nokia(nie tylko pod wzgledem parametrow, ale, jak sie okazalo, jakosci) jest w tej samej cenie, a miejscami drozsza, niz lepszy(chociaz nadal z nizszej polki) samsung. I tak jest z wiekszoscia tych telefonow, w kazdym razie low endow.

  • 0

    36. ~  2011-05-08 08:30:39  host: v22-05.opera-mini.net

    Nokia to nokia. Uzywam e63 i powíem ze to swietny model. Jaki samsung jest jej odpowiednikiem? Nokie sa drozsze to fakt ale jakos wykonania, materialy są duzo lepsze

  • 0

    39. ~anty  2011-05-08 08:56:34  host: 84-10-10-8.dynamic.chello.pl

    @63- mowimy caly czas o low endach. Biznesowki, czy te dotykowce z najwyzszej polki to co innego. Uwwazasz, ze jakosc wykonania i materialy np. w serii xpress music- latwo sie psujace, tandetne plastiki sa lepsze od telefonow w obudowie metalowej? Czytaj, prosze, od poczatku

  • 0

    40. ~  2011-05-08 09:24:01  host: v22-05.opera-mini.net

    39, nie uwazam ale samsung monte tez z tandetnego plastiku jest. Obudowa niespasowana, skrzypi. Nokia jest drozsza to prawda.

  • 0

    41. ~anty  2011-05-08 10:11:25  host: 84-10-10-8.dynamic.chello.pl

    Ja nie jestem wielka fanka samsungow. Podalam konkretne modele, bo mam je w domu i moge porownac nie tylko parametry, ale i szczegoly. Rozne cudze modele obmacywalam i, niestety, tendencja zbyt wysokiej ceny w stosunku do jakosci i parametrow utrzymuje sie w wiekszosci tanszych modeli.

  • 0

    42.  2011-05-08 11:46:30

    @35 ja nie mieszam argumentów tylko pokazuje Ci idiotyczność Twoich. Czemu napisałem o psuciu się samsunga? Nie po to, żeby udowodnić, że samsungi są awaryjne lub gorsze od noki. Tylko po to By Ci pokazać ile takie dowody na kilka nieznaczących przykładów są warte. A z czym ja się nie zgadzam? Ano z tym, że nokia 1208 kosztuje wszędzie ponad 100zł. Nigdzie nie napisałem, że tanie nokie są najlepsze, że są najtańsze napisałem tylko, że są tanie i dobre. Natomiast Ty wcale się nie odniosłaś do mojego kontrargumentu z nokią 1616. Co do samsunga c3050 to po przygodach z J700 i E250 nie kupie slidera od samsunga. jest bardziej awaryjny od noki - taśma się zrywa. I w sumie droższy - wymiana taśmy też kosztuje. Oczywiście można na gwarancję oddać i czekać kilka tygodni albo zapłacić i mieć od ręki.

  • 1

    43. ~anty  2011-05-08 12:02:35  host: 84-10-10-8.dynamic.chello.pl

    Maniek, mieszasz. Jest idiotyczny, bo nie wyszlo, ze Nokia jest najlepsza? Nigdzie nie napisalam, ze samsungi sa najlepsze, dla PRZYKLADU porownalam KONKRETNY model. To sa tez low endy. A Ty stwierdziles, ze Nokia robi je najlepsze. A skoro ma sporo drogich i kiepskich- nie jest to prawda. 1616 to wrecz low-low end ;). Zreszta napisalam, ze DA SIE kupic lepszy telefon w podobnej cenie. Tak jak napisalam, ze w komisach da sie kupic te telefony taniej. Wszystkie xpress music i tanie dotykowce to low end. I one wlasnie sa kiepskie i nieproporcjonalne do ceny.

  • 0

    44.  2011-05-08 12:17:48

    @43 czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Jasno napisałem, że nie zgadzam się z tym, że nokia 1208 wszędzie kosztuje ponad 100zł i stwierdziłem, że dowód na podstawie 3 sklepów jest idiotyczny. Tak napisałaś, że w komisach a mi chodzi o nowe, nieużywane w sklepie a nie komisie. Nie pokaże Ci dowodu bo to były małe sklepiki z elektroniką wszelkiej maści więc nawet strony internetowej nie mają ale były taniej. Nigdzie natomiast nie napisałem, że nokia jest NAJLEPSZA. A jeśli napisałem to pokaż mi w którym poście.

  • 0

    46.  2011-05-08 12:26:54

    A już wiem... Gość spod 16 napisał, że nokia jest najlepsza. Dziewczyno, ty nawet nie wiesz z kim gadasz... No przepraszam bardzo ale masz pretensje do mnie o to, że ktoś inny coś wcześniej napisał i mi wmawiasz, że to ja? Jesteś taka roztrzepana czy po prostu tak bezczelnie kłamiesz?

  • 0

    47. ~  2011-05-08 15:53:09  host: public2186.cdma.centertel.pl

    O co wy się kłócicie, są udane modele i Nokii i Samsunga, oraz nieudane też są. Sam miałem kiedyś slidera Nokii który dosłownie po roku się rozleciał. Teraz używam 5800XM od dwóch lat i telefon wygląda jak nowy. A nie dbam o telefony za bardzo :)

  • 0

    49. ~REd  2011-05-09 06:53:04  host: staticline10615.toya.net.pl

    Kupilem ostatnio E7 i tak udanego telefonu dawno nie mialem w reku. Jakosc wykonania bije na glowe konkurencje a to co zostalo upakowane w obudowie daje naprawde rewelacyjne efekty. Jak dla mnie Nokia idzie w dobrym kierunku. Po modelu N8, E7 to kolejny rewelacyjny telefon i z duza ciekawoscia czekam na sluchawki z WM7.

  • 0

    50. ~  2011-05-09 09:48:35  host: public144642.xdsl.centertel.pl

    @49 Podniecaj się swoją Nokią jak dziecko. "to co zostało upakowane w środku"??? A co niby zostało upakowane? Procesor 680MHz i cena 1500zł??!!?? I badziewiasty symbian na deser. Człowieku! W lepszej cenie już można nabyć np. HTC Desire z procesorem 1GHz, na systemie Android (na niego wciąż jeszcze piszą aplikacje :-) tak tak, nie tak jak na symbiana :-)) I z rozdzielczością 480x800 a nie jakieś nędzne 640 x 360 dla półślepych i półgłuchych :-)

  • 0

    51. ~michal  2011-05-09 10:04:32  host: proxy-plac-iwacom.blaster.pl

    @50 a po co ci taka rozdzielczosc? i tak roznicy nie zauwazysz, ale zauwazysz za to jak ci bateria ucieka. na symbiana nie pisza aplikacji? chyba zartujesz, wejdz na pierwszy lepszy portal symbianowski to sie przekonasz ze nie masz racji! a co do procesora, po co ci szybszy? do gier dzieciaku?

  • 0

    52. ~  2011-05-09 12:21:52  host: dey32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @51 Po co mi taka rozdzielczość? Masz rację. Są na świecie półślepi i półgłusi nie widzący różnicy pomiędzy rozdzielczością WVGA a nHD. A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać :-) Nokia właśnie dla takiej klienteli produkuje telefony. Tutaj akurat nie ma co polemizować. Jeśli chodzi o procesor, to od niektórych i procesor 680MHz jest szybszy, więc takim osobom szybszy procesor jest niepotrzebny. Ja nie mam ochoty czekać, aż menu otworzy się po sekundzie. Widocznie dla Nokia otwarcie menu to super hiper wymagająca czynność. A jeśli chodzi o Symbiana, to masz trochę racji - ale to nie jest system w pełni rozkwitu i ze świetlaną przyszłością.