Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia pozywa Apple za iPhone’a

Nokia pozywa Apple za iPhone’a

WitekT 22 Października 2009 19:41

0 0

Nokia postanowiła pozwać Apple za naruszenie jej patentów dotyczących bezprzewodowej transmisji danych, kodowania mowy oraz kwestii kodowania i bezpieczeństwa. Sprawa dotyczy 10 patentów.

Nokia stwierdziła, że nie otrzymała wynagrodzenia za swoje technologie i oskarżyła Apple o próbę bezpłatnej przejażdżki na plecach innowacji Nokii. Nokia poinformowała, że podpisała porozumienia z około 40 firmami - w tym z większością producentów telefonów - ale nie z Apple.




Jak informuje Nokia, w ciągu ostatnich dwóch dekad wydała około 40 mld euro na badania i rozwój nowych technologii.

Akcje Apple spadają po informacji o pozwie ze strony Nokii.

Źródło tekstu: BBC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~zlad  2009-10-23 02:15:22  host: 62.93.47.62

    i bardzo dobrze, apple zrzyna jak może niech wymyślą coś swojego a nie zżynają od innych, mimo że nigdy nie miałem telefonu nokia i nie jestem zagorzałym wielbicielem fińskiego koncernu to jestem za nokia, bo amerykanie myślą sobie że są pępkiem świata i mogą wszystko, no sorry ale jak ktoś wymyślił coś ciekawego a ktoś próbuje to zerżnąć to jest zwykłym pasożytem, no a wiadomo jak się postępuje z pasożytem...

  • 0

    23. ~  2009-10-23 05:24:38  host: v03-14.opera-mini.net

    Akcja apple spadaja a gdzie bo nie umnie? Pozew bez szans wystarczy wiedziec jakich bzdur dotyczy. Nokia tonie to i brxzytwy sie chwyta, niech sie wezma za robote lepiej a nie 16raz to samo w innej obudowie.

  • 0

    24. ~  2009-10-23 05:26:48  host: v03-14.opera-mini.net

    @zlad ale oczywiscie w loteri wizowej do tej paskudnej ameryki brales udzial hehehe. Poki co to w tej niedobrej ameryce wymyslili wiecej pozytecznych wynalazkow niz w calej europie razem wzietej.

  • 0

    25. ~Fx  2009-10-23 07:00:32  host: px-fo.telsten.com

    Oj, wydało się ;] Muhehehehe w końcu wyszło na jaw czemu taki badziewny telefon tyle kosztuje... trzeba było sprzedażą zarobić na chociaż 10% odszkodowania dla nokii ;] Przewidzieli to ;] Apple jest mocne... nie dość, że badziewne produkty dla fanboya nie oferujące nic czego konkurencja nie daje za połowę ceny a do tego nie potrafią czegoś takiego zrobić sami ;] Nokia wygra, wykupi apple i jabłuszko będzie od tej pory za karę produkowało... spinacze nie elektronikę ;] buhehehhee ;] owned!

  • 0

    26. ~  2009-10-23 09:32:08  host: 212.160.172.70

    mowicie, ze chore sa patenty na multidotyk pomyslcie o patentach w dziedzinach zycia i zdrowia czlowieka tam patentow byc nie powinno a niestety... zarobic trzeba nawet na naszym zyciu i zdrowiu

  • 0

    27. ~Daniel  2009-10-23 13:10:16  host: cotel.pl

    Apple wygra. Jestem za Apple... Nokia i tak przegra, robi badziew

  • 0

    28.  2009-10-23 13:50:59

    Nokia wygra na bank ;) A badziew to robi Apple ;p

  • 0

    29. ~  2009-10-23 14:35:29  host: v03-08.opera-mini.net

    Ludzie. Tu nie chodzi o to kto robi badziew a kto nie. Sprawa się toczy o to, czy apple nielegalnie wykorzystało patent nokii, i czy wykorzystało. Lubicie pisać takie bzdury oj lubicie.

  • 0

    30. ~seidhe  2009-10-23 14:35:48  host: abxd85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Daniel: a co ma jakosc wykonania telefonow do opatentowanych technologii?

  • 0

    31.  2009-10-23 15:43:14

    Jakoś niedawno nokia poszła do Komisji Europejskiej o zakazanie sprzedaży I"Phona w Europie. Teraz idzie do sądu. Kurczy się rynek nokii, oj kurczy już nie wie za co ma się złapać aby Apple nie kuł jej tak w oczy.

  • 0

    32. ~marcin1488  2009-10-23 16:01:06  host: 212.160.172.70

    aplle uwaza sie za lidera segmentu i stąd jago niezrozumiałe zachowanie- z tego co wiem to nietylko nokia ma pretensje do aplle,jest jeszcze pare innych firm lub podmiotów które oskarzają aplle o kradziez patentów lub niedoczymania umowy w sprawie ich wykorzystywania- i kto tu się brzytwy łapie???

  • 0

    33.  2009-10-23 16:50:01

    Apple już podobno nie ma patentu na multitouch, jakaś firma ich pozwała i wygrała co było przyczyną np. wprowadzenia MT w tel z androidem. Jak się mylę to mnie poprawcie Elan Microelectronics tak nazywała się firma.

  • 0

    34. ~niekumaty  2009-10-23 18:38:17  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    Okay, spoko, ale czemu tak późno? Przecież iPhone jest już na rynku kilka lat... CO jest, nagle Nokia kupiła jeden egzemplarz i zobaczyła co jest w środku???

  • 0

    35. ~Fx  2009-10-23 19:19:18  host: px-fo.telsten.com

    Ktokolwiek nie wygra wiadomo, że wygra nokia ;] Poza tym zarówno nokia jak i apple robią shity, za które się przepłaca ;] Samsung rządzi niepodzielnie i tyle ;]

  • 0

    36. ~sroka  2009-10-23 20:37:51  host: 212.160.172.70

    Nie mam iphone, ale do tych, ktorzy pisza, ze konkurencja daje tyle samo za polowe ceny (kom nr 25) - podaj model. Bo ja nie widze. Z taką dobrą przeglądarką (safari w iphone jest chyba najlepszą) i jakością muzyki (chyba nie ma telefonu, ktory dorównuje, oczywiście ze słuchawek, nie głośnika - bo to nie o głośnik chodzi).

  • 0

    37. ~Wojtas  2009-10-24 01:53:58  host: public34997.xdsl.centertel.pl

    #35, oczywiście Szajsung the best. Każdy sprzedawca Ci to powie! The best w sensie program punktowy dla sprzedawców. Wystarczą 3 samsungi sprzedane i masz prezent który Nokia daje dopiero po 10ciu sprzedanych telefonach. iPhona 3GS nie dostaniecie już w salonach, bo są pozamawiane na kilka następnych dostaw i nie potrzeba do tego programu nakłaniającego sprzedawców. Tefefon po prostu się sprzedaję, co widać po wzrastających cenach na allegro. Co do tematu to sądze, że ktoś zyskał na spadku akcji Apple i jest to kolejny przekręt giełdowy o którym nigdy się nie dowiem całej prawdy. Dowiemy się może, że firmy doszły do porozumienia, a o tym że kiedyś akcje poszłuy w dół nikt nie będzie pamiętał.

  • 0

    38. ~marek  2009-10-25 09:30:22  host: bk138.internetdsl.tpnet.pl

    Nokia traci kase bo produkuje przedpotopowe cegły, tonący brzytwy się chwyta, nie potrafią zbrobić nic innowacyjnego to pozywaja Apple. Bluzgacie na iPhone'a, ale prawda jest taka, że jego pojawienie się zmieniło rynek komórek i większość z was korzysta teraz z dobrodziejstw np w Androidzie. Nokia ze swoją szajsowatą N97 może się schować, to nawet samsung Avila za pińcet złotych przyjemniej sie obsługuje:)

  • 0

    39.  2009-10-25 11:02:58

    Nokia ma problem bo nie potrafi wyprodukować naprawdę dobrego telefonu dotykowego. Wczoraj widziałem N97, niestety porażka, dotyk w tym fonie to jakiś nonsens. To już Samsung S8300 jest dużo szybszy od N97 no i ta grubość co to ma być. Wiem, że N97 napewno nie podbije rynku do I'Phona to jeszcze daleko Nokii. Niech Nokia najpierw kupi jednego I'Phona to zobaczy jak się teraz produkuje telefony, w którym kierunku idzie postęp.

  • 0

    40. ~mooojjjooo  2010-05-09 03:48:19  host: 188.33.172.165

    htc jest pozwany przez apple ze niby scongaja od nich w modelu g1 g2 hd2 hd ipt i kto sie brzytw chwyta

  • 0