Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia pożycza 500 mln euro na badania

Nokia pożycza 500 mln euro na badania

Q! 20 Lutego 2009 15:01

0 0

Nokia poinformowała, że podpisała umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, której efektem będzie udzielenie firmie pożyczki w wysokości 500 mln euro. Suma ta ma być przeznaczona przede wszystkim na badania i rozwój produktów fińskiego producenta telefonów.




Udzielona na okres pięciu lat pożyczka ma zostać przeznaczona na badania i rozwój nad nowymi, bardziej konkurencyjnymi smartfonami działającymi pod kontrolą systemu Symbian. Część tej sumy ma również zasilić fundusz badań Fundacji Symbian oraz pomóc w opracowaniu oprogramowania typu opensource dla telefonów komórkowych. Prace te mają być prowadzone w latach 2009-2011.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2009-02-20 15:29:33

    Brawo Nokia!

  • 0

    2.  2009-02-20 15:49:31

    obyście nie mieli ka$y by potem oddać! :P

  • 0

    3. ~czapla  2009-02-20 15:56:41  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    i powstana nowe n95 20 mpx... zal

  • 0

    4.  2009-02-20 15:59:04

    2, 3 żal...

  • 0

    5.  2009-02-20 16:04:54

    #1 żal ciebie... :P

  • 0

    6. ~  2009-02-20 16:37:44  host: acnu5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    papszmir zal raczej ciebie

  • 0

    7. ~bill  2009-02-20 16:45:24  host: 116-119.echostar.pl

    A mi żal jest sony ericssona....

  • 0

    8.  2009-02-20 16:52:14

    mi wszystkich jest żal, ciebie też #6

  • 0

    9.  2009-02-20 16:53:45

    eh, nie ma co pisać i dyskutować z trollami :D

  • 0

    10. ~  2009-02-20 17:23:12  host: buf45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak jest papszmir: tylko plus i nie orencz i nie nokja;i tylko ty z wibratorem sam na sam

  • 0

    11. ~sdasd  2009-02-20 18:10:40  host: iu90.bbs.com.pl

    Papszmir, weź już się człowieku nie udzielaj. No chyba, że zależy Ci na zrobieniu sobie opinii przygłupa. Jeśli tak, to powiem Ci w tajemnicy, że radzisz sobie doskonale. Co do newsa, wszystko ok, o ile te pieniądze zostaną naprawdę dobrze wykorzystane...

  • 0

    12. ~Nokon  2009-02-20 18:13:50  host: anon.xmission.com

    To w Nokii taka bida? Jak oni chcą konkurować jak muszą pożyczać na rozwój? Wg raportu po ostatnim kwartale Apple ma 28 MILIARDÓW USD gotówki w banku, a oni muszą pożyczać 0.5?

  • 0

    13.  2009-02-20 23:05:43

    @12 A po co swoje będą marnować ;-) @inne wcześniejsze komenty-po poziomie pierwszych komentarzy miałem wrażenie,że jestem na GOLU albo na Onecie :-D Ludzie opamiętajcie się, szkoda czasu,sił,zdrowia,prądu i pieniędzy na taką papkę jaką momentami generujecie...

  • 0

    14.  2009-02-21 11:49:05

    Nokia wie co robi,to co pożycza zwróci się jej w 300% Tylko czekać na efekty tych badań i dalszy rozwój symbiana :)

  • 0

    15.  2009-02-21 11:53:14

    14 @ Wreszcie normalny koment.

  • 0

    16. ~xxx  2009-02-23 13:46:20  host: 83.238.63.102

    nokia zeszla na psy, n96 ktore jest totalna pomylka i inne padaki ktorych coraz mniej ludzi chce kupowac (dobrze ze n95 i n95 8GB jeszcze ratuja to pograzajaca sie firme), tak na moje to chyba nadchodzi powoli era HTC oraz LG, poniewaz ostatnio mocno zaistnieli na rynku, moim zdaniem to troche zalosne ze pozyczaja "drobna sumke" (jak dla nich), chciaz z drugiej strony to chyba lepiej (nie beda produkowac caly czas n95 w innych wersjach z gorszymi parametrami)

Dodaj swoją opinię