Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia pozwie HTC za wygląd wprowadzający w błąd?

Nokia pozwie HTC za wygląd wprowadzający w błąd?

Q! 25 Września 2012 16:23

0 0

Nokia zamierza pozwać HTC za wygląd modelu 8X, który ma być bardzo zbliżony do wyglądu Nokii Lumia 820 - informuje serwis PC Tablet. Czego będzie się domagać?

Według informacji serwisu, Nokia przygotowuje pozew przeciwko HTC i jego modelowi 8X, w którym domagać się będzie zakazu sprzedaży tego drugiego na wybranych rynkach. Według Nokii, wygląd przedniego panelu 8X jest łudząco podobny do wyglądu tego w Lumii 820, co może wprowadzić klientów w błąd.

nokia lumia 820 htc windows phone 8x




Obydwa telefony pojawią się na rynku w listopadzie, o czym szerzej pisaliśmy, odpowiednio, w tej oraz tej wiadomości. Czy do czasu premiery HTC 8X uda się Nokii zablokować jego sprzedaż?

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 820 w katalogu
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu HTC 8X w katalogu.

Źródło tekstu: pc-tablet.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18.  2012-09-25 18:58:57

    @15 My może sobie jakoś poradzimy z odróżnieniem tych telefonów ale jak sam wiesz, zdecydowana większość społeczeństwa będzie miało z tym naprawdę duże problemy. Gdyby ten HTC był np. na androidzie to pewnie Nokia żadnych podobnych ruchów by nie wykonywała ale tu chodzi o to że 8X i 820 są bezpośrednimi rywalami o tego samego potencjalnego klienta. Finowie może trochę się zachowują jak Apple ale wyzywanie ich od tego trolla patentowego jest według mnie grubym nadużyciem.

  • 1

    19.  2012-09-25 19:07:07

    @18 ale tu na prawdę podobieństwo jak między SGS a iPhone 4. Ta kratka jest tak charakterystyczna, że od razu przykuwa uwagę. Nie twierdzę, że Nokia to troll patentowy - Apple długo się starało o ten tytuł ale w tej chwili właśnie zachowuje się jak Apple jeśli o wygląd chodzi.

  • 1

    20. ~  2012-09-25 19:22:01  host: 80.54.47.128

    jako user i fan htc, musze stwierdzic, ze nokia ladniejsza:-)

  • 0

    21. ~?  2012-09-25 19:26:14  host: avc25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No, w tym przypadku Nokia ma rację. Podobieństwo w 95% jak chodzi zarówno o funkcje i o wygląd.

  • 0

    22.  2012-09-25 19:44:17

    niech ich pozwa jezscze za kafelki w menu. PS. strzal w kolano apple za pozywanie dostal po nosie w ocenie marki, tzn sam to sobie wlasnie wymyslilem, ale co tam :)

  • 0

    23. ~  2012-09-25 19:47:10  host: z45-15.opera-mini.net

    Ilosc dizajnu w tych telefonach jest doprawdy sladowa ale i tak wyraznie widac inne proporcje ekranu i ramki wokol plus glosnik

  • 0

    24.  2012-09-25 19:53:20

    W tym sporze - jestem za Nokią ;)

  • 0

    25. ~  2012-09-25 19:57:38  host: z31-08.opera-mini.net

    @22: bardzo zmyślny nickname

  • 0

    26. ~Karcow  2012-09-25 20:21:14  host: 77-255-105-132.adsl.inetia.pl

    Ja to uważam , że model 820 jest kształtem podobny do samsungów, oczywiście kolorystyka jest inna ale w sumie podobne więc nie wiem o co tej Noki chodzi, i tak zdecydowanie ciekawiej i oryginalniej wygląda 920 no i poprzednie lumie 800 i 900.

  • 0

    27.  2012-09-25 20:30:00

    Gdyby nie "kratka" głośnika i logo można by powiedzieć że ten model HTC to Nokia, moim zdaniem są bardzo podobne, z całą pewnością bardziej podobne niż Samsung i Apple, tylko czy to powód do blokowania...

  • 0

    28. ~tt  2012-09-25 21:16:09  host: 5ac3d61c.bb.sky.com

    @13 mowa o wzorownictwie serii lumia czyli o pierwszym Lumia 800 który jest już chwile na rynku a nie o najnowszych modelach które z owego wzorownictwie czerpią więc htc miał sporo czasu na zerżnięcie dizajnu

  • 0

    29. ~  2012-09-25 22:58:27  host: 088156130250.radom.vectranet.pl

    Ej, czepiacie się. Wszak można zaprojektować telefon w kształcie gumowej kaczki... Nokia, jak Ci się na dnie podoba? Dużo mułu i ciemno...

  • 0

    30. ~Filip  2012-09-25 23:59:31  host: 217.153.237.50

    Słusznie. Też jak widziałem reklamę to moja reakcja "o nokia!", a potem "o, nie nokia! a taka podobna!"

  • 0

    31. ~wziuuuu  2012-09-26 01:36:48  host: c47-247.icpnet.pl

    Tak na marginesie sprzętowo to też jest niemal to samo. O to co narzuca MicroSoft też będą się pozywać? Nokię boli to, że nie działa na podobnej zasadzie do iOS, gdzie mają system na wyłączność - to byłaby jedyna szansa dla Nokii, na tą chwilę niestety jest to pewnie nie możliwe.

  • 1

    32.  2012-09-26 07:46:05

    Moje pierwsze skojarzenie jak zobaczyłem nowe HTC było, ze wygląda jak Lumia

  • 0

    33. ~dag  2012-09-26 08:52:45  host: 91-231-53-2.holicon.pl

    rzeczywiście, gdyby nie kratka z przodu to łatwo byłoby pomylić tego HTC z Lumiami. Uważam, że akurat ten pozew patentowy jest zasadny. Oczywiście zweryfikuje to sąd.

  • 0

    34. ~Daro  2012-09-26 10:39:42  host: apn-46-76-24-67.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie widzę problemu, Nokia przesadza. Fony moga mieć różne kolory , a maja już rożne strony startowe oraz LOGO producenta. Tylko jakis kompletny ignorant mógłby sie pomylić.

  • 0

    35.  2012-09-26 11:55:45

    tzn. patrząc z przodu podobieństwo jest spore, nawet widać lekką wypukłość ekranu taką jak w Lumiach. Trudno za to by było pomylić te słuchawki z boku czy z tyłu.

  • 0

    36. ~gosc  2012-09-26 12:10:24  host: ecz116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    teraz większość telefonów jest podobna: http://zamiata.cz/zk.php?src=img/upload/20120723223547.jpg

  • 0

    37. ~thecarpenter  2012-09-26 14:54:24  host: bvn152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wazne jak o tobie gadaja byle gadali.

Dodaj swoją opinię