Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia pozwana w Finlandii

Nokia pozwana w Finlandii

WitekT 9 Czerwca 2005 10:47

0 0
Fiński wynalazca pozwał Nokię za stosowanie bez zezwolenia jego patentu dotyczącego bezdotykowego odbierania połączeń.

Jahri Lathinen już w 1995 roku zgłosił swoje rozwiązanie w biurze patentowym, jednak stosowny wpis dostał dopiero w 2003 roku. Teraz żąda odszkodowania od Nokii, które jest zależne od ilości sprzedanych telefonów wykorzystujących jego patent. Jego wielkość może osiągnąć nawet kilkanaście milionów euro.

To jeden z pierwszych przypadków, kiedy to Nokia została pozwana w swoim macierzystym kraju w związku z naruszeniem patentu.


Źródło tekstu: PrimeZone, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Qrczak  2005-06-09 11:25:00  host: w3cache2.icm.edu.pl

    Jak to "jeden z pierwszych przypadków"? WitekT, jakie były pozostałe pozwy?

  • 0

    2. ~WitekT  2005-06-09 11:44:00  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

    Qrczak: w oryginale wiadomości było, że to "jeden z pierwszych przypadków". O innych na razie nie słyszałem, ale wierzę, że jakieś były - poszukam przy okazji. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-51-250.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.