Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia pozbyła się działu PMR

Nokia pozbyła się działu PMR

WitekT 8 Września 2005 12:34

0 0

Firma EADS sfinalizowała przejęcie Działu Profesjonalnej Łączności Radiowej PMR firmy Nokia. Pod koniec lipca Komisja Europejska zatwierdziła tę transakcję, uznając, że jest ona zgodna z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi monopolu i konkurencji.

Cała dotychczasowa działalność firmy EADS związana z profesjonalną łącznością radiową została połączona w jedną, nowo utworzoną międzynarodową organizację EADS Secure Networks.

Powstanie EADS Secure Networks oznacza początek nowego etapu w rozwoju europejskiego przemysłu profesjonalnej łączności radiowej PMR. Dzięki możliwości oferowania systemów obejmujących całościowe bezpieczeństwo kraju (ang. Homeland Security) oraz rozwiązań dla zadań specjalnych, EADS System House DSC (ang. Defence & Communications Systems) zajmuje bardzo silną pozycję jako konkurencyjny dostawca na rynku światowym. EADS jest obecnie jedyną firmą na świecie, która oferuje systemy oraz radiotelefony profesjonalnej cyfrowej łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego w dwóch wiodących standardach: TETRA i TETRAPOL. Jako największy europejski dostawca systemów oraz radiotelefonów PMR, EADS widzi bardzo duże możliwości rozwoju oraz powiększenia sprzedaży na rynkach światowych.

Obie oferowane przez firmę technologie będą dalej równolegle rozwijane, zapewniając obecnym i przyszłym klientom najlepsze rozwiązanie stosownie do konkretnych i indywidualnych wymagań.
EADS Secure Networks staje się w branży PMR światowym liderem: z 130 wdrożeniami cyfrowych sieci radiowych w 56 państwach, z których ponad 30 sieci ma charakter ogólnokrajowy.

Dział Defence & Communications Systems w firmie EADS to tzw. System House, który wchodzi w skład większej części firmy o nazwie EADS Defence & Security Systems (DS). EADS Defence & Security Systems, zatrudniający blisko 23 tysiące osób w 10 krajach, uzyskał w 2004 r. przychody na poziomie około 5,4 mld Euro. Dział ten jest głównym filarem systemów obrony i bezpieczeństwa w firmie EADS. Oferuje zintegrowane rozwiązania systemowe dla nowych wyzwań, które stawiane są przed wojskiem i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo obywateli, w tym m.in.: samoloty wojskowe, systemy rakietowe; systemy wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze (ISR) z zastosowaniem załogowych i bezzałogowych statków powietrznych, systemy zarządzania polem walki; elektronikę, czujniki i awionika służące do celów obronnych oraz różnorodne usługi z tymi dziedzinami związane.

Informacje o firmie EADS

EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługami. W 2004 r. firma EADS osiągnęła przychody w wysokości 31,8 mld euro i zatrudniała około 110 tysięcy osób.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet