Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia powróci na rynek smartfonów

Nokia powróci na rynek smartfonów

orson_dzi 23 Lutego 2016 13:23

13 5

Dyrektor wykonawczy Nokii Rajeev Suri potwierdził, że Nokia zamierza wrócić na rynek smartfonów. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.






Podczas konferencji prasowej na targach Mobile World Congress dyrektor wykonawczy Nokii enigmatycznie potwierdził powrót fińskiej firmy na rynek smartfonów. Rajeev Suri powiedział, że Nie ma żadnego konkretnego terminu i nie ma pośpiechu. Może to nastąpić w 2016 roku, ale równie dobrze może to być później.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową zawartą między Nokią, a Microsoftu, Finowe nie mogą sami wyprodukować smartfonu i wypuścić go na rynek. Mogą jednak zlecić produkcję urządzenia innej firmie i sprzedać jej licencję na wykorzystanie logo firmy. Tak było w przypadku tabletu Nokia N1.

Źródło tekstu: CNET; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 41
  • -1

    22. ~DeLorean  2016-02-23 15:34:43  host: user-31-174-29-143.play-internet.pl

    Jeśli będzie powtórka z rozrywki -- jak w przypadku owego tableta rzekomo "ipad killer" ... to życzę powodzenia LOL ... Nokia przespała wielką rewolucję smartfonową i TYLE w temacie tej żałosnej -- patrzą z perspektywy czasu -- firmy ... Finowie zapadają w letarg = to ich cecha narodowa zapewne, tak samo jak trzęsą portkami przed Rosją (jakby nie było to zazwyczaj byli częścią imperium carskiego)

  • 0

    23. ~Yoka  2016-02-23 16:00:21  host: 178-214-6-33.mtm-info.pl

    pierwszy produkt Nokii to były gumofilce i wyroby gumowe nie papier. Sam używam obecnie jak ktos napisal "gejfona" bo tak mi się podoba ale jeśli Nokia wypuści swój produkt na androidzie a napewno na tym systemie to skusze się na zmiane telefonu. Na pewno Będzie to ciekawa alternatywa do Apple czy Samsunga nie obrażając innych marek.

  • 0

    24.  2016-02-23 16:27:11

    @DeLorean (22) LOL... Finowie to dzielni wojownicy, zdołali samodzielnie przeciwstawić się sowietom i walczyć z nimi TRZY MIESIĄCE (1939-1940) ze znacznymi sukcesami. Gdyby nie późniejszy upadek III Rzeszy, to zapewne (oprócz odzyskania własnego terytorium) przy okazji z*ajebaliby kawałek ruskiej ziemi podczas Wojny kontynuacyjnej.

  • 0

    25. ~Postulat  2016-02-23 17:09:14  host: ip-5-172-247-219.free.aero2.net.pl

    Wznowić produkcję Nokii E71.

  • 0

    26.  2016-02-23 17:33:16

    @1 applefan: czytam z zażenowaniem to plucie jadem i w zasadzie nie wiem, dlaczego tak nerwowo reagujesz. Zastanawiam się, czy ktoś ci płacie za oczernianie innych firm, czy za wychwalanie Apple jako jednej prawdziwie przyjaznej ludziom firmy? Ja Nokii życzę dobrze, a jak będzie, zobaczymy. A teraz porozmawiajmy o faktach. Gdybym rok temu zainwestował w akcje twojego bożka, straciłbym niemal 30% kapitału. Tylko w ostatnich 3 miesiącach akcje Apple spadły z poziomu 122,57 USD do poziomu 93,42 USD, więc spadki są coraz bardziej dynamiczne. Jak to się dzieje, że inwestorzy przestali ufać i wierzyć tak innowacyjnej i przyjaznej firmie jak Apple? Jeśli tak wierzysz w jedynie słuszną firmę, to wrzuć cały swój kapitał na giełdę i kupuj dwunastopak akcji Apple, bo to musi być okazja życia!

  • 0

    27. ~  2016-02-23 17:34:25  host: 8.37.224.190

    do tej pory w garażu u dziadka leży rowerowa opona marki Nokia

  • 0

    28. ~  2016-02-23 17:34:53  host: 8.37.224.190

    może ktoś kupi?

  • 1

    29. ~qwter  2016-02-23 17:39:38  host: ip-5-172-247-248.free.aero2.net.pl

    Symbian to najleprzy system jaki powstał

  • -1

    30.  2016-02-23 17:41:37

    Telefon Nokia? To old fasion, taki dla dziadków, kto by kupił takiego smartfona?

  • 1

    31.  2016-02-23 17:43:13

    Symbian płynnie działa na procku 1GHz i 256MB Ram.

  • 0

    32. ~asf  2016-02-23 18:17:39  host: public-gprs516430.centertel.pl

    Nokia powróci na rynek, a kiedy ona była poważnym graczem na rynku smartfonów? Powróci w 2049r :-D

  • 0

    33. ~Calm7  2016-02-23 18:49:13  host: cox205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już nie mogę się doczekać powrotu Nokii , moja siedemsetdwudziestka już długo nie pociągnie, a teraz nie mam żadnego wyboru na rynku smartfonów.

  • 0

    34. ~nokia fan  2016-02-23 19:24:00  host: aghd240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wznowić serię E. Czekam z moja E66 na jakiś podobny telefonik chromowany. Może mieć i 2 karty sim. Nie musi mieć wodotrysków ale dostęp do netu, wideorozmowy po sieci 3g/4g dostep do poczty i niech ma dobra baterie.

  • 0

    35.  2016-02-23 21:55:26

    @34 wielu by takie chciało. Nikt by się pewnie nie obraził na jakiegoś dobrego qwerciaka w dobrej cenie. Idealny telefon służbowy z dobrą pocztą, baterią przeglądarką i bez kupy badziewi. Mógłby tam być jakiś przerobiony android, linuks, idealny wydaje się tizen. Nie musiało by być tam milionów aplikacji, wystarczyłoby kilkaset potrzebnych. Producenci uwielbiają ataki klonów, a nie widzą gigantycznej niszy.

  • 0

    36. ~  2016-02-23 23:48:09  host: apn-46-169-16-231.dynamic.gprs.plus.pl

    Oby wrócili z MeeGooooooo :P

  • 0

    37. ~Misiek  2016-02-24 08:10:53  host: gateway1.cebit.com.pl

    @35 - nowe wcielenie E72 oraz 9300. Zwłaszcza tego drugiego. Coś musi zasypać dziurę w biznesie po BlackBerry, a do tego modelu nie pasuje ani iOS ani Android.

  • 0

    38. ~  2016-02-24 13:13:13  host: 188.146.71.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @31: Symbian działał płynnie nawet na CPU 600mHz i 128MB RAM :)

  • 0

    39. ~NokNok  2016-02-24 17:15:08  host: google-proxy-66-102-9-21.google.com

    @23 gumofilce produkowali później, jakiś czas po założeniu firmy. Radzę dobrze doczytać

  • 0

    40. ~Darek  2016-02-24 20:05:01  host: 195.116.187.216

    A ja jestem sympatykiem tej firmy. Wiem z tego portalu, że NOKIA jest aktywna w innych obszarach telekomunikacji. Jestem przekonany, ze jesli wrócą to z czym fajnym i oby było to na innym systemie niż te znane i,dostępne. Może ożywiony i udoskonalony Symbian, może ożywiony MeeGoo, a może cos zupełnie innego. Jestem ciekaw i trzymam kciuki za sukces. Będę klientem tej marki.

  • 0

    41. ~GOST  2016-08-27 00:53:46  host: 088156227209.dynamic-ww-03.vectranet.pl

    taka ciekawostka że ios zostało zgapione od symbiana
    po drugie to źle poprowadzona firma leczma duży potencjał gdyby chciała to mogła być nawed dużą konkurencją dla aplla i androida ale to zależy od nich ...

Dodaj swoją opinię