Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia ponownie trzecim producentem smartfonów na świecie

Nokia ponownie trzecim producentem smartfonów na świecie

Q! 21 Października 2011 09:09

0 0

III kwartał 2011 roku nie zakończył się dla Nokii zbyt optymistycznie. Chociaż wyniki finansowe zdecydowanie się poprawiły, to wciąż pozostaje ona dopiero trzecim producentem smartfonów na świecie.

O wynikach Nokii za III kwartał 2011 pisaliśmy w tej wiadomości. I chociaż sprzedaż smartfonów Nokii wzrosła ilościowo o 0,1 mln sztuk (do 16,8 mln), to patrząc na rynek i ogólną tendencję jeśli chodzi o liczbę sprzedawanych tego typu urządzeń - oznacza to spadek.




Spadki Nokii w połączeniu z dobrymi wynikami konkurencji oznaczają, że fińska firma już drugi kwartał z rzędu nie jest największym na świecie producentem smartfonów. Wyprzedził ją Samsung oraz Apple.

Według The Wall Street Journal, w III kwartale Samsung sprzedał ponad 20 mln smartfonów, tym samym stając się ich największym na świecie producentem. Na drugim miejscu znalazł się Apple, który, pomimo oczekiwania klientów na kolejną wersję iPhone'a, sprzedał ponad 17 mln smartfonów. Na trzecim miejscu znalazła się Nokia z wynikiem 16,8 mln.

Źródło tekstu: bgr, wsj, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2011-10-21 13:07:11

    Nie rozumiem waszych żarliwych tekstów w kierunku 2 osoby ? Tak naprawdę to 3 miejsce to ich sukces . Sukces samsunga jakoś mnie osobiście nei dziwi , dobry sprzęt tani co przekłada się na sprzedaż. Apple ma to do siebie że ma drogi sprzęt do czego przyzwyczaił od początku ludzi i oni idą na to ich sprawa. Wolę samsunga kupić i mieć tą samą przyjemnośc co z Apple za połowę ceny. Co do nokii no to niestety nic szczególnego...

  • 0

    26. ~dave  2011-10-21 13:12:08  host: apn-77-113-30-168.dynamic.gprs.plus.pl

    Czyli wychodzi na to że ludzie jednak kupuja Symbiana, a Nokia chce go wycofać zastepujac Window$em... Zupelnie ich nie rozumie, chyba chcą się calkowicie pogrążyć i zniknąc z rynku...

  • -1

    27.  2011-10-21 13:16:44

    @16 iPod 2G działa dużo sprawniej od LG GT540 kolegi mimo słabszej konfiguracji.

  • -1

    28.  2011-10-21 13:20:55

    Dziwne porównania macie naprawdę . Jak możecie mówić że coś działa lepiej czy gorzej . Czy też to jest najlepszy telefon ? Każdy ma inne upodobania i jak piszesz że tel jest najlepszy dodaj magiczne 2 słowa " dla mnie " Bo nie każdy ma takie samo zdanie jak ty.

  • 0

    29. ~Żak  2011-10-21 13:23:00  host: 202.59.80.158

    Ad 20. Dopóki nie przedstawisz tu rzeczowej analizy oraz niezbitych dowodów na to, że interfejs ajfona jest niby najlepszy to nawet jakbyś nie wiem usilnie zaklinał rzeczywistość to pozostanie to tylko pustym sloganem - nadającym się do reklamy, albo do wygłoszenia na jednym z applowskich spędów. Takie testy z jakiejś tam śmiesznej stronki gadgetstress.com dla maniaków gadżetów są dla mnie tyle samo warte co twoje slogany. Pewnie Apple dała tam redaktorkom ajfona to ci wysmarzyli taki tendencyjny teścik. Dla mnie kluczowe i miarodajne są profesjonalne badania przeprowadzone przez renomowane Consumer Reports, która to instytucja przebadała iPhone 4 i stwierdziła rażące problemy z odbiorem sygnału sieci przez ten gadżet - przez co nie wydał rekomendacji dla tego produktu! Co się zdarza niezwykle rzadko.

  • -2

    30. ~korzystacz  2011-10-21 14:12:04  host: 87-205-95-43.adsl.inetia.pl

    Ludzie o co Wam chodzi ? Mam jeden telefon z Play a drugi z Orange na jednym kupuję pakiet 30zł za 10zł drugi doładowuję super tanimi przelewami sms z Alledrogo i korzystam co miesiąc do bólu z rozmów i netu 3g w komórce. Innych tańszych opcji na rynku nie ma.

  • 1

    31. ~  2011-10-21 14:24:47  host: 213.146.54.31

    @30, a teraz odpowiedz sobie na pytanie jak ma się twój komentarz do tematu newsa

  • 1

    32.  2011-10-21 14:25:53

    @korzystacz : Czy ty czytałeś temat jaki tu jest ? Bo twoja wypowiedź ni jak się do niego ma...

  • 0

    33.  2011-10-21 16:13:03

    @28 do mnie pijesz? Jeśli tak to wiedz, że robiłem testy porównawcze i: aplikacje uruchamiają się szybciej, przeglądarka lepiej i płynniej działa a Angry Birds działa mi płynnie a n GT540 na niektórych poziomach klatkuje. No chyba, że ktoś ma takie upodobania, ale wg mnie lepiej jak urządzenie działa płynnie.

  • 0

    34.  2011-10-21 18:41:21

    @31 i @32 pewnie zakładki mu się pomyliły.

  • 0

    35. ~  2011-10-21 19:04:19  host: z31-09.opera-mini.net

    @Zak ja sie nie skarze tylko po prostu takich rozmowcow delikatnie ignoruje uwazajac temat za zamkniety. Jednakze poniewaz sie prosisz wiec OK w @14 w 3zdaniach podalem 4argumenty do ktorych odniosles sie machajac mi przed nosem latami studiow. Troszke zle trafiles poniewaz nie posiadam kompleksow i w zasadzie wyznaje zasade ze lepiej przeczytac jedna ksiazke ze zrozumieniem niz cala biblioteke bez. Nie podpisuje sie bo nie jest mi to do niczego potrzebne chociaz rozumiem ze jest Ci to nie na reke, trzeba sie odniesc do argumentow zamiast zwyczajowej taktyki etykietkowania rozmowcy :-) Zmusilem sie jednak do czytania tych Twoich wypocin i... konkurencyjnosc Apple? Dopracowanie, wsparcie, design. Mozna krotko? Jak sie ma argumenty :-)

  • 0

    36. ~Żak  2011-10-21 19:46:20  host: 202.59.80.158

    Ad. 35 mówisz bezimienny, że lubisz krótko... to masz - to co tu przedstawiasz to są tezy, a nie argument. Zaś tezy maja taką jedną właściwość, o której zapomniałeś (albo tego nie wiesz) wymagają dowodów!

  • 1

    37. ~Żak  2011-10-21 19:52:07  host: 202.59.80.158

    A dowody wyglądają tak - dopracowanie: plamy po kleju na wyświetlaczu, kompletnie zażółcony aparat fotograficzny (do tej pory przekłamuje kolory), fatalne rozwiązanie z antenami zewnętrznymi (duże ryzyko zwarcia przy standardowym trzymaniu telefonu - co wiąże się z utratą sygnału sieci a nawet rozłączanie połączeń), błędy w wersji softu (szybka aktualizacja zaraz po premierze). Nie trzeba mówić jakiego gadżetu to dotyczy :-)

  • 0

    38.  2011-10-21 20:53:07

    @37 wsparcia i desingu jakoś nie obaliłeś. I to nie są tezy tylko fakty. Ja rozumiem, że w Twoim świecie wszystko na "i" musi być gorsze ale fakty są takie, że nie masz racji. Ciekawe jest również, że wytykasz wady tylko jednego modelu i na jego podstawie narzekasz na markę. Nie jestem fanem Apple. Wiele rzeczy mi się w jego produktach nie podoba ale trochę obiektywizmu by nie zaszkodziło.

  • 0

    39. ~code  2011-10-22 00:50:53  host: 89-76-44-56.dynamic.chello.pl

    @Żak: coś słabo czytałeś ten raport Consumer Reports :) Produkty Apple okupują pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Cieszę się, że ufasz instytucji takiej, jak CR, choć wyrażasz zgoła inne poglądy ;)

  • 0

    40. ~  2011-10-22 07:23:37  host: z37-09.opera-mini.net

    @39 - widać że dobra uczelnia, powiedzieli: powołaj się na statystykę albo coś zaufanego. Połowa uwierzy, drugiejj połowie nie uwierzy nikt.

  • 0

    41. ~cosmo  2011-10-23 00:26:18  host: z32-07.opera-mini.net

    @38: Jeśli chodzi o design to iPhone 4 jest jak VW Golf 4 - niby wszystko w porządku, ale zajeżdża nudą i kiczem. A ta "metka" na tylnej ściance iPhone 4 to już szczyt kiczu - nie dość, że wali po oczach „chińszczyzną” to jeszcze wygląda jakby ktoś po zakupie jakigoś ciucha nie oderwał metki tylko chodził z nią na wierzchu :)

  • 0

    42.  2011-10-24 08:35:23

    @41: a jakiego telefonu używasz? bo, rozumiem, nie zajeżdża nudą i kiczem :)

  • 0

    43. ~MSX  2011-10-25 20:30:18  host: addt68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A wiadomość była o słabych wynikach Nokii, która nadal się trzyma w czołówce, mimo marnej polityki produktowej. Tradycyjnie prywatne wojenki zaniżają poziom dyskusji.

  • 0

    44. ~Darek  2011-10-26 06:11:40  host: 195.116.187.216

    NOKIA pewnie nadrobi "straty" i będzie pierwsza na świecie, ale to wymaga czasu i dalszej zmiany dotychczasowego myślenia firmy. Szkoda że projekt z systemem w N9 upadł,bo byłby to dobry oręz do konkurowania z iPhone oraz z Samsungami zasilanymi Androidem.

Dodaj swoją opinię