Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Phi - godny następca "800"

Nokia Phi - godny następca "800"

Q! 7 Sierpnia 2012 10:27

0 0

nokia phi prototypDo sieci trafiły informacje na temat następcy smartfonu Nokia Lumia 800. Urządzenie o nazwie roboczej Phi zaoferuje sporo nowości w świecie Windows Phone.

Nokia Phi ma mieć ekran większy niż Lumia 800, chociaż jego rozmiar nie został potwierdzony. Oznacza to, że telefon będzie najprawdopodobniej grubszy i cięższy od pierwowzoru. Podobnie jak w przypadku poprzednika, ekran pokryty zostanie lekko wypukłym szkłem. Znajdziemy tutaj również jednolitą obudowę wykonaną z polikarbonu. W związku z tym bateria w Phi nie będzie wymienna.

Na przednim panelu dostępne będą trzy dotykowe klawisze systemowe, standardowe dla telefonów z Windows Phone. Na prawym boku znajdą się cztery klawisze sprzętowe - dwa głośności, zasilania oraz spust aparatu fotograficznego. Pojawi się również wejście dla kart microSDHC. Jednak to nie koniec nowości.




Telefon pracować będzie pod kontrolą systemu Windows Phone 8, a napędzać ma go czterordzeniowy procesor Qualcomm. Transmisja danych możliwa ma być za pomocą łączności LTE. Bezprzewodowo będzie można również dokonywać m.in. płatności dzięki wbudowanemu modułowi NFC.

Telefon ma zostać zaprezentowany najprawdopodobniej podczas konferencji Nokia World 2012, która trwać będzie od 5. do 6. września w Helsinkach.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 800 w katalogu
Zobacz: test telefonu Nokia Lumia 800

Źródło tekstu: Nokia Innovation, WPDang     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • -2

    38. ~pisul  2012-08-07 18:08:40  host: nat1.res.pl

    ... dajcie se juz spokoj z tym spustem. A co do tematu mam skojazenia z ubraniem nowych majtek na brudna dupe

  • 2

    40.  2012-08-07 19:36:31

    @39 fakt, mam jabłonkę za oknem.

  • 0

    41.  2012-08-07 19:44:44

    39, czy wszędzie to nie wiem, ale w każdym markecie jest ich pełno. W lidlu nawet widziałem odmianę BIO po 9,99

  • 0

    42. ~  2012-08-07 19:52:39  host: 89-69-51-112.dynamic.chello.pl

    U mnie 1 kg apple to koszt około 3zł.

  • -2

    44. ~Unlimited  2012-08-07 20:54:37  host: 89-73-247-81.dynamic.chello.pl

    Nie sądzę że nowe Nokie będą wykonane na poziomie chociażby N9, który jest ostatnim smartphonem Nokii który był wykonany w Europie. Zresztą Lumia 800 tu odstawała od N9, więc co dopiero nowe smartphony. Dla mnie po N9 już nic nie będzie rewolucyjnego w obsłudzie smartphone'u. Co najwyżej ewolucja Swipe co zaprezentuje Nam Jolla Mobile. Jestem ciekaw tej konferencji, bo WP8 może wreszcie będzie systemem, a nie aplikacją napisaną w Silverlight'cie jak WP7.. ;) heh

  • 1

    45. ~rabarbar  2012-08-07 22:07:27  host: 86-63-112-197.sta.asta-net.com.pl

    @44 nie wiem czy wiesz, ale sprzęt apple też jest montowany w azji, a ludzie jakoś nie narzekają na jakość wykonania... wręcz przeciwnie. Jak producentowi zależy to z chin może dostać doskonały sprzęt.

  • 0

    46. ~yobi  2012-08-07 22:23:58  host: rev-217.149.244.78.atman.pl

    Kurcze na wszystkich portalach ten sam news - a może by ktoś podał źródło - z rysunku wyczytaliście specyfikację jaką posiada ta niby nokia phi?? wygląda jak zwykła lumia 800 tylko inna obudowa - zwykły kant a nie news

  • 0

    47. ~yobi  2012-08-07 22:25:13  host: rev-217.149.244.78.atman.pl

    nawet logo klawisza windows nie jest od WP8 tylko stare

  • 0

    48. ~olik  2012-08-07 23:11:27  host: gnat2.ap-media.pl

    fajny ale już się boję ceny !!!

  • 0

    49. ~lum7  2012-08-07 23:16:27  host: apn-37-7-80-107.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak usuną wszystkie głupie ograniczenia to będzie mega tel! A wiec dostęp do plików, equalizer w odtwarzaczu mp3 - dźwięk jest fatalny, jak w walkmanie Kajtek. I coś tym głupim Synem - przerost formy nad treścią.

  • 0

    50. ~lum  2012-08-07 23:17:57  host: apn-37-7-80-107.dynamic.gprs.plus.pl

    Oczywiście Zunem. Słownik w Lumii zrobił mi z tego Synem :)

  • 0

    51. ~Johny11  2012-08-08 00:31:30  host: ip-37-209-144-193.free.aero2.net.pl

    @28, już tu jest jeden taki co ma patent na najlepszy smartfon. Więcej nie potrzeba.

  • -2

    52.  2012-08-08 00:46:38

    Zastanawia mnie jak to jest, ze Nokia ma taki hype i jednoczesnie takie straty?

  • 0

    53. ~abc  2012-08-08 04:03:01  host: 87-207-84-214.dynamic.chello.pl

    tyle w temacie: http://telepolis.pl/news.php?id=6945

  • 0

    54. ~  2012-08-08 09:27:03  host: acqh161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @30 gdzie ty się ukociłeś? Spust aparatu to normalne słowo i nie żadne potoczne. Zawsze tak się to nazywało (konkretnie właśnie ten przycisk robiący zdjęcie, nie od podgłaszania itp.).

  • 0

    55. ~kuki  2012-08-08 09:29:09  host: dynamic-78-8-97-184.ssp.dialog.net.pl

    Jabłkofan, dobrze, że się zastanawiasz. :)

  • 0

    56.  2012-08-08 11:01:40

    @30 spust to rzecz za pomocą której zwalnia się jakiś mechanizm. Spustem migawki zwalnia się mechanizm migawki.

  • 0

    57. ~Janes  2012-08-08 11:15:06  host: user-109-243-199-173.play-internet.pl

    A podobno nowe nokie jak zapewniał jeden z marketingowców tej firmy miały mieć inny wyglą od lumi Pewnie te zdjęcia to następny internetowy kit

  • 0

    58.  2012-08-14 15:19:42

    pi ejcz aj.... fajna nazwa(Intel ma procesor o tej samej nazwie)

  • 0

    59. ~  2012-08-17 11:47:31  host: z49-12.opera-mini.net

    brakuje jeszcze otwarcia systemu i zainteresowania dewloperów a wp8 byłby dla mnie

Dodaj swoją opinię