Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: Ovi Maps i Ovi Maps Player API

Nokia: Ovi Maps i Ovi Maps Player API

LuiN 21 Maja 2009 09:39

0 0

Nokia zaprezentowała najnowszą wersję Ovi Maps, usługę, która według Nokii oznacza odejście od statycznych map cyfrowych na rzecz dynamicznych map wektorowych. Umożliwiają one przeglądanie wszystkich powiązanych materiałów - zarówno w Internecie, jak i na ekranie kompatybilnego urządzenia mobilnego.

Najnowsza wersja aplikacji Ovi Maps w urządzeniu mobilnym zawiera dodatkowe funkcje i usługi oraz udostępnia jeszcze lepsze niż dotychczas mapy. Zawiera ona wysokiej rozdzielczości mapy satelitarne i terenowe, w widokach 2D i 3D, trójwymiarowe punkty orientacyjne z ponad 200 miast, obrót, przechylanie oraz przeloty poprzez obszary i ponad nimi.

Ovi Maps oferuje także poszerzone informacje o ciekawych miejscach dostarczane przez Lonely Planet, Michelin i Wcities oraz usługę meteorologiczną z prognozami na 24 godziny i 5 dni. Miejsca, kolekcje i trasy można synchronizować przez sieć komórkową pomiędzy Ovi Maps w kompatybilnym urządzeniu mobilnym, a Ovi Maps w Internecie.

Najnowszą wersję aplikacji Ovi Maps Beta do urządzenia mobilnego można pobrać z witryny Nokia Betalabs pod tym adresem.
Nokia ogłosiła również wprowadzenie Ovi Maps Player API (interfejs programowania aplikacji (API) do Ovi Maps). Dzięki niemu można łatwo dodawać atrakcyjne i dynamiczne funkcje Ovi Maps w dowolnej kompatybilnej witrynie internetowej przy użyciu podstawowego kodu JavaScript.Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2009-05-21 10:01:49  host: ip-213-17-193-98.netia.com.pl

    Niekompatybilne w nowym Symbianem - lipa.

  • 0

    2.  2009-05-21 10:51:28

    Chciałem się zarejestrować na Ovi Store Nokii , ale za możliwość publikacji programów Nokia życzy sobie 50 euro. Niby niewiele , ale jakby trochę za dużo dla chcących dodawać darmowe aplikacje.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet