Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia otwiera nowe centrum hostingowe w Austrii

Nokia otwiera nowe centrum hostingowe w Austrii

sirmark 13 Lipca 2006 14:47

0 0

Nokia będzie świadczyć usługi Push to talk over Cellular (PoC) i usługi identyfikacji dostępności dla firmy 3 Scandinavia w Szwecji i w Danii, co pozwoli temu operatorowi na szybsze i bardziej efektywne wdrażanie rozwiązań. Usługi te umożliwiają korzystanie zarówno z telefonów komórkowych, jak i z krótkofalówek podczas komunikowania się z wybraną grupą osób lub pojedynczymi rozmówcami, za pomocą jednego przycisku. Zostaną one wprowadzone na rynek we wrześniu.

Zawarcie umowy oznacza wdrożenie pierwszej na świecie komercyjnej usługi Push to talk over Cellular zgodnej ze standardem Open Mobile Alliance (OMA). Firma Nokia postara się przy tym skorzystać ze swojej wiodącej pozycji w segmencie technologii 3G GSM/WCDMA zgodnych ze standardem PoC i doświadczenia w zakresie usług terminalowych, a także z wiedzy na temat zachowań klientów oraz integracji systemów. Usługi PoC są kompatybilne w odniesieniu do wszystkich sieci bezprzewodowych i telefonów zgodnych ze standardem OMA. Firma Nokia będzie obsługiwać platformę PoC, korzystając z nowego centrum hostingowego, które zostanie otwarte w Wiedniu (Austria) we wrześniu. Firma Nokia będzie także dostarczać firmie 3 Scandinavia urządzenia biznesowe Nokia Eseries wstępnie skonfigurowane pod kątem korzystania z usług PoC.

"Pomyślne wdrożenie próbne usług Push to talk we współpracy z firmą Nokia pozwoliło nam uzyskać pewność o jej możliwości w zakresie świadczenia usług hostingowych dla naszej firmy. Pozwala nam to skoncentrować się na naszej podstawowej działalności", powiedział Jörgen Askeroth, dyrektor techniczny w firmie 3 Scandinavia. "Za pośrednictwem usług Push to talk łatwiejsze i tańsze będzie na przykład powiadamianie o spotkaniach, gdyż zostanie wyeliminowanie przeprowadzenie rozmów telefonicznych w sieci komórkowej".
"Usługi Mobility Hosting firmy Nokia pozwalają przezwyciężyć wiele problemów, aby między innymi w zakresie kosztów, złożoności i ryzyka, z którymi zmagają się operatorzy podczas wdrażania i zarządzania nowymi usługami. Teraz mogą oni swobodniej odkrywać i eksploatować nowe źródła przychodów", powiedział Patrik Sallner, szef wydziału hostingu usług w dziale Networks firmy Nokia.

Usługi hostingowe to jedno z wielu narzędzi, jakie firma Nokia oferuje operatorom, aby umożliwić im rozwój w warunkach coraz większej konkurencji i rosnącej złożoności rynku technologicznego. Usługi hostingowe i zarządzane będą stanowić jeden z głównych filarów rozwijającego się działu usług biznesowych. Firma Nokia jest liderem rynku usług zarządzanych, czego dowodem jest 40 kontraktów w 31 krajach.

Kompleksowe rozwiązanie Push to talk firmy Nokia obejmuje pełny zestaw funkcji i kompatybilność ze standardem OMA. Oferta zawiera także rozwiązanie identyfikacji dostępności firmy Nokia, które pozwala odkryć całkowicie nowy wymiar usług Push to talk, umożliwiając abonentom uzyskiwanie informacji na temat tego, jak i kiedy mogą oni kontaktować się z rodziną, przyjaciółmi lub współpracownikami — przed nawiązaniem połączenia. Usługi Push to talk over Cellular firmy Nokia należą do oferty firmy w zakresie technologii IMS dla sieci stacjonarnych i komórkowych; są one kompatybilne ze standardami IMS 3GPP. Oprócz świadczenia usług głosowych rozwiązanie to umożliwia obsługę innych mediów typu Push to, takich jak połączenia wideo. Firma Nokia zawarła już 53 kontrakty w zakresie świadczenia komercyjnych usług PoC i wdrożyła wiele instalacji pilotażowych dla operatorów.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet