Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia opracowała standard telewizji w komórce

Nokia opracowała standard telewizji w komórce

WitekT 11 Maja 2005 21:21

0 0

Nokia opublikowała specyfikację najnowszej wersji technologii DVB-H (ang. Digital Video Broadcast-Handheld).

Fiński gigant będzie promować DVB-H jako standard odbioru telewizji w telefonach komórkowych na terenie USA, Europy i Azji.
DVB-H by stać się standardem będzie musiało pokonać konkurencyjne rozwiązania, m.in. opracowany przez firmę Qualcomm format MediaFlo. Opinie wskazują jednak, że technologia Nokii jest relatywnie tania, a przede wszystkim – posiada silne wsparcie firm z różnych sektorów rynku. Znajdują się wśród nich m.in. brytyjski operator O2 czy tacy giganci branży półprzewodnikowej jak Intel i Texas Instruments.

Dostępne już na rynku rozwiązania pozwalające oglądać telewizję na ekranie telefonu nie znalazły jak dotąd wielu entuzjastów. Branża liczy jednak, że komórkowa telewizja – oferująca zarówno standardowe programy i filmy, jak i krótkie formy przygotowane specjalnie z myślą o niej - ma spory potencjał i może być w przyszłości poważnym źródłem dochodów dla operatorów i producentów sprzętu. Firma Informa przewiduje, że w roku 2010 programy telewizyjne na ekranie telefonu będzie oglądać średnio co dwudziesty posiadacz telefonu.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~znawca  2007-10-17 20:26:39  host: atropos.tpi.pl

    Moge powiedzieć, że do odbioru tv można użyć np. Nokii N77 lub N92 [[http://www.telepolis.pl/news.php?id=1122 Nokia N77]] [http://www.telepolis.pl/news.php?id=1122 Nokia N77] http://www.telepolis.pl/news.php?id=1122 Nokia N77

  • 0

    2. ~znawca  2007-10-17 20:27:23  host: atropos.tpi.pl

    A jak się pisze link w wypowiedzi?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet