Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia ograniczy liczbę nowych smartfonów w 2010 roku

Nokia ograniczy liczbę nowych smartfonów w 2010 roku

Q! 4 Grudnia 2009 19:22

0 0

W 2010 roku Nokia zamierza znacznie ograniczyć liczbę nowych smartfonów wprowadzonych na rynek. Taka decyzja spowodowana jest m.in. skupieniem się na różnicowaniu produktów, zamiast wprowadzaniem na rynek kilku modeli różniących się między sobą tylko nieznacznie.



Nadchodzący, 2010, rok oznaczać będzie dla Nokii znacznie mniejszą liczbę smartfonów wprowadzonych na rynek. Redukcja portfolio najbardziej zaawansowanych urządzeń sięgnie aż 50% co oznacza, że na półki sklepowe trafi zaledwie około 10 nowych smartfonów. Czym jest spowodowana taka decyzja?




Przede wszystkim bardzo dużą konkurencyjnością już nie tylko w segmencie najbardziej zaawansowanych smartfonów, ale również tych prostszych. Nokia, która wciąż sprzedaje ich najwięcej na świecie, zamierza bronić swojej pozycji właśnie poprzez wyraźne różnicowanie nowych produktów.

A jest o co walczyć, gdyż w 2010 roku, według Nokii, rynek telefonów komórkowych wzrośnie o około 10%, co jest prognozą wyraźnie lepszą od tej, którą prezentują analitycy (8,6%). Wraz ze wzrostem rynku cena telefonów ma spadać, tym samym ograniczając zyski producentów.

Przygotowując się na taką sytuację, Nokia już podjęła konkretne działania w tej kwestii. Tylko w ciągu ostatniego roku koszty działalności działu komórkowego zostały zmniejszone o 1 mld euro. Przyczyniła się do tego również redukcja zatrudnienia, która objęła około 550 inżynierów z działu badań i rozwoju. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: yahoo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2009-12-04 19:33:24

    Symbianem podbili ludzi... Lecz konkurencja nie śpi.

  • 0

    2. ~  2009-12-04 19:34:34  host: 77-255-163-226.adsl.inetia.pl

    heh, jak jeszcze bardziej ograniczy, to chyba w przyszłym roku nic nie wyprodukują :P

  • 0

    3. ~hajla  2009-12-04 19:45:31  host: bajabongo.ds.pg.gda.pl

    ekran dotykowy amoled, jack 3,5, filmy avi, gps, aparat>3mpix, wi-fi, windows, cena

  • 0

    4. ~  2009-12-04 20:55:53  host: v11-09.opera-mini.net

    Buhaha niech juz sobie ida w cholere. Drugim apple z jednym modelem nie beda. Pozatym symbian i WM juz zdychaja skoro taki Android juz wygral z WM pol roku po premierze drugiego modelu.

  • 0

    5. ~  2009-12-04 20:55:56  host: nat-tar.aster.pl

    Bardzo dobre posunięcie. Dość wyścigu szczurów. Cieszę się, że Nokia nie chce uczestniczyć w modzie zapoczątkowanej przez koreańców.

  • 0

    6.  2009-12-04 21:11:31

    @5.W zupełnosci się z tobą zgadzam.Mniej modeli,moze lepsza jakość.

  • 0

    7. ~  2009-12-04 21:34:28  host: public58151.cdma.centertel.pl

    co jest w tym androidzie ze taki popularny??

  • 0

    8. ~  2009-12-04 21:47:09  host: cjc200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 Google...

  • 0

    9. ~  2009-12-04 21:52:37  host: v12-10.opera-mini.net

    Jesli mialbym cos radzic to zrezygnowalbym tez z preinstalowania takich kontrowersyjnych dla co poniektorych funkcji jak dzielenie sie swoim polozeniem, spolecznosciowa synchronizacja danych, dzielenie sie filmami, zdjeciami i muzyka. Jak ktos musi to niech sam to sobie instaluje bo ja np nie mam zamiaru sie martwic ze w wyniku omskniecia sie palucha, bledu aplikacji czy trojana/wirusa dzieja mi sie te wszystkie dobre rzeczy. Zwlaszcza zalezaloby mi na tych filmach i muzyce bo takie dzielenie sie jest chyba nielegalne? No i zadnych automatycznych aktualizacji. Wogole zadnych automatyzmow bez pytania o zdanie we wrazliwych obszarach :-)

  • 0

    10. ~  2009-12-04 22:13:36  host: public58151.cdma.centertel.pl

    8@ mozesz rozwinąc?

  • 0

    11. ~  2009-12-04 22:43:15  host: v09-06.opera-mini.net

    Dawać porządne dual simy, najlepiej, żeby choć na jednej karcie był umts. Tym zawojują rynek.

  • 0

    12.  2009-12-05 01:08:08

    wykonanie poprawić i ceny sciągnąć z kosmosu na ziemię. Poszedłem w lipcu do sklepu "wymacać" telefony bo potrzebowałem następczyni N73 bo oblazła z farby po niecałym roku i zamiast upatrzonej kolejnej nokii wybrałem pierwszego w życiu samsunga bo... nie miałem okropnego wrażenia że mi się telefon zaraz sam rozpadnie na części tudzież ulegnie biodegradacji w kieszeni... 8-/ Poza tym Nokia nie jest już innowacyjna w porównaniu do konkurentów a ceny nadal "kolekcjonerskie"...

  • 0

    13. ~Artele  2009-12-05 11:35:38  host: chello089079078039.chello.pl

    Alienus jakiego samsunga wybrałeś? Mnie też nokia w końcu zniechęciła.

  • 0

    14. ~pisul  2009-12-05 14:56:31  host: kwiatkowskiego.res.pl

    W 2010 ma wejsc nowy interfejs s60v5.Ma bys szybko i ladniej jak teraz.Poprawia szybkosc wczytywania stron,wyglad pulpitow/ikon...Pewniej potem pojawia sie te zmaiany w SE satio,samsungu omni HD.A co do nowego systemu mameo.Symbian ma sie dobze i po tych zmianach ma byc naprawde konkurencyjny do mameo.Znalazlem test Polaka ktory objasnia co i jak.Dziwne ze po polsku!http://www.youtube.com/user/kmlynarczyk#p/a/u/1/o_zsiCUCz lE

  • 0

    15. ~pisul  2009-12-05 14:57:25  host: kwiatkowskiego.res.pl

    test oczywiscie noki n900 !!!!!!!!!!

  • 0

    16.  2009-12-06 13:54:02

    Macie w tej chwili jeden najwyższy model - Nokia N900 ... i gdzie ta jakość?

Dodaj swoją opinię