Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia o tegorocznej sprzedaży komórek

Nokia o tegorocznej sprzedaży komórek

WitekT 31 Marca 2006 18:05

0 0

O 15% zwiększy się w tym roku sprzedaż komórek, prognozuje Nokia. Najszybszy wzrost sprzedaży ma nastąpić w krajach rozwijających się Azji i Afryki.

Wcześniej fińska firma przewidywała 10% skok sprzedaży z 795 mln sztuk w 2005 roku. Koncern nie podawał jednak prognoz dotyczących własnej produkcji.
Zdaniem słynnego prezesa Nokii, Jorma Ollila, 80% wzrost sprzedaży komórek nastąpi na rynkach rozwijających się, a liczba użytkowników tego typu telefonów na świecie wzrośnie do 3 mld w 2008 roku.

Nokia zmieniła obiekt swojego zainteresowania z rynku europejskiego, który osiąga poziom nasycenia komórkami, na Azję. Firma zapowiada, że będzie liderem w Chinach i w Indiach. W minionym roku pierwsze z państw stało się największym rynkiem dla Nokii, wyprzedzając nawet Stany Zjednoczone. Wartość sprzedaży koncernu w Chinach wzrosła w 2005 roku o 28%, do 3,4 mld euro.

Źródło tekstu: AP, Bloomberg, Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet