Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: nowa wersja nawigacji i opłaty

Nokia: nowa wersja nawigacji i opłaty

sirmark 10 Lipca 2013 14:27

8 4

Nokia wprowadza nowe wersje aplikacji Here Drive, Here Drive+ oraz Here Transit dla telefonów z systemem Windows Phone 8. Pojawiają się także opłaty.

Globalna nawigacja Here Drive+ pozostanie bezpłatne dla modeli 928, 925, 920, 822, 820, 810 i 620. Użytkownicy modeli Lumia 720, 521 oraz 520, a także innych telefonów z systemem WP8 w krajach: US, Kanada, Meksyk, UK, Francja, Niemcy, Włochy oraz Hiszpania otrzymają bezpłatnie regionalną nawigację Here Drive. Dostęp do nawigacji na cały świat (Here Drive+) kosztować będzie 15,49 euro.

Pozostała grupa użytkowników telefonów z WP8 za nawigację Here Drive+ będzie musiała zapłacić 34,99 euro. Dla nich płatna będzie także aplikacja Here Transit, umożliwiająca planowanie podróży komunikacją miejską - zapłacą za nią 1,99 euro.




Nowe aplikacje będą dostępne do pobrania w nadchodzących dniach.

here apps here apps

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:

Tagi: here | nokia

w sumie: 38
  • 1

    20. ~Wojtek G  2013-07-10 16:35:44  host: 77-255-124-245.adsl.inetia.pl

    Moim zdaniem są ok. Jak mam gdzieś dojechać póki co nie miałem problemów. Moja dziewczyna jeździła na nich po UK i też spoko.

  • -1

    21.  2013-07-10 16:37:29

    #18. Proszę czytać ze zrozumieniem. Nigdzie w treści nie napisaliśmy, że już zostało to wprowadzone. Ale specjalnie dla ciebie dopisałem.

  • 1

    22. ~Wojtek G  2013-07-10 16:48:08  host: 77-255-124-245.adsl.inetia.pl

    Nadchodzące dni zajebiście konkretna data. Chyba przestane czytać newsy u was bo potem tyko można ogłupieć.

  • -1

    23. ~Brend  2013-07-10 18:29:36  host: bwq218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22 - Tak, najlepiej "wogule" przestań cokolwiek czytać. Przez to na pewno będziesz mądrzejszy i w ogóle...

  • 1

    24. ~Johny11  2013-07-10 18:30:19  host: ip-151-248-42-222.free.aero2.net.pl

    Zawsze można korzystać z Nokia Here przez strone internetową - nie ma dużo funkcji ale jest za darmo. W każdym kraju.

  • -1

    25. ~Ja to kto ?  2013-07-10 18:50:49  host: apn-31-1-137-11.dynamic.gprs.plus.pl

    @22 weź ochłoń bo Ci temperatura chyba na zewnątrz zaszkodziła . Typowe "Polaczkowe płakanie" , robi łaskę że tu zagląda .

  • -1

    26. ~  2013-07-10 19:49:17  host: public-gprs459077.centertel.pl

    Wybieram Google Maps. R.I.P. Nokia.

  • -1

    27. ~ponawiam  2013-07-10 20:36:45  host: 159-205-41-45.adsl.inetia.pl

    zwykły Here ma trochę lepsze mapy samej Polski niż Polska w Here + ? Takie rozwiązanie było np. w mapach garmin na urządzenia do nawigacji , była Polska w ogólnych mapach ale była też dodatkowa wersja tylko Polski która była dużo bardziej rozwinięta.... Czyli generalnie wychodzi na to, że dla Lumii 920 nadal mapy będą Free ? bo sensu Here (bez plusa) dodatkowo ściągać sensu nie ma

  • 2

    28.  2013-07-10 22:09:03

    Czyli news powinien brzmieć tak "Mapy nokii dla użytkowników lumii będą nadal darmowe, a jak ktoś chce dodatki lub ma samsunga, albo htc to musi płacić "

  • 0

    29. ~  2013-07-11 01:49:41  host: 176.100.195.85

    Ale to nie jest dla każdej Lumii przeznaczone więc rewelacji nie ma i Nokia się zaczyna cofać, jak tak dalej pójdzie to MS ich kupi za grosze i taki oto będzie koniec słynnej Nokii.

  • 0

    30. ~r  2013-07-11 09:10:32  host: public-gprs514551.centertel.pl

    Na pewno nie kupię za 35 ojro ich marnych map. Prędzej nabede zwykłą navi, chyba ich pogielo.

  • 0

    31. ~michalborek  2013-07-11 09:11:14  host: 194.31.63.1

    Szanowni Państwo, Nie schodźcie do poziomu brukowca i nie twórzcie sensacyjnych tytułów manipulujących informacją. Nokia wprowadza nowe produkty i one będą płatne tam, gdzie wcześniej w ogóle nie były dostępne, dla tych co mieli za darmo, nadal będą mieć za darmo.

  • 0

    32. ~wydaje się  2013-07-11 09:35:40  host: 77-255-236-45.adsl.inetia.pl

    @27, Podejrzewam że jest tak, że mapy są te same i chodzi tylko o dostępność. Here+ ściągasz dowolne państwa, Here zwykły tylko "lokalne" dla Ciebie państwo a reszta płatna. Bo jak miałem Lumię 800 to nie było żadnej jednej globalnej mapy tylko poszczególne państwa do ściągnięcia.

  • 0

    33. ~Adam  2013-07-11 10:15:56  host: www2.euron.pl

    Zacząć trzeba było od tego: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/here-drive/9a0f7585- 9f16-47d5-8041-28018fcea606 http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/here-drive/31bbc68c- 503e-4561-8d85-a294d54df06f

  • 0

    35. ~  2013-07-11 10:22:07  host: 159-205-41-45.adsl.inetia.pl

    @ 33 Te twoje linki nie działają , wgl. teraz w sklepie nie mogę znaleźć Here Drive albo jakiś ślepy jestem

  • 0

    36. ~xxx  2013-07-11 10:51:43  host: 87-205-172-177.adsl.inetia.pl

    co do dokładności map Nokii, śmiało mogę polecić, używałem równolegle Tomtoma i wg mnie dokładność map Nokii była nawet lepsza.

  • 0

    37. ~bbc  2013-07-11 11:31:45  host: 80.240.166.18

    Jakby ktoś jeszcze nie zauważył, to Here Drive + na 820 w tej chwili jest niedostępne. Ci, którzy jeszcze załapali się na aktualizację, też mają zonk, bo odpalenie aplikacji cofa ich do ekranu głównego. O tym też można by napisać... Z marketu dla 820 zniknął Drive. Lumia Pusher pozwala na zlokalizowanie aplikacji, ale jak pisałem - nie da się jej zaktualizować ani zainstalować.

  • 0

    38. ~  2013-07-11 11:49:46  host: 159-205-41-45.adsl.inetia.pl

    @37 z tego co ja zauważyłem to nawet na internecie nie podając telefonu nie można znaleźć Drive'a w ogóle.

  • 0

    39.  2013-07-11 21:08:05

    Elop nabył podejścia do klientów od MS...a cyrki z ostatnim Xboxem i wycofywanie się chyba niektórzy kojarzą...Jakikolwiek inny prezes, który też dodałby telefony z WP, ale prócz tego pociągnął Maemo czy Andka...

  • 0