Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia największym producentem telefonów z WP7

Nokia największym producentem telefonów z WP7

Q! 24 Lutego 2012 19:40

0 0

Zaledwie 1 kwartału potrzebowała Nokia, aby stać się największym na świecie producentem telefonów z systemem Windows Phone 7 - wynika z danych przedstawionych przez Strategy Analytics.

Według nich, w IV kwartale 2011 roku Nokia została największym producentem telefonów z Windows Phone 7, wprowadzając ich na rynek 0,9 mln sztuk. Oznacza to, że w tym czasie tylko tylu nabywców znalazł jedyny fiński smartfon z tym systemem, Lumia 800.

Problem w tym, że w wynikach za IV kwartał 2011 roku, o których szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, sama Nokia raportowała, że wprowadziła do obrotu sporo ponad 1 mln sztuk modelu Lumia 800. Kto ma zatem rację? Nie wiadomo.




Wiadomo natomiast, że Nokia odpowiada już za 33,1% sprzedaży wszystkich telefonów z systemem Windows Phone 7. Tym samym wyprzedziła ona pod tym względem m.in. HTC, który od chwili premiery systemu mobilnego od Microsoftu stoi w pierwszym szeregu producentów urządzeń pracujących pod jego kontrolą.

W sporej części udział Nokii został osiągnięty właśnie kosztem HTC, którego udział w tym segmencie systematycznie spada m.in. na korzyść Samsunga - utrzymuje Strategy Analytics.

Źródło tekstu: Strategy Analytics, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    14. ~weeert  2012-02-24 22:24:28  host: v09-16.opera-mini.net

    jeżeli oni wytworzyają 1/3 no to globalnie ten os cienko wypada

  • 1

    15.  2012-02-24 22:47:17

    @6 a prawda jest taka, że prędzej Galaxy S II straci oficjalne wsparcie niż N8 która jest od niego sporo starsza. Przez te 3 lata to 3 generacje "topowych" androidów przestaną być wspierane przez producentów więc o czym my rozmawiamy?

  • 0

    16. ~Volan  2012-02-25 00:12:38  host: user-188-33-156-100.play-internet.pl

    Największy błąd zakupowy mojego życia - zakup Androida. Jakość softu na ten system to dno, wygląd UI paranoja - amerykański kicz. Szybkość działania podobna do Symbiana, ale na hardware 10x wydajniejszym. Reasumując, kupiłem sobie stacjonarkę od SE, bo jednego dnia nawet nie wytrzyma, ale wykonaną jak chińska zabawka dla dzieci sprzed lat, bo teraz to Chińczycy lepsze zabawki robią.

  • 0

    18.  2012-02-25 00:29:10

    @16 Neo czy Neo V?

  • 1

    20. ~Szumi  2012-02-25 02:21:36  host: public94364.xdsl.centertel.pl

    Ja tam swoją E51 potrafiłem i kilka razy dziennie ładować. Tak jak i Androida. Zależy jak się telefon używa.

  • 0

    21. ~  2012-02-25 03:02:20  host: z20-09.opera-mini.net

    11@ zapewniam ciebie ze uzywam wideorozmow. To ze ktos nie uzywa to nie znaczy ze inni nie uzywaja.

  • -1

    21. ~  2012-02-25 03:02:20  host: user-109-243-224-36.play-internet.pl

    @16, Ty się koleś dobrze czujesz? Tutaj artykuł o tak ważnej rzeczy jak niespodziewane prowadzenie Nokii w produkcji fonów z WP7 a Ty tu jakieś żalobrednie o Androidzie wylewasz? Weź Ty idź do psychologa, bo tutaj Ci nie pomogą Twoich problemów rozwiązać. Zwłaszcza, że sam się do własnej głupoty pięknie przyznałeś :-) Jak można kupić coś, czego się chociaż w najmniejszym stopniu nie sprawdziło? :D

  • 0

    23. ~  2012-02-25 07:41:28  host: public6688.xdsl.centertel.pl

    Najlepszym telefonem (systemem) zazwyczaj jest tem jaki wybraliśmy. Jakoś przecież trzeba uzasadnić swój wybór i wydane pieniadze. A dokonujemy tylko świadomych, przemyślanych wyborów, prawda?

  • 1

    24. ~Ekhm  2012-02-25 10:44:30  host: afy167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam smartphona na Androidzie - i nie żałuję jego kupna. Wcześniej miałem nokię z symbianem i niestety, bardzo odstawał od współczesnych realiów (nie piszę tutaj o aktualizacji do Belle). Ostatnio moja koleżanka z pracy wzięła sobie Nokie Lumię 710 i pierwszy raz mogłem dłużej pobawić się WP7 - zrobił dobre wrażenie. Taki minimalistyczny, szybki, bez bajerów. Jeśli jeszcze go dopracują to Nokia może wrócić na podium. PS: I tak wolę mojego Androida, ale następnym razem moze to już być kolejna wersja WP :)

  • -1

    25. ~SHIBBY  2012-02-25 11:06:31  host: host-62-141-252-245.tomaszow.mm.pl

    Gdyby mnie było stać na Lumie 800 to nie zastanawiałbym się ani chwili nad zakupem. Sam byłem z tych co mówili że Windows to złe posunięcie ze strony Nokii, ale teraz widzę, że dla mnie nie ma lepszego (po Symbianie) systemu

  • 1

    26. ~Georgij  2012-02-25 11:54:20  host: z28-07.opera-mini.net

    Do czasu kiedy ten system nie zostanie dopracowany to pozostaje przy Symbianie, aktualnie to najlepszy system na telefon, czasy kiedy Symbian byl wolny minely na szczescie bezpowrotnie. Co zraza do WP to jego niedopracowanie, jesli to poprawia to byc moze, póki co mnogość konfiguracji Symbiana pozostawia WP daleko w tyle.

  • 1

    27. ~zbyszek  2012-02-25 12:03:46  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    I am sorry, ale 900tys telefonow w trzy miesiace, i te 900tys sprawia ze jest to jedna trzecia rynku? To oznacza że WP7 ma na rynku 2,7 mln sluchawek, to jest wynik? Przeciez to jest smiech na sali. Microsoft powinien się wstydzic i placic telepolisom wszelakim za niepublikowanie tych prawdziwych ale kompromitujacych danych.

  • -1

    28. ~zawi  2012-02-25 12:23:55  host: 89-68-180-5.dynamic.chello.pl

    @27. po pierwsze są to dane ANALITYKÓW, a nie oficjalne wyniki sprzedaży, po drugie dotyczy to kwartału a nie całego roku, po trzecie Nokia Lumia była sprzedawana w tym kwartale w 6 krajach a nie na całym świecie...

  • 0

    29. ~wosq  2012-02-25 13:05:37  host: user-164-126-114-142.play-internet.pl

    TP SA największym na świecie operatorem telefonicznym w Polsce.

  • 1

    30. ~senega  2012-02-25 15:48:09  host: 77-255-102-133.adsl.inetia.pl

    @29. O czym Ty mówisz? przecież WP7 ma też HTC i Samsung

  • 0

    31. ~fdsfds  2012-02-25 16:27:05  host: d116-189.icpnet.pl

    teraz musza to sprzedac. Bo byc producentem to nei problem. Smieci trudno sie sprzdaje. Za taka kwote

  • 0

    32. ~Volan  2012-02-25 18:25:26  host: 87-205-135-143.adsl.inetia.pl

    @ 18 SE Xperia Arc S najbardziej dziadowskie wykonanie, jakie można sobie wyobrazić.

  • 0

    34. ~zbyszek  2012-02-26 12:32:26  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @28: to ile dane analityków mogą się różnić z rzeczywistością, 10, 20%? proszę Cię, gdyby było się czym chwalić Nokia by o tym trąbiła, a wiemy jedno, Nokia sprzedała około miliona windowsowych słuchawek, po drugie Nokia odpowiada za jedną trzecią rynku wp7, więc cały rynek wp7 to około 3mln słuchawek!!! To jest żenujący wynik, Andek sprzedaje się w takiej ilości w 4 dni, iOS w jakieś 6, a BB e trzy tygodnie!!

  • 0

    35.  2012-02-26 12:51:45

    @zbyszek - Lumia 800 dostępna była dopiero od 16. listopada, i to zaledwie na kilku (6?) rynkach. Tak więc sprzedaż prezentuje wyniki z 6, góra 7 tygodni.

  • 0

    36. ~Mass  2012-02-26 20:54:12  host: user-46-112-38-114.play-internet.pl

    Do 9. Opinię że Windows phone to badziewie wystawiają osoby które nie miały do czynienia nic z tym systemem,ani z telefonem wyposażonym w ten system.Widać się do nich zaliczasz. Telefony z windowsem phone ,wyposażone w kamerkę posiadają funkcję wideorozmów.

Dodaj swoją opinię