Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia najbardziej "zielona"

Nokia najbardziej "zielona"

WitekT 1 Grudnia 2008 21:47

0 0
Nokia to najbardziej przyjazny środowisku producent telefonów. Na drugim końcu znajduje się Apple - wynika z raportu Greenpeace.

Nokia otrzymała w rankingu organizacji 6,9 punkta na 10 możliwych. Drugie miejsce zajęły ex-aequo SonyEricsson, Toshiba i Samsung z wynikiem 5,9.

Kolejne miejsca zajęły LG (5,7), Motorola (5,3), Panasonic (5,1), Sharp (4,9) i Apple (4,3).

Ranking powstał na podstawie analizy użytych, trujących środków, polityki recyclingu własnych produktów czy wielkości energii potrzebnej do wyprodukowania urządzenia (z naciskiem na udział energii ze źródeł odnawialnych).


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-12-01 22:16:20

    a obudowy nokii są tak "wytrzymałe" jakby były właśnie zrobione z plastiku z recyklingu a farby na obudowach to używają chyba plakatówek wodorozcieńczalnych (tak szybko "obłażą" :)

  • 0

    2.  2008-12-01 23:01:42

    Jakoś zbytnio mnie to nie przeraziło...;-)

  • 0

    3.  2008-12-01 23:08:48

    wiesz Hettman, to się tyczy większości tanich telefonów, każdego producenta. Oczywiście zdarzają się też wpadki lepszych modeli, ale to tak wszedzie:P

  • 0

    4.  2008-12-01 23:15:10

    @1 heh... mam w e71 tyl metalowy, ale przod caly plastiku, ktory udaje metal... mimo to nic nie skrzypi ani sie nie rozlatuje ;) ale dla tak wymagajacych uzytkownikow nokia tez ma w zanadrzu jeden model ;> 8800 carbon arte :D

  • 0

    5.  2008-12-01 23:28:26

    no właśnie nie kruczy-mam/miałem sporo tanich modeli noki i wszystko było ok (a nokia 1208 która kosztował mnia aż 45 zł i która używam w pracy gdzie co rusz ląduje na betonie,w wilgoci itp jest prawie jak nowa) a n73,n95,e50,e61 a teraz 6120-no makabra co się działo/dzieje z obudowami.Natomiast bardzo mocne obudowy ma SE i nawet szczelne na wilgoć jak na telefon.

  • 0

    6.  2008-12-01 23:40:37

    3310 i pochodne tez byly pancerne ;) ostatni (zgodnie z obecnymi trendami nowomowy) wszystkowytrzymujacy model nokii to niestety 6310i. pozniej bylo/jest tylko gorzej... nokia nawet dala ciala z modelem, ktory mial byc przeznaczony dla sportowcow czyli wytrzymywac zachlapania i inne takie ekstrema, a sie okazywalo, ze klawiatura byla tam przyklejona jakims malo przyczepnym klejem (roslinny moze coby GP sie nie czepialo?) i najzwyczajniej w swiecie odchodzila... nie neguje ekologii, bo to dobry trend, ale nie mozna przeginac tez w druga strone, bo placic za logo nokii, a miec w reku wykonanie a'la alcatel czy sagem to malo smieszna sytuacja...

  • 0

    7. ~neo  2008-12-02 00:32:26  host: emz43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy różnej maści "eko coś tam, coś tam" chodzą w plastikowych butach, nie używają komórek, chodzą pieszo żeby spalin nie wydzielać etc.

  • 0

    8.  2008-12-02 00:39:20

    @7 no wiesz... to zalezy co uznajemy za ekologiczne ;) np. ekomozgotrzepy tak sa przeciw wszelakiej masci tzw. prawdziwymi futrami, ze zapominaja, iz przy produkcji sztucznych futer o wiele bardziej niszczy sie srodowisko naturalne ;) tak wiec co jest bardziej ekologiczne? troszczenie sie o los ginacych zwierzat (najczesciech hodowanych tylko w cenu pozyskania futra), czy troszczenie sie o czyste powietrze?

  • 0

    9. ~MM  2008-12-02 04:41:16  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    @ WitekT: Jeśli "drugie miejsce zajęły ex-equo SonyEricsson, Toshiba i Samsung z wynikiem 5,9" to LG jest na miejscu piątym, a nie trzecim.

  • 0

    10.  2008-12-02 07:02:19

    @9 jezeli juz to 4 ;) 1, 2x2, 4, ;)

  • 0

    11.  2008-12-02 07:33:47

    No i zgadza się, moja 6120c sama się "rozkłada" w rękach. Mogłaby jednak zaczekać aż skończę ją używać.

  • 0

    12. ~MM  2008-12-02 08:23:44  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    @ thonka: naucz się liczyć

  • 0

    13.  2008-12-02 08:46:53

    "ex aequo"

  • 0

    14.  2008-12-02 08:52:10

    PLANET: ups, zgubiłem literkę. Fixed, dzięki! ;-)

  • 0

    15.  2008-12-02 08:52:35

    MM: masz rację. Już poprawiłem, dzięki! :-)

  • 0

    16.  2008-12-02 10:14:13

    @thonka-co do sztucznych i prawdziwych futer to nie do końca masz racje bo garbowanie skor zwierzęcych to jest baaaardzo odpadotwórczy proces i do tego uzywa się do garbowania środków dla ludzi śmiertelnie trujących.

  • 0

    17. ~Kwiatek  2008-12-02 10:16:49  host: gig122.internetdsl.tpnet.pl

    Dajcie info że nokia oficjalnie zaprezentowała model N97 ;) Będzie on kosztował 550 Euro :D

  • 0

    18.  2008-12-02 11:32:40

    @12 pominalem omylkowo 1 producenta

  • 0