Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia na zielono

Nokia na zielono

LuiN 30 Marca 2010 08:57

0 0

Nokia rozpoczęła kolejną proekologiczną akcję. Tym razem producent telefonów pokazuje, które funkcje telefonu można wyłączyć by żyć bardziej energooszczędnie.

Po pierwsze, należy zredukować jasność podświetlenia ekranu, można też wyłączyć tryb Push w aplikacjach internetowych, wyłączyć WiFi, Bluetooth i aplikacje pracujące w tle. I oczywiście - należy wyjąć z gniazdka ładowarkę telefonu gdy z niej nie korzystamy.




Jeśli ponad miliard użytkowników telefonów Nokii będzie odłączało ładowarki, zaoszczędzona zostanie taka ilość energii, która wystarczyłaby na zasilanie 100 tys. europejskich domów. Banały? Niby tak, warto jednak czasem o nich przypominać.

Źródło tekstu: NokiaConversation, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • -1

    1. ~.  2010-03-30 09:00:53  host: 188.146.4.6.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    eko-głupota w akcji....

  • 1

    2.  2010-03-30 09:13:30

    Zamiast robić takie akcje niech popracują nad udoskonaleniem swoich urządzeń.

  • 1

    3. ~pib84  2010-03-30 09:13:35  host: dkw37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nie wystarczy, że moja nokia przypomina mi o wyciągnięci ładowarki za każdym razem jak ją odpinam od naładowanego telefonu. A jakby tak wyłączyć oświetlenie wszystkich billboard'ów nokii to ciekawe ile energii byśmy zaoszczędzili.

  • 1

    4.  2010-03-30 09:15:46

    "Są dwa typy zasadnicze (transformatorowa i impulsowa), każdy z nich może mieć jeszcze milion wersji konstrukcyjnych i każdy z nich pobiera jakiś prąd spoczynkowy, jedne mniejszy, inne większy, zwykle ten prąd idzie "w ciepło" i powoduje, że ładowarka nawet nieuzywana a włączona w gniazdko się grzeje. Im mocniej się grzeje tym więcej prądu pobiera. Jesli cała dyskusja została zapoczątkowana przez klasyczne "wyłączaj te ładowarki, ty wiesz ile to prądu ciągnie, w domu pieniędzy nie ma" itd... to dodam jeszcze, że nawet te mocno ciepłe ładowarki ciągną tego prądu na jakieś gigantyczne kilkadziesiąt groszy miesięcznie. " Źródło: http://news.elektroda.pl/zostawianei-ladowarki-w-kontakcie-t1249 22.html

  • 0

    5.  2010-03-30 09:27:15

    pytanie dlaczego nie mozna skrócić czasu wyłączenia wyświetlacza tylko musi się świecić ponad pół minuty minumum żeby zgasł?

  • 0

    6. ~bodo  2010-03-30 09:47:55  host: 194.246.124.200

    mac może wygaszacz masz włączony ??

  • 1

    7. ~rabarbar  2010-03-30 09:53:10  host: dynamic-78-8-165-130.ssp.dialog.net.pl

    A co będzie jak nikt nie będzie ładował swoich telefonów? Ile wtedy się zaoszczędzi? :D

  • 1

    8.  2010-03-30 11:21:48

    Dobrze, ze akcje sa. Niektorzy nie sa tego swiadomi i nie mowie tutaj o czytelnikach telepolis ale mniej zorientowanych przecietnych userach. ja mam podswietlanie we wszystkich teleofnach ustawione na minimum i wylaczona wibracje i nie narzekam na dlugosc pracy na baterii.

  • 1

    9. ~  2010-03-30 12:31:24  host: ip-89-174-120-18.multimo.pl

    Teraz jest moda na "ekologizm". Moda, bo racjonalnego uzasadnienia w większości wypadków to nie ma. Ja, owszem, wyłączam zbędne odbiorniki prądu, ale kieruję się względami ekonomicznymi. A neokomuniści z UE wraz z ekologistami kierują się jakimiś innymi względami, kiedy np. zakazują sprzedaży żarówek i promują "ekologiczne" świetlówki kompatkowe z rtęcią i kadmem. Najprawdopodobniej biorą grubą kasę pod stołem od producentów świetlówek. Innego wytłumaczenia nie ma.

  • -1

    10. ~David  2010-03-30 14:56:37  host: 77-253-15-239.adsl.inetia.pl

    a ja jestem za leniwy, żeby wyłączać ładowarkę z gniazdka xD

  • -1

    11. ~r  2010-03-30 16:17:55  host: 188.33.142.136

    co oni się z Wacławem na łby pomieniali? Ja w swojej nokii nie mam możliwości regulacji podświetlenia. Co mam teraz zrobić? Bo jestem cały w strzępach przez stres z powodowany swoją nieekologicznością ;-)

  • -1

    12.  2010-03-30 17:01:07

    #1: dokładnie, eko-głupota, podoba mi się to określenie, czy w świetle tego co proponuje nokia można w ogóle kupić ramkę cyfrową?

  • 1

    13. ~  2010-03-30 17:20:22  host: wyzyny.info

    #11 Też nie mam! I chciałbym zaoszczędzić energię aby komórka mi dłużej działała

  • 0

    14. ~eko-terrorysta-online  2010-04-12 01:29:03  host: 77-254-188-244.adsl.inetia.pl

    jak czytam popisy niektórych "cywilów" anty-eko, to aż bym takim wyłączył ładowarkę, żeby już nie płakali że nie po to ojce ich spłodziły, żeby teraz innych (może mądrzejszych) słuchali i przy tym oszczędzali planetę(wszystkich) i piniendze (swoje). Ja nie musiałem czekać na poradę od Nokii - w podstawówie już byłem nauczony podstaw fizki, a czego mnie nie nauczyli na lekcjach - sam się douczyłem i nie płaczę o zużywanie się dłoni podczas wyciągania wtyczki z gniazda.

Dodaj swoją opinię