Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia na 3GSM 2007

Nokia na 3GSM 2007

sirmark 12 Lutego 2007 17:08

0 0

Prezes Nokii Olli-Pekka Kallasvuo podczas Kongresu 3GSM w Barcelonie podkreślił dążenie firmy do uzyskania statusu lidera nowej fazy mobilności, a także zaprezentował nową serię urządzeń i usług wykorzystujących łączność internetową, które zmienią zastosowanie mobilności w życiu zawodowym i prywatnym.

Nowy poziom mobilności biznesowej
Najważniejsze miejsce wśród dzisiejszych nowości firmy Nokia zajmuje seria nowych smartfonów, służących przełamaniu barier w powszechnej akceptacji mobilności biznesowej, a także jej uproszczeniu i zwiększeniu atrakcyjności dla użytkowników biznesowych i operatorów.

Firma zaprezentowała trzy nowe smartfony Nokia Eseries dla profesjonalistów: niewielkie urządzenie do przesyłania poczty e-mail Nokia E61i, elegancki, rozsuwany model Nokia E65 i nowe wcielenie komunikatora - Nokia E90 Communicator.

nokia e61i nokia e65 nokia e90

Wszystkie smartfony mają bogaty zestaw funkcji i atrakcyjny wygląd, a także wykorzystują technologie 3G i WLAN oraz elastyczną platformę programową S60, dzięki czemu ułatwiają pracę w mobilnym świecie. Urządzenia te zawierają także wysokiej jakości aparaty fotograficzne.

Smartfon Nokia E65 można kupić już teraz na wybranych rynkach, a jego dostępność zwiększy się w pierwszym kwartale 2007 roku. Nokia E61i pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale 2007 roku, natomiast pierwsze dostawy komunikatora Nokia E90 są planowane na drugi kwartał 2007 roku, a w skali światowej ma on być dostępny w trzecim kwartale 2007 r.

Firma ogłosiła również wprowadzenie elastyczniejszej platformy mobileware Nokia Intellisync Mobile Suite 8.0. Udostępnia ona mobilną pocztę e-mail, mobilną synchronizację plików i danych oraz zaawansowane możliwości zarządzania zabezpieczeniami i smartfonami Nokia Eseries, a także ponad setką innych produktów, co stanowi najszerszy zakres kompatybilności na rynku. Wśród nowych lub udoskonalonych funkcji można wymienić dwuwarstwowy model licencyjny, nowy interfejs użytkownika, jeszcze mocniejsze zabezpieczenia łączności mobilnej oraz szeroką obsługę różnych języków i metod łączności.




Nawigacja nowym hitem na rynku masowym
nokia 6110 navigator Nokia zaprezentowała swój pierwszy przeznaczony na rynek masowy telefon komórkowy z funkcjami nawigacji Nokia 6110 Navigator. Wbudowane funkcje GPS umożliwiają szybkie i łatwe wyświetlanie aktualnego położenia na mapie, a także wyszukiwanie miejsc, tras oraz okolicznych restauracji, hoteli czy sklepów. Trójwymiarowa nawigacja "zakręt po zakręcie" podpowiada głosowo i wizualnie najlepszą trasę pieszą lub samochodową. Sprzedaż telefonu Nokia 6110 Navigator ma rozpocząć się w drugim kwartale 2007 roku.

Szybsza akceptacja mobilnej telewizji
nokia n77 Zaprezentowano także mobilny komputer multimedialny Nokia N77, który ma sprzyjać szybszej akceptacji urządzeń do odbioru mobilnej telewizji DVB-H. Nokia przewiduje, że rynek ten osiągnie 5-10 milionów urządzeń do końca roku 2008 i około 20 milionów pod koniec roku 2009.

Nokia N77 to łatwe w obsłudze i eleganckie urządzenie do odbioru mobilnej telewizji. Wśród cech i funkcji można wymienić szeroki ekran 2,4 cala o 16 milionach kolorów, wysokiej jakości dźwięk stereo, przypomnienia o rozpoczynających się programach, a także przewodnik z informacjami o programach na 7 dni, umożliwiający ich przeglądanie oraz kupowanie nowych kanałów. Ten mobilny komputer multimedialny ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale roku 2007 w krajach, w których dostępne są usługi DVB-H.

Dostrzegając znaczenie internetowych materiałów wideo, firma Nokia wprowadza także Nokia Video Center — aplikację, która łączy wszystkie źródła mobilnych materiałów wideo. Pierwszymi partnerami globalnymi są YouTube oraz Reuters. Produkt ten łączy w sobie markowe usługi wideo, materiały wideo z internetu oraz pliki wideo pobrane na komputer. Będzie on dostępny globalnie na rynkach, na których sprzedawane są mobilne komputery multimedialne Nokia Nseries. Aplikacja będzie instalowana standardowo w modelach Nokia N95, a także dostępna do pobrania dla właścicieli innych mobilnych komputerów multimedialnych Nokia Nseries.

nokia 3110 classic Również na kongresie 3GSM firma Nokia zaprezentowała nowy, klasyczny telefon Nokia 3110 classic. Wśród jego funkcji można wymienić stereofoniczne radio FM, odtwarzacz muzyczny z kartami pamięci, dzwonki wideo oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Telefon ten ma się pojawić w sprzedaży w drugim kwartale 2007 roku.

Zestaw samochodowy Bluetooth z wyświetlaczem Nokia CK-15W miał swoją premierę także na tym pokazie. Zestaw ten zawiera różne elementy ułatwiające komunikację w samochodzie, w tym duży, kolorowy ekran do łatwego wybierania funkcji i wyświetlania informacji. Ma się on pojawić w sprzedaży w pierwszym kwartale 2007 roku.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2007-02-12 17:38:41  host: p09-09.opera-mini.net

    Drugi kwartal... Nie ma w sumie pospiechu , na razie moja Nokia ENseries 6173 , jest nie do przebicia.

  • 0

    2. ~chen  2007-02-12 18:06:52  host: 149.9.0.27

    Nokia, ciągle swój design opiera na cegle..

  • 0

    3. ~piotrb  2007-02-12 18:10:34  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    nic specjalnego...no cóż nokia już od dawien dawna powiela poprzednie modele dodając tylko nowy numerek i większą matrycę aparatu

  • 0

    4. ~  2007-02-12 18:49:30  host: ip-85-198-227-95.broker.com.pl

    wy przesadzacie sami nie wiecie czego chcecie pralki, piekarnika w telefonie... głupota a jezli chodzi o te modele to bomba...

  • 0

    5. ~mirekb  2007-02-12 19:29:56  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    monopol Nokii polaga na tym ze wystarczy sie nia raz zachwycic..mialem wiekszosc modeli telefonow..osobiscie wszystkie te modele zamienilbym na max v6 z hsdpa.nokia tak naprawde hamuje rozwoj technologii a te telefony tylko to potwierdzaja..

  • 0

    6. ~Ktos  2007-02-12 19:33:56  host: bqd155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na cegle i dobrze przynajmniej nei wystaje takie dupsko jak w k800. Da sie to do kieszenie spotkac i jak sie wyjmie to nei wyglada jak telefon dla cioty k810. A swoja droga wkoncu wiekszosc nokii ma wlan i dzieki skype mozna gadac za darmo :) Pozdrawiam

  • 0

    7. ~ktos  2007-02-12 19:35:10  host: bqd155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mirekb a Ty chamujesz rozwoj polskiej telekomunikacji piszac takie pierdoly ze sie mozna zesrac ze smiechu :)

  • 0

    8. ~piotrb  2007-02-12 19:48:43  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    a to niby jakie nowe technologie czy inne nowinki mają te nokie? bo jak dla mnie to one nie mają nic poza kolejnym numerkiem w serii...

  • 0

    9. ~piotrb  2007-02-12 19:50:29  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    mój kolega ma świetne określenie na niektóre nokie (np. N93) mówi na nie że to łopaty do odśnieżania śniegu, a że w tym roku nie ma śniegu to telefonu tego nie warto kupować.

  • 0

    10. ~  2007-02-12 21:08:03  host: inet20908na-1.eranet.pl

    brawo za wbudowany odbiornik GPS i nareszcie obsługa HSDPA,znakomity sprzęt.

  • 0

    11.  2007-02-13 01:00:33

    większość z was, których nie stać zapewne na te słuchawki, to psychole wpadające w furię jeśli zobaczą hasło Nokia ;)

  • 0

    12. ~PLANET  2007-02-13 11:32:28  host: 217.116.110.188

    No i Nokia zabila mi cwieka... juz mialem brac N95 jak tylko wyjdzie (mowi sie o marcu, jesli wyjdzie w Nokii na poczatku marca, to pod koniec miesiaca na 100 % juz bedzie w Vobisie) poprzez promocje Vobisa (jakies 2-2,5k za telefon wraz z umowa na 2 lata w Plus Biznes, taryfa za 200 netto (tylko Biznes, nie da sie indywidualnie), bez simlocka (bo biora bezposrednio od Nokii!), na RATY (10 rat - +3,5 % dodatkowo wartosci, ale wplace jak najwieksza mozliwie wplate wlasna, zeby nie placic dodatkowo za duzych kosztow prowizji od reszty), w promocji Bezplatna Piatka przez przeniesienie numeru z Orange (mam juz dosyc ich wyboru telefonow, choc ostatnio mozna PODOBNO (nie dzwonilem jeszcze) wziac N73 (reklama w Angorze), ale teraz to juz mnie taki "low-end" ;) nie interesuje) - zawsze do dziewczyny dobrze miec bezplatnie dzwonienie, ona tez ucieka z Orange'a :) (kupuje jej 6288 na raty z netowego sklepu, a abo na 12 miesiecy lojalka - godziny 55 z 50 % obnizki abonamentu (czyli 27,5 za 90 minut do wszystkich... pobijta to (0,305 do wszystkich)... latwo wam nie pojdzie ;) ) Ale w tym momencie E90 wyglada mi na lepsza propozycje, a cena na dziendobry pewnie bedzie podobna (okolo 4000 na wolnym rynku/w Nokii). Wiec nie wiem, pewnie bede czekal kolejne pol roku. Jakies rady ?

  • 0

    13. ~PLANET  2007-02-13 11:40:33  host: 217.116.110.188

    Skadinad, koledzy mirekb i piotrb (rodzinka ? :) chyba nie widzieli, jak 'innowacyjne' telefony ostatnio wypuszcza Samsung i SE... Motorola jest troche lepsza, ale jedyna rzecz, czym tak NAPRAWDE moze sie pochwalic, to HSDPA do 7,2 mega w ww modelu (v6 maxx) zamiast 3,6 - to jest jedyny spek, ktory jest 'unikatowy' - i co, to ma stanowic wg was o innowacyjnosci ? A Nokia i GPS w modelu z middle class! - przeciez to jest rewolucja! (6110 navigator), HSDPA powszechnie integrowane do kazdego nowego modelu, rewelacyjne jak na Europe (wszystko generalnie jak na €OPE, Japonia RLZ) wyswietlacze 16M (nie mowiac o E90 z jego wewnetrznym ;), coraz czesciej spotykany tuner DVB, wlasciwie POWSZECHNY WLAN/WiFi w prawie kazdej komorce to co, PIES ? Dajcie jakies konkretne argumenty, to porozmawiamy... ;)

  • 0

    14. ~PLANET  2007-02-13 11:45:31  host: 217.116.110.188

    Bleh, zdaje sie, ze nawet tego HSDPA szybszego nie ma, te dane chyba byly niepoprawne. Anyway, jak znajdziecie cos "INNOWACYJNEGO", to dajcie znac... Tylko KONKRETNE argumenty PROSZE! :)

  • 0

    15. ~jojo  2007-02-13 12:30:33  host: edo68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "PLANET" co do ceny "do wszystkich" - po skorzystaniu z podwójnego doładowania w TT "do wszystkich" płacę 0,295 gr ;-), a do Ery, Heyah i stacjonarnych 10 gr... Bez zobowiązań, abonamentu - w prepaidzie. Co prawda nie mam nowoczesnej zabawki, ale na super telefonie mi nmie zależy. Nie mam po prostu kasy na "chwilową zabawę" dodatkowymi bajerami. :-)

  • 0

    16. ~PLANET  2007-02-13 12:54:26  host: 217.116.110.185

    Heh, znam ja ta cene i jako prepaid nalezy sie respekt dla TT, co jak co. Ale teraz gwoli scislosci szczegoly, bo w nich jak wiadomo tkwi sprawa - zaokraglajac (a niestety ;) tak to dziala) 59 gr / 2 = 30 gr, a w powyzszym planie 61 gr / 2 = 31 gr. Mamy wiec tutaj az grosz roznicy ;) Co do polaczen w sieci oraz na stacjonarne, to tam bedzie jeszcze taniej (sadze, ze wlasnie okolo tych 10 gr), ale tutaj nie powiem dokladnie, gdyz prozaicznie nie chce mi sie liczyc, poza tym nie korzystam z tego az tak czesto - jednak wszystkie szczegoly oczywiscie sa latwo dostepne. Tak samo jednak trzeba wykupic dodatkowa, chwilowa opcje abonamentu, w TT natomiast pakiet. Mniej-wiecej to samo, ale... w TT trzeba czekac 8 miesiecy, a niestety nie mam tam aktywnego sima, zawsze mam aktywowac i doladowac 2 x 50 (kumulowane przedluzenia sa AFAIR?) i jakos koniec koncow nigdy tego nie robie. Zwaz rowniez na to, ze podwojne doladowanie sie kiedys skonczy, nie kazdy doladowywuje 500 zl przeciez - a tutaj trzeba by doladowac przynajmniej 318,5 zl, zeby bylo tyle samo bezplatnych minut... :) Wszystko wiec wyglada bardzo podobnie, z ta roznica, ze w Plusie mozna przyjsc i aktywowac to 'z ulicy' - oczywiscie bez telefonu, ale tak samo jest przeciez w TT. Jednak ja w sumie nie przepadam za prepaidami - niestety, odstraszaja mnie krotkie kody, okresy waznosci i tym podobne wynalazki. Slowem - dla kazdego cos
    milego :)

  • 0

    17. ~jojo  2007-02-13 12:56:46  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    "PLANET" - zgadzam się z Tobą całkowicie!!! Pozdrawiam. :-)

  • 0

    18. ~PLANET  2007-02-13 13:11:37  host: 217.116.110.185

    Ogolnie najbardziej niemila cecha prepaidow jest mozliwosc zaskoczenia Ciebie, ze nie masz jak zadzwonic ;P --- Co do telefonow natomiast, to powiem Ci, ze ja wykorzystuje takie zaawansowane funkcje w zyciu codziennym - biznesowym, a takze prywatnym - np. GPS - do samochodu jak znalazl, BARDZO przydatny i CHOLERNIE praktyczny ; komorke wykorzystuje czesto do transferu danych i HSDPA (choc operatorzy PL i tak nie dojda za szybko do 3,6 mega, o 7,2 mega w ogole nie mowiac, a o HSUPA to juz w ogole zapominajac :D) przyda mi sie definitywnie, szczegolnie z iPlusem ; dobry aparat w komorce (3,2-5 mega) jest o tyle dobrym pomyslem, ze kiedy robie zdjecia samochodow ubezpieczajac je, to niezly aparat to podstawa - w ten sposob nie musialbym nosic ze soba cyfrowki (a do naprawde dobrych zdjec to mam lustrzanke, tyle ze ta wazy swoje i nosze ja relatywnie rzadko poprzez to) ; kolejna rzecz, jaka jest odtwarzacz MP3 - mimo, ze aktualnie te urzadzenia sa tak male i lekkie, to jednak jesli mozna zintegrowac kolejne w komorce - to czemu nie ? WLAN z kolei przydaje sie bardzo, kiedy uzywam swojego palmtopa (HP iPaq 4150) - komunikator bylby jego logicznym nastepca, polaczenia w domu badz poprzez hotspoty do internetu, jak rowniez synchronizacja danych w domu - zdecydowanie latwiejsza bezprzewodowo, tymbardziej ze tak szybka i wygodna przez standard b, nie mowiac o g. Moglbym tak wymieniac jeszcze dlugo, ale komentarz sie konczy - generalnie - niech te urzadzenia kupuja ludzie, ktorzy beda korzystac z ich funkcji - bo rzeczywiscie, w innym przypadku bedzie to 'chwilowa zabawka z bajerami'. W moim przypadku bedzie to zastapienie czterech urzadzen (komorka, palmtop, odtwarzacz MP3 i firmowa cyfrowka) - jednym. Laptopa nie zastapi, choc co komunikator, to komunikator ;) Pozdrawiam.

  • 0

    19. ~piotrb  2007-02-14 09:12:35  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    planet jak lubisz wywalać kasę to kupuj nokie. n95 - wyświetlacz 16mln kolorów - nie wiem po co tyle potrzeba w telefonie - poczytaj ile kolorów tak naprawdę widzi ludzkie oko, aparat 5mpx - mimo optyki carla zeissa zdjęcia wychodzą tak sobie - wolałbym kupić cyfrówkę lub analoga - po pierwsze mniej zapłacę niż za n95 po drugie będę miał dużo lepsze zdjęcia i będę mógł więcej zrobić z aparatem

  • 0

    20. ~PLANET  2007-02-14 13:27:02  host: 217.116.110.185

    Oczywiscie. I nos przy sobie najlepiej piec niezaleznych urzadzen ;) Tak sie sklada, ze w przypadku wyswietlaczy komorke istotne jest pojecie maksymalnej palety... na ekranie QVGA przeciez i tak mozesz miec co najwyzej 76,8k niezaleznych kolorow wyswietlonych jednczesnie... ale jest male "ale". Jesli miales do czynienia z np. palmtopem z paleta 65k kolorow, nastepnie komorka z 262k kolorow, a w koncu taka z 16m, to ZOBACZYSZ roznice - i to nie tylko na animacjach, odtwarzanych filmach etc. (choc akurat najlatwiej tam, poniewaz dithering grafiki czy filmu jest najbardziej widoczny dla oka ludzkiego) ; Co do aparatu - napisalem przeciez, ze jesli jest potrzeba, to zabieram ze soba lustrzanke ? Nie czytasz odpowiedzi :> Poza tym z mojego punktu widzenia, gdzie stac mnie na komorke nie nalezaca do serii designerskiej albo innego Vertu ;), to wole wybrac najlepsza, a nie - satysfakcjonowac sie ochlapami konkurencji. Gdy porownasz N95 albo E90 do takich modeli jak P990i, czyli raczej najlepszy SE w tej chwili i najlepsze modele Samsunga, Moto, LG i czego tam jeszcze chcesz, to dostajesz sie prosty wniosek ze modele konkurencji wysiadaja w przedbiegach... :D

Dodaj swoją opinię